Velká scéna při rozchodu

Anonymní
12.2.21 11:40

Velká scéna při rozchodu

Dobrý den, potřeboval bych prosím vaši radu či názor. :)

První červencový víkend jsme měli mít s přítelkyní svatbu. Bohužel tři týdny zpátky jsem na menší oslavě našich společných přátel náhodou zjistil, že už je mi několik měsíců nevěrná, užívá si na tajňačku s kolegou práce.

Jsem opravdu učebnicový příklad člověka, který je klidný jako beránek. Ať už se mi děje cokoliv, vždycky se snažím být nad věcí, nepamatuji si, kdy bych zvýšil hlas nebo se s někým pohádal. Ke všemu přistupuju s krédem „take it easy“. Bohužel tehdy v ten večer jsem to absolutně neunesl (snad chápete proč) a udělal jsem obrovskou scénu. A když myslím obrovskou, tak opravdu myslím obrovskou. Neunesl jsem to, že člověk, kterému jsem bezmezně věřil, a se kterým jsme plánovali společnou budoucnost, mě dlouhou dobu tahal za nos.

A aby toho nebylo málo, druhý den jsem potkal její rodiče (bydlíme ve stejném městě). Plný emocí z předchozího dne jsem jim pěkně do očí vmetl, co si myslím o jejich dcerušce. Jak je prolhaná a jak ze mě dělala hlupáka.

(Plus kromě toho jsem ještě ten večer napsal tomu jejímu kolegovi z práce, ať si ji klidně nechá, protože já o tak bezpáteřního člověka fakt nestojím. :mrgreen: )

Vím, že jsem se zachoval hnusně a že jsem v tu chvíli myslel jen na své ublížené ego, ale teď za své činy nesu nepříjemné následky. Moji kamarádi (i kamarádi mé expřítelkyně) mě označili za hrozného psychopata a přestali se se mnou bavit. Což mě neskutečně štve, protože jsem fakt nekonfliktní člověk, takhle se normálně nechovám. Navíc nakonec z toho má ex vyšla jako vítěz, protože teď všichni ji litují, jak jsem jí ublížil (i když to ona mě podváděla).

Chci se tedy zeptat: je možné, že mi moji přátelé ještě někdy odpustí to, že jsem se choval jako totální idiot? Nebýt chování té slečny, NIKDY bych se takhle nezachoval. :(

Jinak je mi 29 let.

Příspěvek upraven 12.02.21 v 11:44

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1889
12.2.21 11:43

Take it easy. Cos zasel, tos sklidil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
12.2.21 11:46

A co to je za kámoše, kteří tě znají jako kliďase a po jednom výstupu, že se ti snoubenka k***í, se k tobě otočí zády?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
12.2.21 11:48

Hezky tě zmanipulovali. :) Naštvala tě, byl jsi v právu, reagovala bych stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
12.2.21 11:51

Ono by bylo fajn, kdybys byl konkretnejsi, protoze bude sakra rozdil, jestlis rval a sproste nadaval, nebo přátelům rozmlatil byt a ex fyzicky napadl ze jo. Moc si nedovedu predstavit, ze by se tvi pratele od tebe distancovali jenom proto, zes tezce nesl takovéto zjisteni, to by muselo byt tvoje chování opravdu hodne pres čáru, nebo jsou to kamaradi na nic. Oslavu v dobe korony radsi nekomentuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
12.2.21 11:52

Podle mě se tvoje chování dá naprosto pochopit. Spíš nechápu, že ostatní se na tebe naštvali. Nevím co by čekali od člověka který plánuje svatbu s někým kdo ho x měsíců podvádí.

Už jen ta představa, že tvoje ex lezla tobě do postele s čistým svědomím zatím co roztahovala nohy i jinde :poblion:

PS : O oslavě si měl radši mlčet bo se tu někdo toho chytne a ukamenují tě, protože ty jsou přece zakázané :jazyk:

Příspěvek upraven 12.02.21 v 11:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
12.2.21 11:53

Otazka je, co si mame predstavit po pojmem „velka scena“. Nicmene at ses zachoval jakkoli (pokud to nekdo neodnesl na zdravi a zivote :lol: ),tak myslim, ze ojedinely exces jde pochopit. Zamyslela bych se ale nad kamarady, kteri te v tehle situaci nepodporili a naopak na tebe hledi skrz prsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
12.2.21 11:53

Myslím ze je to všechno velmi čerstvý a ze není důvod aby na tebe vasi přátele zanevreli, kvůli něčemu co se stalo mezi VÁMI dvěma. Za sebe to beru tak, ze pokud s těmi lidmi neziju, tak nemám právo soudit nic co se tyče jejich vztahu, protože do,,cizího “ člověk proste nevidí. Takže nejspíš to chce jen čas a ti kdo ve tvým životě měli zůstat, tak zůstanou. Co se týká tvoji reakce na nevěru - proste se to stalo a vzít zpátky už se to nedá. Na tohle te nikdo dopředu nepripravi, nemůžeš si naplánovat jak se zachováš nebo jak se nechces zachovat, určitě jsi mohl reagovat ještě mnohem hůř. V tuhle chvíli se soustřeď na sebe a na to co si mysli okolí se vykasli 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
12.2.21 11:54

Co si máme pod tou velkou scénou představit? Nevěřím tomu, že kvůli tomu, že bys jednou křičel, by tě odsoudili tví přátelé. :think: A jejím rodičům jsi taky nic říkat nemusel, to je snad mezi Vámi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
12.2.21 11:55

Tak já jsem taky klidný člověk, nezvyšuju hlas, nehádám se. Ale zjistit chvíli před svatbou, že mě budoucí manžel podvádí, tak udělám neskutečnou scénu taky, kdybych v té euforii potkala jeho rodiče, tak jim taky od plic řeknu své a dotyčné bych taky napsala. A pak… život by šel dál, svým chováním bych se já netrápila. Kdyby se kvůli tomu se mnou přestaly bavit kamarádky, tak by to nebyly opravdové kamarádky a jejich ztráta by mě nemrzela. Mimochodem kámoška když zjistila, že ji přítel podvádí, tak udělala ukázkovou scénu jak z nějakého filmu, doma mu všechno rozbila, vyhodila, auto poškodila a za pár dnů ji šel s omluvou žádat o ruku. Takže i velké scény se dají odpustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253

No jo, kdybyste nelezli na zakázanou oslavu, tak se to nestane.

Přes čáru je něco vmetat rodičům, vždyť oni za nic nemůžou a nenesou odpovědnost za to, co dělá jejich dospělá dcera :nevim:

Klidný člověk vypadá jinak. Ty to jen potlačuješ a pak je to horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Když to vidím teď s třítýdenním odstupem, tak vím, že jsem se choval jako naprostý debil. A ti kamarádi v tom byli úplně nevinně, neměl jsem je do toho vůbec zatahovat.

Ale fakt mě mrzí, že ten špatný jsem nakonec jen já. A hlavně se teď těm kamarádům ani nemůžu podívat do očí, když si o mně myslí, že jsem psychopat a nechtějí se se mnou vůbec bavit. :(

• Citovat
  • Nahlásit
19884
12.2.21 11:59
@Anonymní píše:
Když to vidím teď s třítýdenním odstupem, tak vím, že jsem se choval jako naprostý debil. A ti kamarádi v tom byli úplně nevinně, neměl jsem je do toho vůbec zatahovat.
Ale fakt mě mrzí, že ten špatný jsem nakonec jen já. A hlavně se teď těm kamarádům ani nemůžu podívat do očí, když si o mně myslí, že jsem psychopat a nechtějí se se mnou vůbec bavit. :(

a oto jde. Záleží, co jsi udělal přímo jim, protože asi kvůli tomu se s tebou nebaví, ne? Ne proto, že jsi řval na holku, co tě podváděla. Takže co jsi jim provedl? taky jsi na ně řval? rozmlátil jim byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:
Když to vidím teď s třítýdenním odstupem, tak vím, že jsem se choval jako naprostý debil. A ti kamarádi v tom byli úplně nevinně, neměl jsem je do toho vůbec zatahovat.Ale fakt mě mrzí, že ten špatný jsem nakonec jen já. A hlavně se teď těm kamarádům ani nemůžu podívat do očí, když si o mně myslí, že jsem psychopat a nechtějí se se mnou vůbec bavit. :(

Zachovala bych se stejně, tvoje ex je mrcha.. Udělal jsi to dobře a kamarádi jsou taky kam vítr tam plášť asi..

• Citovat
  • Nahlásit
2914

Taky si myslím, že záleží na tom, jak ta obrovská scéna vypadala. Nech to pár dní a pak to svým kamarádům vysvětli. Ono to časem vyšumí, pokud to byli opravdoví kamarádi. Zatím jsou z toho holt asi všichni v šoku. V naší skupině kamarádů se stalo něco podobného, zpočátku z toho byli všichni zaražení, ale časem se to spravilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat