Velká pravděpodobnost otěhotnění?

865
5.6.13 13:39

Velká pravděpodobnost otěhotnění?

Ahojky, potřebovala bych prosím poradit.
Vím, že je to moje chyba…
Mám už několik měsíců pravidelný cyklus, ovulace vždy docházela 16. den cyklu. Takže s přítelem jsme se nechránili cca do toho 10.DC, protože jsme věděli, že ovulace probíhá až později. Jenže tento měsíc to bylo trochu jinak. 10. nebo 11.DC (už nevím přesně) jsme měli poslední nechráněný styk. Jenže asi 12.DC jsem zaznamenala narůžovělý výtok a bolesti v podbřišku. Začala jsem mít také citlivé bradavky, což je u mě právě jeden z příznaků ovulace. Včera (13.DC) jsem si dělala ovulační test a byl pozitivní (2 stejně silné čárky). Tudíž si myslím, že ovulace u mě tento cyklus proběhla dříve, právě 12. nebo 13. DC. Dnes jsem si test dělala znovu a druhá čárka už je trochu slabší, než včera.
Co myslíte, je velká pravděpodobnost, že bych mohla otěhotnět? Měla jste to některá podobně?
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
5.6.13 13:44

@Jedlička12
ja myslim, ze mas celkem jedno, jestli pravdepodobnost je mensi nebo vetsi. K otehotneni dojit nemuselo, ale mohlo. Takze ti nezbude nez pockat a zkusit tehotensky test.
Spermi pry preziji klidne 2 dny, takze pokud by styk byl 11DC a ovulace 12DC, tak nemaji problem. Ale to jeste neznamena, ze jsi tehotna. Nekdo soulozi jak silenec kolem ovulace a stejne neotehotni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5158
5.6.13 13:48

To víš že jsi mohla otěhotnět, já měla ovulaci pravidelně 17DC a jednou jakona potvoru byla 13DC, no a už se nám to brzo narodí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865

@Ali-Ali
Díky, my se o mimčo nesnažíme, přítel je z toho na nervy. Vím, že k otěhotnění dojít nemusí, spíš jsem si chtěla právě pohovořit o té pravděpodobnosti, tak uvidíme. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600

Ovulační test bývá většinou pozitivní zhruba 12-36h před samotnou ovulací. Takže je blbost, abys měla pozitivní test 13DC a ovulaci 12DC.
Příznaky ovulace se mohou objevovat až týden před (osobní zkušenost).
Určovat ovulaci pomocí pozorování příznaků a ovu testů a provozovat to jako ochranu je celkem harakiri, pokud dítě nechcete. Kup si teploměr, ať si ověříš, kdy doopravdy tu ovu máš.
Jinak jsem zažila to samé, ale když jsem to tehdy řekla manželovi, tak on neodolal možnosti zplodit dítě, já taky ne, tak jsme to posichrovali, tak nevím, zda druhorozený vzniknul z toho předchozího styku nebo až z toho v den ovulace :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
5.6.13 13:53

@Jedlička12
ja to pochopila, ze o dite se nesnazite :D
jenom jsem chtela rict, ze tyhle uvahy jsou ted na nic - stat se mohlo. Jenom jsem te chtela povzbudit, ze ne kazde „mozne“ otehotneni je fakt otehotneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
5.6.13 13:55

@Gladys
Teplotu jsem měřila v minulosti a ovulace vycházela zpravidla na 16.DC, kdy mě také vždy začínaly citlivět bradavky. Tak nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
5.6.13 13:56

@Ali-Ali
Jasný, děkuji ;) uvidím za 14 dní :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
5.6.13 14:07

Já mám citlivé bradavky jako příznak proběhlé ovulace. Reagují na zvýšenou hladinu progesteronu. Takže šance na otěhotnění je u tebe vysoká. Což ale neznamená, že těhotná budeš. Vždycky je to buď a nebo.. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
5.6.13 14:09

@Jedlička12 jde o to, že pozitivní test nastává před ovulací, je to prudké zvýšení luteizačního hormonu díky kterému posléze ten folikul teprve praskne…
Nicméně dejme tomu, že ovu proběhla včera a styk byl 11DC - tam bych to viděla na standardní možnost oplodnění jako u snažících se párů. Někdo zadělá na první štrejch, někdo za rok. Pravděpodobnost v jednom cyklu se uvádí 20%. Reálně je to ale jak psala @Ali-Ali zkrátka buď jseš nebo nejseš.
Možnáby tomu byl pomohl postinor v den ovulace, ale teď už asi bude pozdě i na ten

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
5.6.13 14:12

@Gladys
Díky. No, to bude zajímavý měsíc. Spíš si myslím, že ten nechráněný styk byl ten 10 DC, tuším, že 11DC nic nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53772
5.6.13 14:35

Čistě statisticky, pokud jste se do ovulace trefili, tak nějakých 15-20 %. jestli je to vysoké, záleží na posouzení každého, pro někoho nic moc, pro někoho až příliš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
28.4.14 09:49

Ahoj holky, můžete mi poradit? Cyklus mám 22 dní a poslední menstruace byla 9.1.2014,bylo by na UZ 9.2 něco vidět? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat