Velká želva, malé terárko

1
29.11.19 15:22

Velká želva, malé terárko

Dobrý den potřebovala bych poradit. Před pár lety jsme mé dcerce s přítelem pořídili želvu kterou si dlouho přála. Vždycky se o ní pečlivě starala jak slíbila a vše bylo v pořádku. Jenže teď se změnila situace. Přítel nás vyhodil z domu a já teď s dcerou bydlím v malém bytečku a sama se nás snažím uživit jak to jen jde. Ale želva už je velká a terárko malé. Peníze na nové bohužel nemam a list o želvě se ztratil při stěhování tudíš nám jí nikde na veterině ani v útulku nechtějí vzít. Teď nevím co mám dělat a jak dál nakládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
29.11.19 15:27

Nevyznam se v želvách, ale pro ostatní zvířata velmi dobře fungují fb skupiny, třeba morčata atd. Jistě něco bude i pro želvy. Mohla bys tam najít pomoc, buď levne použité terarko, nebo nového majitele :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1281
29.11.19 16:09

@snaxesm určitě nového majitele pro želvu najdete, pokud ji chcete najít novej domov. nevim jak je to s papíry jesli by to šlo někde znova vystavit…snad vám někdo tady poradí, nebo se zeptat veterináře nebo kontaktovat přímo nějakého chovatele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
29.11.19 16:12

Já mám doma želvu na volno :mrgreen :
Z terária vyrostla a hlavně dělala strasnej bordel jak mlátila krunýřem o sklo :mrgreen: přes léto má výběh na zahradě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51623
29.11.19 16:44

@snaxesm chtělo by to upřesnit o jakou želvu se jedná. Pokud je to suchozemská, podlehající Cites, tak ztrátu papíru jste měla nahlásit na příslušný krajský úřad odbor životního prostředí. Držet želvu, která podlehá CITES bez papíru je nelegální. Pokud teda byla s CITES, tak předpokládám, že jste aktualizovala fotky každý rok na KÚ pod který spadáte, nebo jste jí měla už načipovanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69416
29.11.19 17:59
@Katy2 píše:
@snaxesm chtělo by to upřesnit o jakou želvu se jedná. Pokud je to suchozemská, podlehající Cites, tak ztrátu papíru jste měla nahlásit na příslušný krajský úřad odbor životního prostředí. Držet želvu, která podlehá CITES bez papíru je nelegální. Pokud teda byla s CITES, tak předpokládám, že jste aktualizovala fotky každý rok na KÚ pod který spadáte, nebo jste jí měla už načipovanou.

Jsem si myslela, že nějaké kopie si nechaj na tom ouřaddě a vystaví duplikát, jak rodnej list. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51623
30.11.19 18:57
@Lama Lama píše:
Jsem si myslela, že nějaké kopie si nechaj na tom ouřaddě a vystaví duplikát, jak rodnej list. :think:

Nevim jak to presne je. Kazdopadne ztrata Cites by mela byt nahlasena, pak se s tim mozna da neco delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.12.19 09:10

Naše suchozemská z terárka taky vyrostla navíc neustále škrábala na sklo, tak chodila po bytě na volno. Dávali jsme jí ale sem tam pod lampičku, protože potřebují teplo. Pokud jí tak v bytě ale nemůžete mít tak jedině větší terárko (třeba starší) nebo zkusit jestli by se jí někdo neujal :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat