Velké prázdniny bez hlídání a dovolené

Anonymní
26.5.20 16:35

Velké prázdniny bez hlídání a dovolené

Ahojky, zajímá mě jak to děláte v létě i velkých prázdninách, když nemáte nikoho na hlídání. Já mám dvě děti 8 a 11 let. Chodí na nějaký tábory, vždy hned po novém roce vybereme tábory, rozepisu dovolenou a zjistím situaci abych měla pokrytých celých 8 týdnů. Jeden týden si brala děti moje mamka, to ale už někde, je nemocná vážně. Tchýně mi řekla že hlídat nebude, ale oni k ní ani holky nechtějí, protože je alkoholička. Měla jsem mít v červenci 2 týdny dovolenou a zaměstnavatel zakázal do konce července dovolené z důvodu aby se splnily zakázky. Jenže já už nemůžu sehnat žádný tábor, je pozdě vše obsazené, navíc je to dost peněz už takhle, za další bych ráda strávila v létě nějaký čas s dětmi. Takže nevím teď co dělat a jak to řešit. Nadřízenému jsem to řekla, ale on říká, že se to musí prostě splnit (zakázky).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59265
26.5.20 16:38
@Anonymní píše:
Ahojky, zajímá mě jak to děláte v létě i velkých prázdninách, když nemáte nikoho na hlídání. Já mám dvě děti 8 a 11 let. Chodí na nějaký tábory, vždy hned po novém roce vybereme tábory, rozepisu dovolenou a zjistím situaci abych měla pokrytých celých 8 týdnů. Jeden týden si brala děti moje mamka, to ale už někde, je nemocná vážně. Tchýně mi řekla že hlídat nebude, ale oni k ní ani holky nechtějí, protože je alkoholička. Měla jsem mít v červenci 2 týdny dovolenou a zaměstnavatel zakázal do konce července dovolené z důvodu aby se splnily zakázky. Jenže já už nemůžu sehnat žádný tábor, je pozdě vše obsazené, navíc je to dost peněz už takhle, za další bych ráda strávila v létě nějaký čas s dětmi. Takže nevím teď co dělat a jak to řešit. Nadřízenému jsem to řekla, ale on říká, že se to musí prostě splnit (zakázky).

Nějaká nezletilá v okolí, co by za úplatu pohlídala? Jinak v 11 už byl kluk doma sám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3415
26.5.20 16:40

Nemáš nějakou kamarádku s dětmi doma? Já se snažím v létě nabízet známým hlídání. Mám to štěstí, že můžu být doma a dcera má aspoň parťáky na blbnutí a nenudí se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 16:43

@martina.se ano starší bude doma sama kromě pobytoveho tábora v srpnu na který chce jet. Spíš mi jde o mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.20 16:43

@berusa.m jen pracující

• Nahlásit
  • Citovat
13868
26.5.20 16:46

A co tatínek? ten to nemůže pokrýt svojí dovolenou? A nebo bych se zkusila domluvit s někým z kamarádů a zajistit hlídání. My letos také nemáme prázdniny pokryté úplně. Ale já mám výhodu toho, že babičky jsou připraveny hlídat, jak si řeknu. To spíš já tam nechci nechat děti celé prázdniny, to by nebylo dobré ani pro jednu stranu :mrgreen: právě hledám nějaké příměstské tábory. Ale už se mi děti špatně kombinují, protože mají 9 a 13 a některé zajímavé tábory končí na 12 letech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
26.5.20 16:48

Oba pracujeme, máme tři děti na základce a ještě v únoru jsme měli naprosto přesně rozplánované prázdniny na dny - kombinace táborů, příměstských táborů, naší dovolené a pod. Přišel slavný coronavirus a všechno se sesypalo jako domeček z karet a netušíme naprosto nic, co a jak bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13868
26.5.20 16:50

@carsa jo, popsala jsi to výstižně :-) akorát já nestihla ty prázdniny doplánovat. Ale jsem z toho nervozní, protože jsem povahově plánovač a dělá mi dobře, když vím, jak bude vše přes prázdniny zajištěno. No, teď nic :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 16:50

@nozu tatínek je OSVČ dovolenou nemá. Budeme mít doufám alespon týden spolu v srpnu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.20 16:52

@carsa ano také je to kvůli korone, bylo zavřeno, nepracovalo se a jsme ve skluzu v práci. Jenže já to fakt nemůžu nic jak vyřešit. Kdybych dovču dostala, je vše naplánované dobře. Mám dovolenou nahlášenou od ledna…

• Nahlásit
  • Citovat
2543
26.5.20 16:54
@Anonymní píše:
@nozu tatínek je OSVČ dovolenou nemá. Budeme mít doufám alespon týden spolu v srpnu.

nechat je doma samotné, at si třeba zajdou na brusle, na kolo do okolí, ta 11 už 8 letou může pohlídat, na koupák bych je určitě neposlala, ale spolu sami už by být mohly. mají telefon, můžeš je každou hodinu zkontrolovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16393
26.5.20 16:59

A co rodiče kamarádů? Pomáhali jsme si tak. Jeden týden děti u nás, druhý u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1744
26.5.20 17:05
@nozu píše:
@carsa jo, popsala jsi to výstižně :-) akorát já nestihla ty prázdniny doplánovat. Ale jsem z toho nervozní, protože jsem povahově plánovač a dělá mi dobře, když vím, jak bude vše přes prázdniny zajištěno. No, teď nic :-)

Já právě taky a hlavně je mi těch dětí neskutečně líto. Už dva měsíce dřepí doma bez kamarádů, kroužků, ( o on-line škole si můžeme nechat zdát - všechno je na nás rodičích) teď se rozběhlo teda alespoň něco a nejmladší (první stupeň) šla do školy. Ale jestli budou tábory (měli jet na puťáky a skautský tábor a ty jsou zakázané), to se pořád neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3570
26.5.20 17:12

Tak obvykle jsem si prazdniny naplanovala v lednu, hlidani u babicek u nas nikdy nefungovalo ani na vikend, natoz treba tyden. Kluci jeli na tabor plus par primestskych, tyden jsem s nima jela na dovolenou ja, tyden manzel, nebo jsme na 2-3 tydny jeli vsichni. Starsi syn uz nekolik let chodi na brigadu a u mladsiho dobre fungovaly vymenne pobyty u kamaradu. Letos je jaksi vsechno jinak, nevim jestli dostanu volno v praci, i kdyby, nelze nikam jet. Vim aspon, ze mladsi muze jet na tabor s krouzkem, to jsou pokryte 2 tydny z deviti. Nevim co dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6335
26.5.20 17:19

U nás třeba přes prázdniny dobře funguje Mateřské centrum, dělají program i pro školní děti. Nebo nejaky Dětský klub?
Vím, že je to krizovka a nevím, zda už budou fungovat, ale známá takhle dávala děti na hlídání do dětského koutku do obchoďáku a jela do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama