Reklama

Velké bolesti kostrče po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krupilovaanna
Nováček 10 příspěvků 04.01.17 14:49
Velké bolesti kostrče po porodu

Ahoj holky. Už si nevím rady, tak vás jdu poprosit o radu nebo zkušenost. Ve čtvrtek jsem porodila své první miminko. Porod byl strašně dlouhý, neotevírala jsem se a nakonec, když jsem mohla tlačit, se malému přestalo dařit. Tahali ho ze mě vexem, jsem potrhaná ze vnitř, dost mě nastříhli, takže kupa stehů i venku, krvácela jsem.. Ale k věci. Od chvíle, kdy malého vytáhli ven, mám úplně šílené bolesti kostrče, jde mi to do pravé půlky zadku a každý krok je pro mě utrpení. Nemůžu sedět, ležet, chodit ani stát. V porodnici mi dávali nějaké kapky do pití, na doma mi byl doporučen paralen, ale nezabírá ani malinko, spíš mi přijde, že je to ještě horší. Čurám jen ve sprše, protože na záchod mi nejde si sednout, dnes jsem byla poprvé od porodu na velké a byl to druhý porod. Mohla bych mít hnutou pánev, kostrč nebo něco nalomené? Nebo máte někdo podobnou zkušenost a víte, co s tím? Jsem už opravdu zoufalá. Tu obrovskou radost z malinkého mi tohle strašně kazí :zed: :(. Děkuju za odpovědi..

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20384 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 14:54

Může to být hnutá kostrč. Já měla pocit, jak kdybych sjela po zadku dlouhé schody. Postupně se to zlepšovalo, ale srovnali mi to až na rehabilitaci manuálně. Takže zkus to vydržet než ti sroste šití a pak si dojdi pro doporučení na rehabku.

krupilovaanna
Nováček 10 příspěvků 04.01.17 14:58

@Aspera Šití se mi hojí krásně, o něm bych pomalu ani nevěděla.. tak uvidím, jak dlouho ještě vydržím. Děkuju moc za odpověď! :-)

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 04.01.17 15:17
.

Mela jsem to jako ty. Absolvovala jsem vysetreni nejdriv na gynde. Vse ok. Pak na ortipedii. Pry proste poporodni trauma (pri kazdem porodu hlavicka ditete vychyli kostrc smerem od zadku ven, mne se asi proste vychylila vic).

Ortoped mi rekl, ze se s tim neda nic delat, ze to prejde samo 8o Nemohla jsem chodit, vstavani a sedani bylo utrpeni. Hruza. Zacaly me casem bolet kycle a kolena (asi jak jsem ulevovala zadku, nevim).

Objednala jsem se na revmatologii, milion krevnich testu. Vysledek 0. Revmatolozka mi pichla injekci DIPROPHOSu - boze, to byla uuuleva. Konecne jsem mohla chodit, sednout si normalne na wc, vyjit schody a v klidu se vyspat. Jente po cca 3 tydnech se vsechno zacalo vracet zpatky :,( Myslela jsem si, ze mam neco spatne se svaly, ktere jsou upevnene na kostrc.

Chtela jsem absolvovat mobilizaci kostrce podle Mojzisove, jenze rentgen ukazal, ze kostrc je postavena tak jak ma. Ale na rehabilitaci mi rekli ze je to vsechno tehotenstvim, porodem, a hlavne sitim. Taky me sili hodne, ve 3 vrstvach, to, ze mas zahojeny vsechno zvenci neznamena, ze uvnitr je to taky uz ok. :think: Nevim, no…

Jinak injekci toho Diprophosu mam uz potreti. Mezi prvni a druhou byl mesicni rozestup, mezi druhou a treti 2 mesice. Pokazdy vyrazna uleva a navrat do „normalu“ uz byl zdycky o dost lepsi. Naucili me i cviky, jak posilovat svaly kolem kostrce. S tim vsim je to o dost lepsi, ted jsem 8 mesicu po porodu a pocitam ze v cajku budu tak do roka (a jeste v 1 injekci doufam po jaru). Oni ji doktori nechteji davat, jsou to kortikoidy s pomalym uvolnovanim a ma to vliv na hladinu cukru v krvi nebo co. Jenze je pr.el neboli jak samotny peklo, nemaj mimino a vedi prd jak se clovek citi :zed:

Doporucuju zacit rentgenem kostrce a pak se nenechat u Mudr. odbyt. Drzim palce :hug:

Uživatel je onlineDemi
Závislačka 4012 příspěvků 04.01.17 15:43

Já to měla také, po prvním dítěti. Bolesti strašné, omdlévala jsem, nemohla jsem na WC. Den po propuštění domů z porodnice jsem tam byla zpátky, dostala jsem infuze proti bolestem a otokům kolem kostrče, pobyla jsem si tam 4 dny, než to přešlo. Bála jsem se toho i u druhého a třetího dítěte, ale už se to neopakovalo.

nelinka204
Kecalka 458 příspěvků 5 inzerátů 04.01.17 18:19

@krupilovaanna já to měla u prvního porodu…malou chtěli také tahat vexem, ale povedlo se my ji vytlačit…šla ven s ručičkou u hlavičky dost mě potrhala a navíc mě i nastřihly a měla jsem vyhředlí konečník a skončila jsem se 13 stehy…do toho mě chytaly bolesti kostrče a křížový bolesti…v porodnici my dávali nějaké čípky, ale už sinepamatuji název…na doma mi řekli také jen paralen, který byl bez účinků…mohla jsem sedět jen na kruhu a chodila jako kačer skoro 6 měsíců potom to začalo pomalu ustupovat… doktoři nic nenašli a všechna vyšetření vpořádku…jen ta šílená bolest, tak mi dali brožurku se cviky na záda…asi si mysleli, že si vymýšlím…po druhém porodu mě už naštěstí bolela jen ta kostrč možná proto, že jsem byla bez nástřihu a mohla fungovat trochu jinak…začala jsem na doporučení užívat homeopatika arnika montana 15 ch-5 kuliček 2denně- bolesti kostrče… a staphysagria 15 ch-5 kuliček 2denně - na lepší hojení po porudu…po arnice se my ulevilo více méně do večera mohla jsem chodit i sednout si na wc…navíc homeopatika se můžou užívat i při kojení…je fakt, že jsem dva roky po porudu a sem tam mě ta kostr pobolívá, ale už jen neparně…po poslední kontrole jsem prý v naprostém pořádku…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama