Velká rozhádaná rodina a oslavy

Anonymní
9.3.20 10:29

Velká rozhádaná rodina a oslavy

Raději anonymně. Mám velké problémy s pořádáním jakýchkoliv oslav v rodině. Dříve jsem dělala 2 i 3,ale při malých dětech se to nedá fyzicky zvládat a někdy ani finančně. Před časem jsme narozeninové oslavy zkrátili na 1. Dost řešíme koho pozvat a koho ne. Každý, koho nepozvu, se urazí. Všechny ale pozvat nemůžu. Tak jak to vyřešit a příbuzným vysvětlit? Přítel má hodně sourozenců, někteří se s námi příliš ale nestýkají a narozeniny moc neřeší. Největší problémy jsou v mojí části rodiny. Jedna z babiček chce vždy přijít s nevlastním dědou, nechce však moc na oslavě lidi z přítelovy rodiny, moje mamka se s ní vůbec nebaví, protože jí údajně pomluvila a na oslavě by jí asi taky nechtěla. Přitom se a babičkou dost stýkám mimo oslavy. Vždy mi to vyčítá jako malé holce, navíc přítel s ní taky nemá dobré vztahy, protože mi při třetím těhotenství radila jít na potrat, jako by to byla nějaká tragédie, tehdy jsem se s ní také nebavila, až dokud se mi neomluvila. Posledně mi vyčetla, že jsem si prý pozvala kamarádky. Nakonec jsem zjistila, že můj strejda se koukal mi na Facebook, kde jsem měla foto z oslavy, kde byli i příbuzné přítele např. jeho mladší sestra nebo velké neteře, a strejda mě pomluvil u babičky, že toto jsou prý kamarádky.
Druhá babička bydlí jinde, také se jí to příliš nelíbí, ale chápe mě. Já když to zkrátím na minimum z obou rodin, mám tu 20 lidí. Ale to nikoho nezajímá. Od sebe zvu většinou jen maminku a sestru s přítelem, někdy obě sestry, ale jedna bydlí v zahraničí a jezdí málokdy, přítel ale má rodinu dost velkou. Nezvu ani tátu s druhou manželkou, scházíme se zvlášť, a ten to docela chápe, ale někteří příbuzní, hlavně babička ne.

X krát jsme plánovali svatbu a nemůžeme si ji v podstatě dovolit. I kdybych pozvala jen zlomek příbuzných, což u svatby prostě nejde, hostina by byla poměrně drahá. Peníze navíc vždy skočí v nábytku a spotřebičích. Kdyby se nám však podařilo přecejen našetřit, mamka tam nechce být s babičkou ani strejdou ani tátou, přítelův bratr s přítelkyní by se zase nesnesl s bývalou manželkou, která by přišla jistě s neteřemi atd atd.
Co byste poradily? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13598
9.3.20 10:33

Slavit jen s partnerem a na rozhádanou rodinu se zvysoka vybodnout. Když se nedokážou kultivovaně chovat na oslavě narozenin jiného člověka, tak ať sedí všichni doma. Ušetříš spoustu peněz ;). A to samý svatba. Vezměte se jen se svědky. Nemáš povinnost dělat oslavy a zvát celý široký příbuzenstvo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
9.3.20 10:36

Vykašlat se na všechny… Kdybych měla takhle arogantní a sebestřednou rodinu, která není schopna svoje neshody pro jeden narozeninový den či svatbu odložit, vyprdla bych se na všechny. Svatbu bych udělala jen se dvěma svědky nebo případně s těmi, kteří jsou normální totéž oslavu a kecy ostatních by mi byli ukradené. Ono taky jak si to uděláš takové to máš, co jim umožňuješ, to dělají. Řekla bych jim na plnou hubu, že pokud se hodlají chovat jako malé děti, tak je nikam zvát nebudu. A ať si jsou napučení třeba do smrti.

Příspěvek upraven 09.03.20 v 10:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9366
9.3.20 10:36

No bud je pozvi s podmínkou, že se budou spolu aspoň slušně bavit, nebo ať nechodí :think: co jinyho…
Co se svatby týče, vdala bych se jen se svědky (co by byli mimo rodinu) :mrgreen: pak by ti nikdo nemohl vyčítat, že on nebyl pozván, zatím co… Jo… Takhle by nebyl nikdo, a všichni by na tom byli stejně. Nebo holt šetřete, a pak je pozvěte, ale opět, buď se spolu slušně bavte. Nebo nechoďte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15766
9.3.20 10:37
@Anonymní píše:
Raději anonymně. Mám velké problémy s pořádáním jakýchkoliv oslav v rodině. Dříve jsem dělala 2 i 3,ale při malých dětech se to nedá fyzicky zvládat a někdy ani finančně. Před časem jsme narozeninové oslavy zkrátili na 1. Dost řešíme koho pozvat a koho ne. Každý, koho nepozvu, se urazí. Všechny ale pozvat nemůžu. Tak jak to vyřešit a příbuzným vysvětlit? Přítel má hodně sourozenců, někteří se s námi příliš ale nestýkají a narozeniny moc neřeší. Největší problémy jsou v mojí části rodiny. Jedna z babiček chce vždy přijít s nevlastním dědou, nechce však moc na oslavě lidi z přítelovy rodiny, moje mamka se s ní vůbec nebaví, protože jí údajně pomluvila a na oslavě by jí asi taky nechtěla. Přitom se a babičkou dost stýkám mimo oslavy. Vždy mi to vyčítá jako malé holce, navíc přítel s ní taky nemá dobré vztahy, protože mi při třetím těhotenství radila jít na potrat, jako by to byla nějaká tragédie, tehdy jsem se s ní také nebavila, až dokud se mi neomluvila. Posledně mi vyčetla, že jsem si prý pozvala kamarádky. Nakonec jsem zjistila, že můj strejda se koukal mi na Facebook, kde jsem měla foto z oslavy, kde byli i příbuzné přítele např. jeho mladší sestra nebo velké neteře, a strejda mě pomluvil u babičky, že toto jsou prý kamarádky.
Druhá babička bydlí jinde, také se jí to příliš nelíbí, ale chápe mě. Já když to zkrátím na minimum z obou rodin, mám tu 20 lidí. Ale to nikoho nezajímá. Od sebe zvu většinou jen maminku a sestru s přítelem, někdy obě sestry, ale jedna bydlí v zahraničí a jezdí málokdy, přítel ale má rodinu dost velkou. Nezvu ani tátu s druhou manželkou, scházíme se zvlášť, a ten to docela chápe, ale někteří příbuzní, hlavně babička ne.X krát jsme plánovali svatbu a nemůžeme si ji v podstatě dovolit. I kdybych pozvala jen zlomek příbuzných, což u svatby prostě nejde, hostina by byla poměrně drahá. Peníze navíc vždy skočí v nábytku a spotřebičích. Kdyby se nám však podařilo přecejen našetřit, mamka tam nechce být s babičkou ani strejdou ani tátou, přítelův bratr s přítelkyní by se zase nesnesl s bývalou manželkou, která by přišla jistě s neteřemi atd atd.
Co byste poradily? :(

omezila bych na minimum -) co vše je potřeba v takovém velkém počtu slavit? :think: jsem už o trošku starší a možná víc otřískaná životem, ale já bych si chvíle s rodinou kazit nenechala. Oslavy typu narozenin bych slavila jen v nejužším kruhu a nikdo nemůže říct ani popel. Pokud bych chtěla vidět někoho víc, pozvala bych ho na kávičku, dezert. Protože toto je tak vyčerpávající a nikdy se nezavděčím všem a budeš z toho jen vyčerpaná a do budoucna žádná změna. Já bych to zasekla a komu se to nelíbí, smolík. Život a nervy mám jen jedny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
9.3.20 10:39

Kašli na ně. Oslavy? Přijdeš, nepřijdeš, nelíbí se ti, nechoď. Nikomu se přizpůsobovat nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4294
9.3.20 10:47

Jednoduché, pozvala bych jen toho, kdo se umí slušně chovat. Z toho, co píšeš, jich ve vaší rodině asi moc nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
9.3.20 10:48

Vůbec bych se s tím nemazala. Pozvala bych úplně všechny, s tím, ze navzájem o sobě budou vedet. Buď prijdou nebo ne, pozváni byli. A nedělala bych si hlavu s nějakými řečmi babiček, co se neumí chovat. Oni ti snad nebudou diktovat podmínky. Se svatbou bych to udělala úplně stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
9.3.20 10:50
@FraDeu píše:
Kašli na ně. Oslavy? Přijdeš, nepřijdeš, nelíbí se ti, nechoď. Nikomu se přizpůsobovat nemusíš.

My jsme před mnoha léty všechny tzv. rodinné oslavy zrušili. Tchýně dělala peklo, moje matka to samé. Když byly v jedné místnosti, tak to nebyla oslava, ale bitevní pole. Vykašlali jsme se na to a je klid. Moje babička říkávala, že oslavy, rodinné události, svatby a pohřby jsou jen na peklo. O penězích nemluvě. Dávno jsme se shodli, že oslavovat „na heslo“, jen proto, že se to má. - Kdo stanovil, že se to má, co řeknou lidi.- Ať říkají co chtějí. A nakonec to už léta nikdo neřeší a my máme klid. Moje zkušenost, nikomu nevnucuji. A jen poznámku, měli jsme to udělat dávno. Přeji všem hezké jaro a hlavně klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
9.3.20 10:54

Jezis, co to je dnes zase za zadane tema? v jednom anonymnim prispevku matka zlodejka, v druhem anonymnim prispevku ustekani pribuzni. ze by tema pro copywritery „Napiste prispevek o nejotresnejsim chovani pribuznych“. Oslavy dle meho jsou od toho, ze se sejdou lide, kteri se maji radi a spolecne oslavi nejakou udalost… :zed a jestli fakt takovato rodina existuje, no potes kote…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14290
9.3.20 14:12

Přestaňte organizovat rodinné oslavy a svatbu můžete mít jen se svědky. Nikdo se neurazí a budete mít svatý klid. A ušetříš spoustu peněz. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
hni
6
14.3.20 02:51

@Eemii přesně a ještě ať ušetříš ať každý něco donese (zákusky, chlebíčky) přece se nezblázníš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama