Velké bradavky a nedonošenec

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

feliska
Kecalka 431 příspěvků 15.04.18 17:16
Velké bradavky a nedonosenec

Prosim chtela bych poradit. Mam ted male miminko, predcasne narozene v 36tt. Zkousime prikladat. Je moc sikovne, ale mam hrozne velke bradavky a je vubec problem mu dat do pusinky samotnou bradavku. Chudak ji ani nemuze umacknout i kdyz ji predem pomamlam ja a tak spis dumla, kdyz uz ji ma v pusince. Max vypije 5ml, ale to spis jak mu prso mackam abych motivovala. Jsou nejake tipy, nebo jsem bez sance. Zatim mam jen mlezivo, vzdy mu musim doodsat a tim je pak dokrmen. Ma nekdo zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucie Pytlik
Kecalka 168 příspěvků 15.04.18 17:24

Ja jsem krmila z lahve pomoci savicky-calmity, ma to nahradit prso a opravdu, pokud mimi nenasaje, nic netece, ani po zmacknuti. Davali to v porodnici, pak jsem koupila v lekarne a jak byla trosku vetsi tak se naucila z prsu bez vetsich problemu, jenjsem nekolikrat denne zkousela prikladat a prvni den, kdy se jen kojila byl narocny, to pila porad…ale pak se to ustalilo.Nebo zkus laktacni poradkyni.At se to podari :palec:

feliska
Kecalka 431 příspěvků 15.04.18 18:25

@Lucie Pytlik moc dekuji! Ja prave radsi nekoho se zkusenostmi osobnimi. Tento problem jsem totiz ani nikde poradne nenasla. A moc na ty poradkyne nejsem…S prvnim deckem jsem taky bojovala, ale to nebyly ty bradavky tak velke a dite bylo donosene :? Tak uvidime, co ted ten muj prcek. Zatim budeme zkouset dal a dokrmovat. Musime asi vazne pockat az povyroste nebo zesili.

Russet
Echt Kelišová 8283 příspěvků 15.04.18 18:45
@feliska píše:
@Lucie Pytlik moc dekuji! Ja prave radsi nekoho se zkusenostmi osobnimi. Tento problem jsem totiz ani nikde poradne nenasla. A moc na ty poradkyne nejsem…S prvnim deckem jsem taky bojovala, ale to nebyly ty bradavky tak velke a dite bylo donosene :? Tak uvidime, co ted ten muj prcek. Zatim budeme zkouset dal a dokrmovat. Musime asi vazne pockat az povyroste nebo zesili.

Já dokrmovala zkraje raději stříkačkou přes prst.

feliska
Kecalka 431 příspěvků 15.04.18 18:49

@Russet ano tak mi tady dokrmujeme v porodnici, pres prst, ale tim se podle me jen rychle nacpe a sat nenauci. Nezkazi si reflex ale asi ani nenauci. :nevim: jenze ja bych taky asi neumela sat z neceho, ceho bych mela plna usta…se divim ze ho to nenatahuje

feliska
Kecalka 431 příspěvků 18.04.18 07:13
@Lucie Pytlik píše:
Ja jsem krmila z lahve pomoci savicky-calmity, ma to nahradit prso a opravdu, pokud mimi nenasaje, nic netece, ani po zmacknuti. Davali to v porodnici, pak jsem koupila v lekarne a jak byla trosku vetsi tak se naucila z prsu bez vetsich problemu, jenjsem nekolikrat denne zkousela prikladat a prvni den, kdy se jen kojila byl narocny, to pila porad…ale pak se to ustalilo.Nebo zkus laktacni poradkyni.At se to podari :palec:

Prosim jeste jaka ze to je savicka presne? Nasla jsem jednorazove pro nedonosence a pak pro kojene deti. Nemohla bys prosim vlozit odkaz, abych si byla jista? Dekuji

Lucie Pytlik
Kecalka 168 příspěvků 18.04.18 07:23

@feliska https://www.kasparek-baby.cz/…-bila-20864/ ta je lehci, na zacatek a pak je jeste zluta, to az bude malinko vetsi, https://www.zbozi.cz/…ystem-zluta/
I v porodnici je vyvarovali, tkz se nelekni, ze jsou jednorázove. A pak v lekarne k ni koupit lahve, bud :D jednorazovky nebo pokud mas odsavacku, tak jdou na lahve od nich.Ja si poridila elektrickou, protoze rucni bych se zblaznila. https://www.babyplace.cz/…ml-2014/,ale v lekarne maji jednu snad za 19,– tu lahvicku, s modrym vickem, kdyztak muzu vydotir, jeste mi doma zbyly.Ale nezapomen aspon 2-3× denne prikladat, aby se ti delalo mlicko :palec:

Lucie Pytlik
Kecalka 168 příspěvků 18.04.18 07:28

@feliska samozrejme, pokud mas vetsi mimco, muzes zacit uz zlutou.Ale psala si, ze je nedonosene, tak asi chvili bilou, at se to nauci a pak zlutou. A tak od jejich 3,5 kil cca se koji normalne. Preji hodne stesti, at se to podari :kytka:

feliska
Kecalka 431 příspěvků 18.04.18 08:11

@Lucie Pytlik no prcek ma ted 2,2kg. On je sikovny, ale brzy se unavy a spise jen dumla, kdyz uz se mu tu bradavku podari teda narvat do te jeho pusinky.
Ja uz jsem z toho nestastna, mlecka mam hodne, tak mu davame me, ob jedno kojeni prikladam, ale to u toho vic spi i kdyz je hladovy. Tak musim vymyslet, jak pak doma, aby mel motivaci sat. Driv dal 5ml, ted zas uz ani to…Jak mu tu davam pres prst to me, tak z prsa breci, ze ho to nenasyti tak rychle, jak by chtel a trochu bojkotuje i snahu mi prijde.

Jinak to prislusenstvi musi byt teda vse od medely, ze? Ja mam rucni avent jeste po dceri…

feliska
Kecalka 431 příspěvků 18.04.18 08:12

@Lucie Pytlik jo a hlavne moc moc dekuju:)

Lucie Pytlik
Kecalka 168 příspěvků 18.04.18 08:42

@feliska Ne,nemusi, jen ta calmita…ja ti asi vyfotim ty lahvicky, koupene v lekarne…ale jak chces.No a co kloboucek? Spousta lidi ti rekne, ze to kazi techniku, ale sousedka s, tim kojila 18 mesici a bez problemu.Taky mela vetsi bradavky, aspon bys nemusela odsavat
a tak…Koupis si velkou velikost a pak uz si to mimco chytne spravne :) jo a nemas zac

feliska
Kecalka 431 příspěvků 18.04.18 08:55

@Lucie Pytlik aha, ja myslela, ze kloboucky jsou jen pro ty bez bradavek. To jsem netusila. No vyzkousim, co se da, hlavne aby maly prospival…ja uz jsem pomalu zoufala z toho…

Lucie Pytlik
Kecalka 168 příspěvků 18.04.18 09:45

@feliska Nee,i pro ty velke, ja myslim, ze s tim by vam to mohlo jit ameli byste klid.Tak pak dej vedet, jak to dopadlo

feliska
Kecalka 431 příspěvků 20.04.18 03:02

@Lucie Pytlik tak dokrmovani a prikladani furt nikam nevedlo. Stres z obou stran. Tak jsem se se sestrickou pobavila, jak to planuju na doma a oni tu savicku vystrachaly ve skrini. Zkusily jsme to, abychom zjistily, jestli maly saje, jen nemuze kvuli tem mym bradavkam, nebo je proste slaby a nesaje vubec.
A bobek krasne hned vypil celou svoji davku. Trochu u toho pochrupkaval, ale na to ma narok. Krasne saje a to uz z te zlute savicky. Porad asi snazsi nez odemne.. Takze zitra nazenu chlapa do lekarny. Doufam ze to takto vydrzi fungovat. Uplne se mi ulevilo, oorad jsem byla na nervy co si s nim pocnu doma. Strikacko se se mnou pral a ja sebala, ze ho treba rejpnu, nebo utopim…ted byl uplne spokojeny :D

Lucie Pytlik
Kecalka 168 příspěvků 20.04.18 20:41

@feliska tak super, mam radost, ze jsem mohla pomoct, porad bych prikladala a az bude vetsi, sam se prichytne a budete v pohode, my to meli taky tak. :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Noidova manželka otěhotněla s milencem podnikatelem

Modelka Gábina Dvořáková je opět šťastná! Po rozchodu s Václavem Noidem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama