Velké chutě v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28
22.5.22 21:10

Velké chutě v těhotenství

Ahoj holky :D chci se jen zeptat, jak jste zvládali těhotenské chutě? Jsem v 8tt a mohla bych jíst od rána do večera.. a nehorší je, že mám většinou chuť jen na to nezdravé.. ani by mi to tolik nevadilo sice se přibírání bojím, ale jsem mladá a doufám, že to potom hned shodim, ale spíše jde o to, že jsem nikdy tolik nejedla, ba naopak byly dny, kdy jsem třeba vůbec nejedla a nebo jen málo, protože jsem prostě netihala, nebo neměla hlad :D a tím pádem mě teď dost bolí žaludek, protože na to není vůbec zvyklý.. a nehorší je, že když nejím tak je mi zle.. :D achjo.. a také. by mě zajímalo, kdy vás chutě přešly? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11905
22.5.22 21:15

@Sabinka000 Tak ono i mladé tehule tloustnou :nevim: jinak chute jsou v těhotenství úplně běžné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
22.5.22 21:19

@Annabela11 tak jsem to nemyslela, vím že ztlousnu..ale není to pro mě tak důležité abych to řešila, hlavní aby bylo všechno v pořádku.. a potom se to nějak shodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
22.5.22 21:24

Těhotenská chutě, tak tys mě překvapili. Nejím kupované chlebíčky obecně mám s nimi problém jak si je nedělám doma tak nejím. No a když jsem byla v Tom. První na co jsem myslela když jsem odcházela od Dr bylo… KDE SI KOUPIM CHLEBÍČKY A KDE ZAPARKOVAT ABY TO BYLO CO NEJBLÍŽ. Kolikrát jsem ho sežrala ještě v autě. Sestřenka je vegan. Tenkrát seděla v tureckým sedu. V jedny ruce okurku v druhý klobásu a rvala jako k… Slzy jako hrachy :mrgreen: byl na ni krásnej pohled když Kousala do masa no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
22.5.22 21:28

Tak ja jsem chutě vyloženě nezvladala 😅 jak jsem nikdy nebyla na sladké, tak první měsíce jsem si neuměla představit den bez čokolády, na pití jsem pila jen sladké srajdy, jako colu, fantu atd.. z vody mi bylo zle. A to jsem před otěhotněním jedla docela nizkosacharidove a zdravě 😅 🙈 Ale tělo si o to říkalo a já to beru tak - kdy jindy, když ne teď 🤷🏼‍♀️ Tak jim všechno a je mi jasne, že o to těžší bude dostat se pak zase zpátky no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
22.5.22 21:30

Připomíná mi to sebe. Já jedla normálně 2× denně.
Z 45kg jsem rodila s 64kg.
Z porodnice jsem odcházela s 55kg a do 3 měsíců jsem měla váhu zpět. Stačilo po porodu trochu stresu, běhání kolem malé a ztráta chutí.
Nicméně ty chutě jsem měla celých 9 měsíců a jedla jsem na co jsem měla chuť.
Bála jsem se trochu cukrovky, ale měla jsem cukr ještě nižší jak normálně :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
22.5.22 21:35
@Malvina91 píše:
Tak ja jsem chutě vyloženě nezvladala 😅 jak jsem nikdy nebyla na sladké, tak první měsíce jsem si neuměla představit den bez čokolády, na pití jsem pila jen sladké srajdy, jako colu, fantu atd.. z vody mi bylo zle. A to jsem před otěhotněním jedla docela nizkosacharidove a zdravě 😅 🙈 Ale tělo si o to říkalo a já to beru tak - kdy jindy, když ne teď 🤷🏼‍♀️ Tak jim všechno a je mi jasne, že o to těžší bude dostat se pak zase zpátky no.

Přesně tak, nikdy jsem sladké nejedla.. jestli jsem si dala jednu sušenku za měsíc? A slazené nápoje vůbec.. a teď :,( bych se toho uzrala :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
22.5.22 21:47

Já jsem jedla před otěhotněním víceméně zdravě, k snídani jogurt/tvaroh, musli, ovesná kaše, ovoce… První trimestr chuť na mastné, slané, tučné, chleba se sádlem k snídani, houska se salámem, pořád bych jedla smažák a mekáč :zed: sladké jsem nemohla ani vidět. Ve 2. trimestru se chutě trochu ustálily, ale pořád jsem jedla tučné a hodně masa :D. No a poslední 2 měsíce jsem jedla pořád jenom pomeranče a mandarinky :D přibrala jsem 15 kilo, v porodnici nechala 6,5 a zbytek jsem měla do konce 6N dole bez námahy. Za měsíc další 3 kila dole… Pak dítě ale přestalo v noci spát, já pořád vzhůru a kojila jsem, takže hlad nonstop a energii jsem doháněla čokoládou, takže jsem ty 3 kila zase nabrala zpátky a od té doby se +/- kilo držím na té váze před otěhotněním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2380
22.5.22 22:49

Tlacenky bych se nedotkla ani lopatou - v tehotenstvi skoro denne jsem ji jedla. Mimochidem kdyz jsem si ji ted davala, opet mi nechutnala. :mrgreen:
Jedla jsem furt salamy. Problem byl, ze cestou do prace jsem vzdy sla kolem stanku z pizzou, takze bylo normalni, ze jsem si ji kupovala, nekdy i po ceste z prace. :oops: Od doby tehotenstvi miluji pepr - kolikrat chlap nechape, jak muzu jist totalne cernou polevku, ale mi to zachutnalo. :mrgreen: Take jsem vsechno korenila a oblibila si palive.

Nektere chute mi zustaly, pepr, vic korenim, nektere zmizely. Kdy to preslo? Hmmm. No po porodu zmizely ty chute jako napr. dat si cokoladu, zajist to parkem, na to si dat nutelu a pak palive chipsy. :mrgreen: Ale jinak na materske jsem porad prasatko, ktere si ujizdi na sladkem. :mrgreen: Jsem nakynuta, ze des. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 23:13

Nechci kazit radost z ladovani se dobrotami. Mi bylo první 4 měsíce porad zle. A nevolnosti zacaly 7-8tt. Bud mi bylo na zvracení nebo jsem zvracela. I když jsem jedla spíš méně a k tomu blila tak se vaha zvedala. Nejdříve jako na houpačce par kilo dolu a pak nahoru… Když mi začalo být konečně trochu normálně tak mi zjistili těhotenskou cukrovku a bylo po srande. Ve chvíli kdy jsem věděla že sladké a sacharidové jídla nesmím jsem na ne mela o to větší chuť. Vanoce bez cukroví byly taky nesnadné ale vše jsem ustála. Co by máma neudělala pro sve ditko, ze. K porodu jsem sla o 10 kg těžší. Akorát ta původní vaha byla vyšší ( pribrala jsem po předchozím nevydařeném těhotenství). Říkala jsem si jak bude fajn az zhubnu kojenim. Ale nic. Dítě náročné, cele dny a noci jsem kolem nej skákala a misto hubnutí jen přibírání. Holt ne každý takto zhubne. Tak at nejsi pak překvapená. U me na hubnutí plati vyvazeny jidelnicek. Jist pravidelně a neuzobavat.

Závidím všem maminkám co se můžou těhotenství tzv. projist. Ale zároveň jim to přeju. Tak uzivej chuti pokud nemáš zadna omezení. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
24783
23.5.22 05:31

No jo, těhotenské chutě :mrgreen: Čočkovou polívku s čokoládou, párek a perník, kilo vajíckovýho salátu na posezení a všechno, co plavalo v majonéze… A větrníky, tuny větrníků, vzpomínám si, jak jsem se uprostřed noci vzbudila a plakala, že nemám větrník :mrgreen:
Jo, a vypila jsem všechen lák u všech okurek, 120 sklinek okurků bez láku :mrgreen: chlap to nestíhal konzumovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
23.5.22 07:46

Jak já vám ty chutě závidím. Na začátku těhotenství i covid a nevolnosti, dala jsem do sebe jen sušenky nebo suchary, ovoce a džusy. Už jsem toho byla přejezená, ale ze všeho ostatního se mi… :poblion:

Ve 12tt to přešlo a od 14tt jedeme znova, teď už i se zvracením (jsem 20tt). Neuměla jsem se podívat na vodu, musela jsem mít sladké vody, ty jsem začala zvracet a tak jedu aspoň vodu.

Takže za mě spíše jsem ráda, že můj žaludek ještě něco snese. Hodně lidí se mě ptá na zajímavé těhotenské chutě a kombinace, já se fakt těšila na kyselou okurku se zmrzlinou ale ono nic… No zážitek… :,(

Zatím mám kilo dole.

Občas mám chuť třeba na langoš, bramborák, ale jen si na to vzpomenu, už mě pálí žáha… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2380
23.5.22 08:56
@Betty MacDonald píše:
No jo, těhotenské chutě :mrgreen: Čočkovou polívku s čokoládou, párek a perník, kilo vajíckovýho salátu na posezení a všechno, co plavalo v majonéze… A větrníky, tuny větrníků, vzpomínám si, jak jsem se uprostřed noci vzbudila a plakala, že nemám větrník :mrgreen:
Jo, a vypila jsem všechen lák u všech okurek, 120 sklinek okurků bez láku :mrgreen: chlap to nestíhal konzumovat…

Můžu se zeptat na pár otázek? Popisuješ jedno těhotenství nebo více těhotenství? Protože podle chutí se dá určit pohlaví a vždycky nám to v okolí sedělo, ale tu to vypadá na jak kluka tak holku. I když soudě podle toho láku to vidím spíš na kluka. :mrgreen: Já ted okurky nerada, ale segedín jsem žrala snad každý týden. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24783
23.5.22 08:59
@Capricorn61 píše:
Můžu se zeptat na pár otázek? Popisuješ jedno těhotenství nebo více těhotenství? Protože podle chutí se dá určit pohlaví a vždycky nám to v okolí sedělo, ale tu to vypadá na jak kluka tak holku. I když soudě podle toho láku to vidím spíš na kluka. :mrgreen: Já ted okurky nerada, ale segedín jsem žrala snad každý týden. :mrgreen:

Jsou to moje zkušenosti ze 4 těhotenství, vždy stejný, ty tuny větrníků nikdy nezapomenu… A lahudkové saláty s majonézou, hlavně vajíčkovy a pařížák.
Jeden kluk a tři holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat