Velké dluhy, splátky z druhého platu?

129
17.3.17 16:21

Velké dluhy,spátky z druhého platu?

Ahoj ženy,
mám dotaz, týká se mojí známé a potřebuji se zeptat, jak to chodí…

Známá má přítele(nejsou manželé),žijí spolu v podnájmu a mají 3děti,
nic nevlastní a jsou dost chudí a hlavně ten přítel má velké dluhy.
V každém zaměstnání co vždy pracoval nevydržel déle jak půl roku a vlastně se mu ani dělat nechce.
Z každé výplaty mu zbylo vždy minimum, protože mu (skoro) vše vzali na jeho dluhy.
Vidím, že tím rodina trpí, ale prostě je to z jeho strany nezodpovědné,
ale je to jejich věc.
Momentálně její přítel přišel o práci a tak je na podpoře.
Ta známá je zatím ještě s nejmladším dítkem doma na mateřské.
Plánuje si najít práci (nebo i brigádu),že by přítel zatím zůstal doma s tím nejmladším dítkem a myslí si, že jim žádné peníze strhávat nebudou a bude mít celou výplatu, co vydělá.
Jak to prosím je?
Vyznáte se někdo v tom?

Je možné, že by to strhávali z její výplaty, když nejsou manželé a hlavně dluhy jsou psané na jeho jméno… :think:

Je blbý, že tatínek to ani neřeší a je mu to tak nějak jedno.Byl už trestaný a hlavně si stačil nasekat 3děti a ted do toho ještě velké dluhy.
Bohužel tím trpí celá rodina.Jen mě zajímá, jak to je.
A ta přítelkyně? Je dost mladá a nějak to nevidí, já bych s takovým chlapem být nemohla.
Je mu vše jedno, v podstatě žijou z její mateřské 8o :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

44
17.3.17 16:24

Ne, pokud nejsou manželé, tak jí nic z výplaty strhávat nemůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:27

Ne, jsou to jeho dluhy, hlavně, ať si ho nebere, protože jeho dluhy pak půjdou na ní. Klidně ať si doma s dítětem zůstane. Akorát, až příjde exekutor k nim do bytu, ať má ke všem věcem faktury.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
17.3.17 16:29
@hudečice píše:
Ne, jsou to jeho dluhy, hlavně, ať si ho nebere, protože jeho dluhy pak půjdou na ní. Klidně ať si doma s dítětem zůstane. Akorát, až příjde exekutor k nim do bytu, ať má ke všem věcem faktury.

Faktury samotné mít myslím nestačí, muselo by být na všem její jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:30
@Nimie píše:
Faktury samotné mít myslím nestačí, muselo by být na všem její jméno.

Jo, tak jsem to myslela, mít faktury k veškerému majetku včetně uvedení jména na faktuře, kdo majetek/věci platil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
17.3.17 16:32
@hudečice píše:
Jo, tak jsem to myslela, mít faktury k veškerému majetku včetně uvedení jména na faktuře, kdo majetek/věci platil.

Aha, jasně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
17.3.17 16:33
@naike píše:
Ne, pokud nejsou manželé, tak jí nic z výplaty strhávat nemůžou.

Díky, já si to taky myslím. Je vše psané na jeho jméno.
Jen je smutné, že ON si toho je vědom a proto chce, aby šla vydělávat peníze ONA 8o
Jemu se nechce dělat, no stejně ty dluhy někdo zaplatit musí :(
O něm to celá vesnice ví, že se mu nechce dělat, jen ona je zaslepená, kdo ví co on jí vše napovídá :nevim:
Je mladounká, nemá rodiče a neměla by ani kam jít, proto si myslím, že je ještě s ním.
No jo, už jsou dospělé, musí se starat.
Díky za odpověd :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
17.3.17 16:41
@hudečice píše:

Tak exekutor mě opravdu pobavil :lol:
Nemají téměř nic, je to garsonka o 34metrů a děti mají sotva postele. Jinak se tam najde pračka, lednička a stůl kde jedí, nějaká skřín, nic víc…
Opravdu jsou chudí :(
Ještě nedávno mluvil, že by chtěl ještě jedno dítko, ale je to opravdu nezodpovědné v jejich situaci :nevim:
Jsou to romové…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
17.3.17 16:52

@00000000 Tak jestli to jsou romové, tak to je u nich normální, že se nechce do práce.. A socka jim nic nedá? Když dává každé tmavé nemakačce.. A hlavně nadělat plno děcek, to je jejich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:58

@00000000 ojáj, on chce děcko, bo ona dostane více příspěvků. Tak prvně musí zaplatit dluhy, pak uživit sebe, děti, pak až bude vše ok, může si pořizovat další. Ty vole to je zodpovědnost jak cyp. chci dítě, mám dluhy, v práci nevydržím, mám exekutora za prdelí… to je život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
17.3.17 17:00

@00000000 Aha. Zrovna jsem se chtěla zeptat, proč mají do těchto podmínek 3 děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
17.3.17 17:07
@hudečice píše:
@00000000 ojáj, on chce děcko, bo ona dostane více příspěvků. Tak prvně musí zaplatit dluhy, pak uživit sebe, děti, pak až bude vše ok, může si pořizovat další. Ty vole to je zodpovědnost jak cyp. chci dítě, mám dluhy, v práci nevydržím, mám exekutora za prdelí… to je život.

To je fakt síla. No jo, tím že mají tatínka blbce, tak tím trpí celá rodina 8o
To chodí po vsi a vychloubá se, že se díval na NOVÉ auta a že plánuje nějaké koupit, je to opravdu vůl…Mají to v krvi :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 19:50
@00000000 píše:
To je fakt síla. No jo, tím že mají tatínka blbce, tak tím trpí celá rodina 8o
To chodí po vsi a vychloubá se, že se díval na NOVÉ auta a že plánuje nějaké koupit, je to opravdu vůl…Mají to v krvi :poblion:

Tak bohužel, nemůžeš pomoci každému. Ale toto je myšlení těchto lidí, jejich věc, jak žijí. Ať si udělají ještě další 3-5 dětí, ale ať si pak nestěžují, že je nemají z čeho živit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama