Velká váha v těhotenství

Anonymní
10.8.20 21:54

Velká váha v těhotenství

Ahojte holky,
jdu se vyzpovídat. :) Jsem 37+2tt a trápí mě váha. Před těhu 88kg/181cm. Ale nebylo to vidět, každý mi tipoval tak 75kg. Dnes už mám ale 104kg. Každý týden ukazuje váha víc a víc..Úplně se stydím sestřičce tu váhu hlásit, když už chodím jen po týdnu. Vím, že jsem vysoká, ale málokdo má asi přes metrák…Připadám si trapně, ale na druhou stranu mi to nikdo nevěří, kolik mám. Každej mi tipuje +8kg. Nemám ani otoky, ani problémy, ujdu klidně kilometry. Denně lítám s prádlem, uklízím na baráku, takže pohybu dost. Nohy a vše…si oholím sama :D, zavážu si v klidu boty. Mimi zdravé. Cukrovka negativní. Ale i přesto mě to prostě žere, že tak nabírám a pak si přijdu v poradně trapně. :zed: Máte taky některá takovej blok a zároveň se trápí „zbytečně“? Asi těhu hormony.. :lol: Když budete chtít napsat své zkušenosti či se vyzpovídat, budu ráda. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
227
10.8.20 21:59

Vždyť to je jen 16 kg navrch ne? To není žádná katastrofa. Jo kdyby to bylo 36 kg navrch… To jo, ale takhle?

Já byla Macek už před těhu a taky mám teď problém ty váhy hlásit a to sem přibrala jen 10 kg…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
10.8.20 22:03

Asi budeš podobný typ postavy, jako mám ja. Taková bytelná, nikdo by tě netipnul na křehkou dámu :think:. Jsem o něco nižší a přes metrák jsem se v druhém těhotenství taky dostala. Jak říkáš, normálně jsem fungovala, s dcerou pouštěla draky, běhala za ní… Na postavě hledám jen pozitiva. Pořád unesu obě dcery najednou, neměla jsem problém sama naložit kočárek do mhd atd. A neboj, většinu kil necháš v porodnici a s dítětem už na splín není čas ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Naprosto tě chápu. Začínala jsem první těhotenství při 75kg/172 a přes ten metrák jsem se taky dostala. Živě si vybavuju, jak jsem seděla na monitoru a sestra v čekárně vážila jinou těhotnou a říká mi, "to má paní krásnou porodní váhu, že? " No, měla 65 kg, ale asi na 150cm. :roll:
Já po těhotenství vše zhubla, dokonce postupem let na 58kg, nicméně opět budu nejspíš začínat těhotenství s váhou 70kg, tak se děsím, co zas bude. Nicméně hlavní je zdraví maminky i miminka, ostatní jsou blbiny. ;) :hug: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1554

Ahoj, mám 171 cm, před těhotenstvím 74 kg a rodila jsem se 106 kg. Nechápu, jak to, že to tak skákalo.. dceři jsou dva, mám asi 76 kg. Já teda na konci byla jak konev vody. Ale buď v klidu, ono to samo nějak padne zpět. Přeju zdraví :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18205
10.8.20 22:04

Tak ten vahovej prirustek je celkem normální, 16kg neni zadna tragedie, znam lidi co pribrali 2× i 3× tolik. Po porodu to zas shodis, uz jenom z porodnice pravděpodobně pujdes s vahou pod metrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937

Tohle ma kazda jinak, dost z toho muze byt jen voda… Ja v kazdem tehotenstvi pribrala cca 20 kg, a taky to slo v obou pripadech postupne a pomerne bez prace dolu. Nekdo pribere malo, ale nemuze to pak zhubnout, nekdo kojenim i zhubne pod puvodni vahu :nevim:

V porodnici se mi zdalo, ze se na prijmu na 20 kg vahovy prirustek tvarili uplne vpoho, jakoze to je asi prumer nebo normal. Pokud zvladas vse jak pises a jste zdravi Ty i mimi, netrapila bych se tim, snad budes z tech, co nechaji hodne uz v porodnici a zbytek shodi kojenim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@KeckaJ
Zatím 16. Tipuju 20 určo, do porodu ještě 3 týdny. Nevím proč mě to tak rozčiluje, snad že sestra má 30kg i s postelí a já hlásím trojciferný číslo.

• Citovat
  • Nahlásit
331
10.8.20 22:08

Klid to chce. Já před 70kg. Přibírat jsem začala hlavně ke konci. Rodit jsem šla s 90kg a hned druhý den jsem vážila 80kg. Domů jsem šla 75kg a teď mám zase 70kg :mrgreen: prcek ma 8 mesicu a kdybych nezrala tolik sladkyho, mam i mene :D

Příspěvek upraven 10.08.20 v 22:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 22:08

@Sue2008
Moc děkuju za odpověď. Je bezva, že tu jsou i normální ženský, co chápou. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
2460
10.8.20 22:10

Tak v těhotenství je to ještě dobrý. Mě dostává známá, která před těhotenstvím měla 113 kilo a na každou těhotnou v okolí se vytahuje, že v těhotenství přibrala jen 4 kila, protože chudák nejdřív hodně zvracela :lol: a přitom když ji dneska někdo řekne, že je tlustá, tak křičí že po dětech :lol: :lol: to jen tak pro pobavení :D
ty to zase shodíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
10.8.20 22:11

Já během těhotenství přibrala 30kg.mam 14m po porodu a všechny kila jsou dole. Hlavu vzhůru a vůbec se nestyď. Hlavní je, že je miminko zdravé. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 22:11

@Lumíkovec
Děkuji za odpověď. :srdce: Váha si zřejmě dělá prd…😂 Taky to prostě nechápu. Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama a najde se nás tu víc a chápou. Děkuji a tobě a rodince taky zdravíčko. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 22:15
@Anonymní píše:
Naprosto tě chápu. Začínala jsem první těhotenství při 75kg/172 a přes ten metrák jsem se taky dostala. Živě si vybavuju, jak jsem seděla na monitoru a sestra v čekárně vážila jinou těhotnou a říká mi, "to má paní krásnou porodní váhu, že? " No, měla 65 kg, ale asi na 150cm. :roll:
Já po těhotenství vše zhubla, dokonce postupem let na 58kg, nicméně opět budu nejspíš začínat těhotenství s váhou 70kg, tak se děsím, co zas bude. Nicméně hlavní je zdraví maminky i miminka, ostatní jsou blbiny. ;) :hug: :srdce:

Moc děkuju za pochopení a nakopnutí. :srdce:
Přeju zdravíčko a krásné těhu bez komplikací. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
299
10.8.20 22:19

Klídek! Já před těhotenstvím 68 kg, a před porodem 91kg. Tj 23 kilo nahoře. Fakt každý týden ke konci těhotenství to letělo nahoru třeba 2 kila. Porodila jsem, na sále jsem nechala 11!kilo. Nevím jak je to možné, kluk měl „jen“ 4 kila. A pak šla váha sama dolů, že jsem měla po šestinedělí 60 kilo. Tudíž ještě o 8 kilo míň než při otěhotnění. A tuhle váhu mám dodnes. Tak neplaš, necháš to v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama