Velká žárlivost prvorozeného - jak dlouho?

Anonymní
30.6.21 20:39

Velká žárlivost prvorozeného - jak dlouho?

Dobrý den, u koho z vás proběhla velká žárlivost na miminko, změna chování, zlobení, snaha ublížit miminku nebo mu dělat otravné věci. Jak dlouho to trvalo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4429
30.6.21 20:41

3 týdny… mimina si teda nevšimal, ale nonstop řval. Furt na sebe poutal pozornost a bylo to fakt strašné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 20:51

@Verurizeckova Aha, u nas zatim 4 mesice :,(

• Citovat
  • Nahlásit
15420
30.6.21 20:55
@Anonymní píše:
@Verurizeckova Aha, u nas zatim 4 mesice :,(

A jak reagujete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
30.6.21 21:02

@Verurizeckova u nás to samé. Hrozne zlobeni(2 lety), jeceni, rvani, snad 24 h denně, scény na ulici, bylo to pro mě nejhorší co mohlo být. Trvalo to měsíc, pak zlom a byl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 21:02

@Ba-stet Delame vsechno co se doporucuje. A nekdy i chyby. Jsme normalni rodina :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15420
30.6.21 21:04
@Anonymní píše:
@Ba-stet Delame vsechno co se doporucuje. A nekdy i chyby. Jsme normalni rodina :nevim:

Ale co konkrétně? Já Tě přece nechci soudit, jen zkusit poradit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
30.6.21 21:07

U nás trvalo tři, čtyři měsíce. Miminku neubližoval, ale zlobil extrémně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
30.6.21 21:09
@Anonymní píše:
@Ba-stet Delame vsechno co se doporucuje. A nekdy i chyby. Jsme normalni rodina :nevim:

Neco delate blbe.

Cetla jsi Sourozenci bez rivality? Tam je vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 21:12

@Ba-stet Kdykoliv mimčo spi, hrajem si se starsim. Bohuzel jsem tak unavena nekdy, ze na ty hry nemam moc energie. Kazdy den ma starsi fajn program, jednou tydne s nim chodim ven sama. Vysvetlujem, ctem.

Kdyz ublizuje, vysvetluju, beru mimco. Po celem dni pokusu o ublizovani uz taky zarvu. Jednou jsem mela trochu hysterak uz (rozbil naschval jidelni stul). Jinak snad nejsem zadny tyran.

Takove to jako chvalit, nesrovnavat, davat darky i jemu (nejen mimču), mazlit se, uspavat, spat s nim…to vse zname. Nerikam, taky delam chyby…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 21:13
@Lucie_Sx píše:
Neco delate blbe.Cetla jsi Sourozenci bez rivality? Tam je vsechno.

Opravdu nedelame. On teda byl vzdy narocny citlivy dite. To rekne cela rodina a znami.

• Citovat
  • Nahlásit
15420
30.6.21 21:21
@Anonymní píše:
@Ba-stet Kdykoliv mimčo spi, hrajem si se starsim. Bohuzel jsem tak unavena nekdy, ze na ty hry nemam moc energie. Kazdy den ma starsi fajn program, jednou tydne s nim chodim ven sama. Vysvetlujem, ctem.

Kdyz ublizuje, vysvetluju, beru mimco. Po celem dni pokusu o ublizovani uz taky zarvu. Jednou jsem mela trochu hysterak uz (rozbil naschval jidelni stul). Jinak snad nejsem zadny tyran.

Takove to jako chvalit, nesrovnavat, davat darky i jemu (nejen mimču), mazlit se, uspavat, spat s nim…to vse zname. Nerikam, taky delam chyby…

To zní fajn. Je jasný, že jsi taky unavená :kytka: Otázka je, jak často a jak moc se to projevuje na trávení volného času, jestli starší nemá pocit, že Tě dostává jen vyšťavenou, nebo že si s ním hraješ jen, když mimino zrovna nemůže (= starší je Ti najednou dobrý) - zvlášť, když je citlivější? Četla jsi ty Sourozence, jak doporučuje Lucie? A co muž? Rodina? Jak se chovají? Nemůžeš někomu vrazit mimino častěji, abys měla čas na staršího? Jinak jsem nepostřehla, kolik staršímu je. Ale v Aha! Rodičovství se mi ještě hodně líbila rada zavést „Speciální čas“ - denně 10-15 minut intenzivně jen s jedním dítětem. A dělat opravdu to, co dítě chce (a třeba běžně nemůže - pokud by šlo o něco nebezpečného nebo ničitelského, tak vymyslet kompromis, aby byl kýžené činosti co nejbližší)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
30.6.21 21:24
@Anonymní píše:
Opravdu nedelame. On teda byl vzdy narocny citlivy dite. To rekne cela rodina a znami.

Ale delate, jen nevite, kde ta chyba je.
To se stava i v nejlepsi rodine.

Mozna by stacilo ze starsiho prestat delat chudaka, ktery strasne trpi prichodem mimina, a je tudiz potreba mu vse vynahrazovat :nevim:.
Opravdu, spousta takovych tech typickych rad je mimo.

(Cetla jsi tu knizku…? Je to takova bible sourozeneckych vztahu.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1225
30.6.21 21:25

Roky. Nechci tě děsit, ale jestli je starší komplikovaná povaha, tak na sebe tu pozornost bude strhávat vždy. Přehánět emoce a dělat ze sebe chudáčka při každé příležitosti. Neustále soutěžit, komu první podáš pití a podobné drobnosti, když ne mu, tak začne ublíženě brečet. Je to tak u nás, vídám to u dost starších dětí. A to si myslím, že se dětem věnujeme opravdu hodně, vysvětlujeme, děláme si čas na každého zvlášť. :nevim: Ale na druhou stranu, nemám problem ho ignorovat, když to přehání a ječí kvůli každé kravině. Snad se to časem zlepší. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
30.6.21 22:30
@Lucie_Sx píše:
Ale delate, jen nevite, kde ta chyba je.

Dítě přece není stroj, který pri správném používání funguje ideálně. Myslím, ze moc čteni poucek taky někdy škodí. To, ze někdo napíše takový komentář nekomu, koho nezná, je toho důkazem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat