Velká ztráta váhy v těhotenství

Anonymní
8.10.21 11:12

Velká ztráta váhy v těhotenství

Ahoj holky,

jsem už hodně zoufalá. 21tt, od 8tt do 16tt velké nevolnosti ale víceméně bez zvracení, jen jsem jedla celou dobu fakt málo a jen ovoce. Zhubla jsem nějaký 3 kg (a začínala už jako hodně hubena). Pak měsíc zázrak, šlo vsechno, kila po gramech nahoru.

V pondeli jsem začala úmorně zvracet - všechno, včetně coly, čaje atd. Druhy den dobrý a přišly teploty okolo 37.8. Druhy den bez teplot, ale velká slabost. Od včera se snažím něco jist - rohlíky atd, ae vůbec to nejde. Snim půlku a dela se mi zle. Dneska jsem viděla svoje nohy a chce se mi brecet, vypadam jak anorekticka.

Nevím jestli jsem něco chytla, prý teď řádí virozy, ale totálně mě to odrovnalo. S malou jsem byla v úterý na velkém utz a je vše ok. V pondeli jdu ke svému doktorovi tak mu vše řeknu. Porad mě uklidňuje ze to naberu ve druhy polovině ale já jen hubnu a nemám sílu dojit ani nakoupit, já nemám sílu si vlastně ani oloupat pomeranč. Jsem už fyzicky i psychicky úplně na dne.

Prošel si tím někdo z vás? Všichni mi jen říkají “musíš jist”. Hezky. A asi jak? Snim 3 piškoty a navaluje se mi, boli už totálně zcvrkly žaludek atd.

Tohle je totalni peklo a ne nejkrásnější období :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.10.21 11:23

Tak se na to zeptej lekare. Ja zhubla na zacatku skoro 8kg a zatim mam zpatky jen 4 :) 22tt a zatim mi nikdo nic nerikal ze to je blby. Ale zas pokud do tebe nic nejde tak to asi res s doktorem, mimco taky potrebuje papat :)

• Citovat
  • Nahlásit
547
8.10.21 11:31

Pokud mimco roste, tak bych byla v klidu, nejvíce se přibírá nakonci těhotenství. Já pro svůj klid beru těhotenské vitaminy, ať má mimco, to co potřebuje a nikdo mi nic neřekl a nejsem zastánce toho, ze by člověk měl jist za dva :roll:..ja začínala na 55 kg, pak jsem měla 52 kg a teď mám 57 kg..a jsem 28 tt. :D Na nevolnosti bych se zeptala v lékárně, neco ti daji, zazvorova lizatka třeba. :kytka: Nejkrásnější období to není, je to náročné, ale to dáme, držím palce. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 11:44

Já už jen lezim, občas brecim a modlím se, ať se lip. Jsem už i psychicky na dně.

Malá je dle tabulek, tak snad ok. Ale tenhle týden je teda už na mě moc. Vůbec si neumím představit, ze ještě někdy budu jist jako dřív :?

• Citovat
  • Nahlásit
547
8.10.21 11:47

Ono se to otočí neboj, tak alespoň něco menšího, já mám rada ty ovocné kapsicky, jogurtove nápoje :kytka:, řekni to doktorovi, v lékárně, něco ti na nevolnost doporučí ;), pak třeba hroznový cukr..ten podporuje chuť k jidlu.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16333
8.10.21 11:54

Nebyla jsem nemocná, ale první tři měsíce jsem prozvracela a zhubla 10 kg. Všechno bylo v pořádku.

Moje rada. Hlavně se uklidni! Jsi nemocná, je Ti zle, máš strach o dítě, ale všechno bude v pořádku, neboj se. Zkus, co Ti pomůže - studená kola po douškách, čaj (na nevolnost se doporučuje spíš sladký než hořký, jak se to říkalo dřív) a zkoušej jíst. Klidně jen ty tři piškoty nebo kousek rohlíku, ale často, třeba si jen kousni každých 20 minut. Sněz na třikrát banán. Mohl by Ti pomoct i čistý vývar, klidně ho vypij z hrnečku.

Píšeš, že nemáš sílu si nakoupit - co otec dítěte? Tvoje máma? Kamarádka? Nemáš někoho, kdo Ti pomůže? Donese nákup, připraví jídlo…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16275
8.10.21 12:06

Když dcera nemohla jíst kvůli mononukleóze, tak nám doktorka doporučila Nutridrinky, koupíš v lékárně, dodají všechny živiny i energii, jsou to nápoje v takové malé lahvičce, různě ochucené, to by jsi mohla dát…ale pokud máš virozu, tak budeš muset počkat, až to přejde…ta chuť k jídlu se vrací někdy dlouho. Já když měla střevní chřipku, nejedla jsem pomalu měsíc. Neměla jsem chuť. Vše šlo stejně hned ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 12:28

Holky jste moc hodné, pomáhá mi jen o tom psát. Díky!

Otec je na služební cestě, moje mama pro mě dnes jede a odveze mě k našim, tak to bude o chlup lepší. Kamarád mi jídlo nakoupil, ale kromě těch rohlíku a piskotu na to maximálně tak koukam. Od rána jsem snedla 3 piškoty a 1/3 rohlíku. Zkousim i led - někde jsem četla ze to pomáhá uklidnit žaludek a fakt ano. Tak aspoň nějaká voda v tom je. Jinak piju po mini dávkách ty čaje a colu, ale jde to ztuha.

Nutridrink teď asi nedám :( Ale oak výhledově je to dobrý nápad. Absolutně si neumím představit, ze by se situace nezlepsila a já takhle byla do porodu a měla pak i rodit a starat se o miminko. Z toho je mi hodne uzko. Já se teď uz hodinu snažím vstát a jít si pro led a proste mi to nejde :? Jen doufám ze to není něco vážného.

• Citovat
  • Nahlásit
16333
8.10.21 12:38
@Anonymní píše:
Holky jste moc hodné, pomáhá mi jen o tom psát. Díky!

Otec je na služební cestě, moje mama pro mě dnes jede a odveze mě k našim, tak to bude o chlup lepší. Kamarád mi jídlo nakoupil, ale kromě těch rohlíku a piskotu na to maximálně tak koukam. Od rána jsem snedla 3 piškoty a 1/3 rohlíku. Zkousim i led - někde jsem četla ze to pomáhá uklidnit žaludek a fakt ano. Tak aspoň nějaká voda v tom je. Jinak piju po mini dávkách ty čaje a colu, ale jde to ztuha.

Nutridrink teď asi nedám :( Ale oak výhledově je to dobrý nápad. Absolutně si neumím představit, ze by se situace nezlepsila a já takhle byla do porodu a měla pak i rodit a starat se o miminko. Z toho je mi hodne uzko. Já se teď uz hodinu snažím vstát a jít si pro led a proste mi to nejde :? Jen doufám ze to není něco vážného.

Tak to je fajn, že je o Tebe postaráno. Nemaluj černé scénáře - buď jsi něco chytla a pak to za chvíli odezní, nebo Tě chytly nějaké těhotenské nevolnosti výkyvem hormonů a to se zlepší taky. Úplně absolutně nejhůř (a je to i ta nejmíň pravděpodobná varianta) by to skončilo porodem. Takže se vážně nestresuj, to Ti na žaludek neprospěje a neprospívá to ani miminku. Bude dobře, uvidíš…

Jinak já měla příšerné těhotenské nevolnosti první trimestr (to jsem fakt skoro nemohla jíst) a silné, ale trochu jiné velkou část druhého trimestru, k-dy to naopak způsoboval hlad. Nebyla jsem zvyklá jíst tak často (jakože třeba fakt 8-10× denně) a chytlo mě to třeba cestou z práce domů, že jsem myslela, že nedojedu. Tím chci říct - opravdu to jídlo nepodceňuj a snaž se jíst. Teď Ti třeba není dobře z jídla, ale za pár dnů. až se dáš d kupy, to naopak mže být z hladu. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
8.10.21 13:06

Nebyla jsem sice v té době těhotná, ale vyzvracela jsem úplně všechno, co jsem do sebe dostala a doktorka mi doporučila energy drinky. Tak jsem je jenom pocucávala a fakt, zůstaly ve mě, neměla jsem konečně bílý jazyk z dehydratace a žaludek přestal bolet.
V těhu bych to riskla taky, jenom pocucávat, je tam sice kofein, ale když to do sebe nebudeš lít po litrech, nebudeš pít kafe, kolu a jíst čokoládu atd., taky si myslím, že v pohodě.
A zkus jíst k těm rohlíkům a piškotů suchary 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat