Velké bolesti zad

12735
10.4.12 14:26

Velké bolesti zad

Ahoj ve spolek. Jsem skoro dva a půl měsíce po porodu druhého dítěte. V porodnici mi fyzioterapeutka řekla, že mám velký rozestup šikmých břišních svalů po těhotenství, takže mám cvičit cviky na šikmé bříšní svaly. To je krásné, já bych strašně ráda, ale mám problém se zády. Takhle mě samozřejmě normálně pobolívají. Kojím a syna nosím (trpí na koliky), takže se námaze svalů nevyhnu. Problém je s bedry. Jakmile si lehnu na zem a chci začít dělat sedy lehy do kříže, nejsem schopná se zvednout. Je to bolest jako by mi tam někdo bodal, strašně to bolí. U dcery jsem nic takového neměla. Takže se chci zeptat jestli je to normální po těhotenství a porodu, nebo to normální není a mám vyhledat nějakou pomoc za včasu? Upřímně na to nemám čas se dvěmi dětmi a manželem od rána do večera v práci :mrgreen: :lol: , takže bych nejraději kdyby to bylo normální, ale asi nebude, co? :think: Děkuji všem za odpovědi. :* :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mark76
10.4.12 14:36

Mám taky velké problémy se zádama a nepomáhá mě ani cvičení. Ale bolesti dva měsíce od porodu můžou být i zpáteční bolesti, které vymizí samy. Jinak sedy lehy dělám na přístroji, který je k tomu určený, protože dělat to bez něj na zemi, tak už se nepohnu vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
584
10.4.12 14:43

Ahojky, jsem 4 měsíce od porodu a mám zase problémy s krční a hrudní páteří. Od toho i další neduhy jako migréna, hučení v hlavě, pískání v uších, závratě a zvracení … Chodím na rehabilitace a bylo mi řečeno, že to trvá, než se tělo dá dohromady po porodu. Prý minimálně půl roku. Být tebou, tak bych to nenechávala a zašla bych si k rehabilitačnímu lékaři nebo neurologovi, třeba máš bederní páteř jen zablokovanou, pomůže ti a ty budeš mít pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mark76
10.4.12 14:44

Jo určitě je na místě zajít k neurologovi :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
6639
10.4.12 15:11

Mám podobné potíže a chci se zeptat, proč k neurologovi, není na záda ortoped?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13010
10.4.12 15:23

Tak hlavně jsou úplně špatně sedy lehy !!!
Tím si bedra úplně odrovnáš.

Navštívila bych fyzioterapeuta, aby ti ukázal jak správně zpevnit břišní svaly - na rozestupy břišních svalů je důležité zapojovat i svaly pánevního dna.

Příspěvek upraven 10.04.12 v 18:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4606
10.4.12 15:46

Fyzioterapetuka mi řekla, že sedy-lehy ničí páteř ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18425
10.4.12 16:39

Jsem po porodu tři týdny a něco, bolesti zad obrovské… nejdříve jsem byla na neurologii, tam mě trochu rozkřupali a opíchali, teď už dva týdny chodím na rehabilitace… skloubit to s kojením a být nědke na čas taky není žádná sranda… podle rehabilitačních sestřiček se to spraví, ale rozhodně je to na dlohuhé lokte, takže těžko říct jak u tebe, ale asi bych si někde zašla, aby se na tebe podívali, zhodnotili a navrhli co dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mark76
10.4.12 17:00
@suricata píše:
Mám podobné potíže a chci se zeptat, proč k neurologovi, není na záda ortoped?

Mě nejdříve odešlou k neurologocvi, který mě odblokuje a pak odešle neurolog k fyzioterapeutovi. Tam se pak dějou věci aúúúú. Teď taky tam nerada jdu, protože musím dojíždět k němu 15km a s děckama je to o držku. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
6639
10.4.12 17:20
@markéta-401 píše:
Mě nejdříve odešlou k neurologocvi, který mě odblokuje a pak odešle neurolog k fyzioterapeutovi. Tam se pak dějou věci aúúúú. Teď taky tam nerada jdu, protože musím dojíždět k němu 15km a s děckama je to o držku. :zed:

aha, já se chystala k ortopedovi, protože mám fakt šílené bolesti krční a bederní páteře, jak furt tahám malýho, ale asi teda půjdu k neurologovi, a on ti napíše teda nějaké rehabilitace u fyzioterapeuta? No jsem zvědavá, jak budu běhat po doktorech s miminkem, ale nechci to zanedbat, protože kluk jen tak chodit nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mark76
10.4.12 17:36

@suricata S miminkem do doby než bude chodit se to dá, alespoň u nás to bylo v pohodě. To jsem mohla ke kadeřnici i na rehabilitace. Teď když malá lítá jak urvaná ze řetězu to jde příšerně.

• Citovat
  • Nahlásit
6639
10.4.12 18:00

@markéta-401
To je pravda, navíc je šance, že by tam mohl i usnout :lol:
hele a jak je to s nošením, když už mimi chodí, asi se to mu taky nevyhneš, co? nebo jak často malou zvedáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.12 18:09

Chronická bolest

Pokud bolest přetrvává 3-6 měsíců jedná se o Chronickou bolest a ta patří do léčby Algeziologa - Centrum bolesti.
Nedávný výzkum potvrdil, že 28% žen s chronickou bolestí zad má i Fibromyalgický syndrom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mark76
10.4.12 18:21

@suricata Mám pocit že ji zvedám snad pořád. Chce se třeba jen pomazlit nebo to spíš já a už ji zvedám. :lol: Ona je můj mazel :hug: Mám tři děti a všechny jsou od sebe o šest let. Teď malou hlídají ať můžu tady diskutovat. Jinak na rehabilitace mě ženou lékaři pořád, mám totiž tři plotýnky kleslé, křivá záda a ještě k tomu se mě neustále blokují. Cvičila jsem podle zadání od fyzio. ale dlouho mě to nevydrží. Vždycky si najdu důvod proč necvičit. Taky tak vždycky dopadnu, teď mě taky záda úplně až pálí od toho jak jsem tady zhrbená.

• Citovat
  • Nahlásit
mark76
10.4.12 18:22

@Fibromyalgik Tak to už mám napsáno taky v kartě, ale nikde jsem s tím teda nebyla. :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat