Velký hemeroid po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
josslyn.n
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 2 inzeráty 06.09.19 14:20
Velký hemeroid po porodu

Ahoj, mám ani ne 48h po porodu a trápí mě hemeroid o něco větší než skořápka od vlašáku. Lékařka v porodnici mi na něj neochotně napsala aspoň 1 čípek denně, ale jinak mi nikdo neřekl, jak se o něj starat, jak si pomoci, mazat, zatlačovat, studená/teplá voda a ani jestli už je vůbec žádoucí, abych s tím takhle brzy něco dělala :nevim: Všichni jsou tu úžasný, jen jako na potvoru přišla 2 dny po sobě na vizitu ta samá doktorka, o které už vím z dřívějška, že není z nejpříjemnějších. Byla jsem šitá dost, ale paradoxně mě prostě trápí nejvic ten hemeroid.
Máte někdo zkušenost? Poradíte, jak si ulevit a pomalu, ale jistě se ho zbavit?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 14:34

Ahoj, já to měla podobné. Manžel mi už v porodnici koupil mast Faktu, na doma potom dubnovou kůru na oplachy. Jinak žádné zatlacovani a podobně. A stále osprchovat, ale to je v sestinedeli normál. Hodně zdaru, poměrně rychle se to u mě zatáhlo. Ať se daří mamince i miminku!

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 06.09.19 14:58

Taky mám čerstvě po porodu, dostala jsem v porodnici každý den dva čípky faktu a k tomu mastičku, mazat kdykoli po sprše podle potřeby. Sprchovala jsem vlaznou-studenou vodou, to mi bylo nejprijemnejsi :oops: po jednom dni takové léčby ustaly ty největší bolesti. Teď už jsme doma, tak jen mažu, hemeroid je Ještěd poměrně velký, ale už nebolí. Řekni si jim, ať ti to daji nebo ať ti někdo ty čipky a mast koupi v lékárně, jsou volně prodejné :kytka:
Jo a ještě používám vlhcene ubrousky linteo s dubovou kůrou :)
Ať je ti brzy lépe a gratuluju k miminku :srdce:

Uživatel je onlineHelca83
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 06.09.19 16:42

Studena voda, cipky a dubova kura a vydrz, po sestinedeli nebo jeste i par mesicu po se to muze hodne spravit, tak mi to rikala obvodni a mela nastesti v mem pripade pravdu. Kdyby ne, tak pak samozrejme resit, ale telo nastesti dokaze hodne regenerovat. Teplou vodu spise ne, ta neni dobra ani na krecove zily obecne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 12:59

Po každém záchodě i když jdeš na malou to opláchnout ledovou vodou ( já chodila po porodu rovnou do sprchy :D ), pak to namazat a co nejvíc větrat, ono to pomůže i na to poranění. Jo a v té sprše to zkoušet zamačkávat dovnitř. I přes bolest. Ono to vždycky vyleze zase ven, ale jednoho dne to tam už zůstane :wink: Mě na to předepsali i detralex, ten hodně pomáhá, tak se zkus poptat. A když půjdeš na velkou tak se pokus, co nejmíň tlačit.

Váš příspěvek
Reklama