Velká pracovní změna (směrem dolů)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29.6.22 16:37

Velká pracovní změna (směrem dolů)

Ahoj, řeším (hlavně sama se sebou :) ) následující situaci a zajímalo by mě, jestli jste některá řešila a vyřešila něco podobného. Po škole jsme nastoupila do práce, která je obecně vnímána/zaměstnavatel jako celkem prestižní. Ale já mám pocit, že sem úplně nepatřím (byť kolektiv a kolegové jsou víceméně v pohodě) a že proč v tom vlastně pokračuji. Jako na každé práci, najdu i na té své jak negativa, tak pozitiva. ale prostě mám pocit, že to není to moje, že bych zde chtěla pokračovat do konce života. Změna práce by ale znamenala zřejmě pohoršení finanční, ale i takové to utíkání z boje? Ale myšlenky na to, že někde jinde bych byla spokojenější jsou velké a mám pocit, že stresy v práci mě omezují i v životě mimo práci. Řešila jste některá něco podobného? Díky, M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4184
29.6.22 17:44

Abych byla spokojena, musim delat praci, kterou mam rada (pokud me samozrejme uzivi). Radeji bych financne pohorsila nez chodi do prace nerada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4166
29.6.22 18:06

Také jsem nebyla spokojená v práci, byla jsem vyčerpaná jak fyzicky tak psychicky. Řekla bych že až skoro má pokraji vyhoření. Změnila jsem místo, peníze mi klesly o dost, ale jsem spokojenější. Mám lepší kolektiv i o hodně méně náročnou práci. Stalo to za to a zpět už bych neměnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 18:22
@michalina2 píše:
Ahoj, řeším (hlavně sama se sebou :) ) následující situaci a zajímalo by mě, jestli jste některá řešila a vyřešila něco podobného. Po škole jsme nastoupila do práce, která je obecně vnímána/zaměstnavatel jako celkem prestižní. Ale já mám pocit, že sem úplně nepatřím (byť kolektiv a kolegové jsou víceméně v pohodě) a že proč v tom vlastně pokračuji. Jako na každé práci, najdu i na té své jak negativa, tak pozitiva. ale prostě mám pocit, že to není to moje, že bych zde chtěla pokračovat do konce života. Změna práce by ale znamenala zřejmě pohoršení finanční, ale i takové to utíkání z boje? Ale myšlenky na to, že někde jinde bych byla spokojenější jsou velké a mám pocit, že stresy v práci mě omezují i v životě mimo práci. Řešila jste některá něco podobného? Díky, M.

Já to udělala kvůli dětem. Opustila jsme práci, kde bylo hodně zahraničních služebních cest a našla si práci, kde mohu mít home office a poloviční uvazek. S platem jsem šla dolů o polovinu, za plný uvazek, ale pohoda a klid.

• Citovat
  • Nahlásit
644
29.6.22 18:31

Já třeba dělala práci, která byla finančně super, ale maximálně mě nebavila a já vždy po rvala hodinu v koupelně. Pak jsem dala výpověď, všichni mi řekli, že jsem blázen, nastoupila jsem jinde, peníze někde jinde směrem dolů, cestování bylo složitější, ale byla jsem šťastná jako nikdy nikde. Ani chvíli jsem nelitovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.22 18:31

Jak dlouho tam jsi? tohle jsem mela taky kdyz jsem presla do narocnejsi prace, pozice, behem pul roku jsem se do toho dostala a ted vim, ze tam patrim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24513
29.6.22 18:32

Nevím no, opustit dobrou práci, dobře placenou, jenom abych neměla stresík mi přijde jako rozcapenost. Jsi mladá holka po škole, bez závazků, ty bys měla makat a sbírat zkušenosti. Život není jenom zábava a klídek a člověk by měl umět to zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395
29.6.22 18:33

Chtěla bych být v práci spokojená a těšit se tam. Peníze by pro mě byly v tomto případě podružné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
29.6.22 18:40
@terien píše:
Nevím no, opustit dobrou práci, dobře placenou, jenom abych neměla stresík mi přijde jako rozcapenost. Jsi mladá holka po škole, bez závazků, ty bys měla makat a sbírat zkušenosti. Život není jenom zábava a klídek a člověk by měl umět to zvládnout.

Pro někoho je priorita „někam to dotáhnout“, pro někoho spokojený život. Žádné -měla bys- v tomhle případě určit nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24513
29.6.22 18:47
@Sisika9 píše:
Pro někoho je priorita „někam to dotáhnout“, pro někoho spokojený život. Žádné -měla bys- v tomhle případě určit nejde.

Zvládnout pracovní náplň nutně neznamená „někam to dotáhnout“. Stejně jako to není buď a nebo, fůra lidí pracuje a je spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
29.6.22 19:12
@terien píše:

Každý má jinou povahu - já to taky nedávám, potřebuju prostě v rámci možností klid a žádný velký stres. Nemám na výzvy, náročné situace a stresy energii a nezvládám je. Když tu a tam na to (rozuměj z mého pohledu stresovější situaci) dojde, potřebuju mít pak zas relax a klídek. Mám to tak odjakživa, nikdy se to nezmění a vždy budu hledat práci, která mi toto umožní.
Moje kolegyně je opak - pořád hledá akci, výzvy, lítá, je akční, neposedí, stres potřebuje k životu. Její tempo by mě zabilo, nikdy se nebudu pokoušet o to s ní držet krok a „zvládnout to“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3670
29.6.22 19:17
@terien píše:
Zvládnout pracovní náplň nutně neznamená „někam to dotáhnout“. Stejně jako to není buď a nebo, fůra lidí pracuje a je spokojená.
@terien píše:

Já si naopak myslím, že stresíku je v současné době až až a pokud holčina živí jen sebe a peníze v druhé práci jí budou stačit, tak proč ne :nevim: Nemusí být každá údernice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24513
29.6.22 19:19
@kyslík píše:
Každý má jinou povahu - já to taky nedávám, potřebuju prostě v rámci možností klid a žádný velký stres. Nemám na výzvy, náročné situace a stresy energii a nezvládám je. Když tu a tam na to (rozuměj z mého pohledu stresovější situaci) dojde, potřebuju mít pak zas relax a klídek. Mám to tak odjakživa, nikdy se to nezmění a vždy budu hledat práci, která mi toto umožní.
Moje kolegyně je opak - pořád hledá akci, výzvy, lítá, je akční, neposedí, stres potřebuje k životu. Její tempo by mě zabilo, nikdy se nebudu pokoušet o to s ní držet krok a „zvládnout to“.

Výzvy, náročné situace a stresy k životu patří, ať se nám to líbí nebo ne. Je prakticky nemožné se jim vyhnout a člověk by se měl učit je zvládat. Jasně, že každá práce není pro každého, ale mě přijde, že dnešní mladí pracující se hroutí úplně ze všeho a ani se nesnaží něco překonat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24513
29.6.22 19:21
@Jahru píše:
Já si naopak myslím, že stresíku je v současné době až až a pokud holčina živí jen sebe a peníze v druhé práci jí budou stačit, tak proč ne :nevim: Nemusí být každá údernice.

A jasně no, mantra dnešní doby je hlavně se nestresovat :roll: mrkni na knížku prof. Koláře Posilování stresem, je tam spousta zajímavých věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
29.6.22 19:26
@terien píše:
Výzvy, náročné situace a stresy k životu patří, ať se nám to líbí nebo ne. Je prakticky nemožné se jim vyhnout a člověk by se měl učit je zvládat. Jasně, že každá práce není pro každého, ale mě přijde, že dnešní mladí pracující se hroutí úplně ze všeho a ani se nesnaží něco překonat.

Už zase měl by. Kdo jako rozhoduje, co by kdo měl? Podle mě jen ten člověk sám. A ano, myslím, že zbytečnému stresu je lepší se vyhnout. Proč se to snažit prekonat? Kvůli zaměstnavateli? Že by zaměstnavatel hnul kvůli mě prstem nehrozí, tak proč bych měla já? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat