Velký Knírač z Jižní Moravy?

Napsat příspěvek
1003
19.7.13 09:43

Ono že bych ju nechala uchovnit není taky nijaka extra velka zaruka, i toto se da velice dobře obejit…příbuzneho psa samozřejmě nechcu…nejsu žadna chovna stanice ktera chce vydělavat na štěna tech s pp za nehorazne sumi, kterých je všude přehršel, pejsky bych rozdala a moc dobře bych si rozmyslela komu…na veterinarni prohlidky chodím pravidelně a fenka je zdrava…fenku jsem dostala jako dárek a kdysi jsem o uchovnění uvažovala, ale chceto spoustu času, ktereho ja na statku mam opravdu nedostatek, vím není to omluva, ale je to tak…jenom jsem chtěla vedět jestli zde není někdo z JM, s KM…tot celé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brunifid
19.7.13 11:39

Tak ma RTG DKK nebo nema? To neni soucasti pravidelne veterinarni prohlidky, pokud myslis ockovani jednou rocne.
Do chovu musis mit RTG DKK, vystavu, svod a bonitaci, ty dve posledni sfouknes v jeden den.
Cemu rikas nehorazne sumy za stenata! VK neni drahe plemeno. Ale vyrejzujes na tom majlant, to jo, kdyz zaplatis kryciho psa, zere to jak kyseliny, odcerveni, ockovani, vystaveni PP, cipy.
Jak obejdes uchovneni?
Zas takovou spoustu casu to nezabere, pokud ma fena aspon trochu povahu, tak na zakladni bonitaci ji pripravis za chvili.

• Nahlásit
  • Citovat
2262
19.7.13 11:47
@abby píše:
Ahoj, vím že to jsem nepatří. Ale snad to nikomu nebude vadit.Jsem majitelka velke kníračky a rada bych ji jednou připustila. Nejsem žadný množitel ani na tom nechcu vidělavat, ale chcu ji jednou ty štěnatka dopřat, pač je na ni vidět že po nich už opravdu touží. Ale veškerý psi na ktere jsem narazila jsou přes pul republiky. Takže jestli jste někdo majitelem knírače, písněte.. :mrgreen:

A jak se to přesně projevuje, že po nich tak strašně touží :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:?? Máš fenu s PP? Uchovněnou?? Vyšetřenou? Hm ok jdi do toho, pokud ale ne, tak se na to vykašli. A zaměř se na jinou činnost, jak vydělat peníze. Nemnož další křížence. Pochybuju, že ti nějaká CHS nakryje neuchovněnou fenu. Pak jedině nějakého dalšího neuchovněného nebo křížence bez PP… A na co množit křížence? Psů je všude jako máku. Pokud budou všichni jako ty, tak bude situace horší a horší :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brunifid
19.7.13 12:40

Abby: Hele fakt se na to vykasli. Nech si fenu pro radost, stenata „aspon jednou za zivot“ mit opravdu nemusi, to je blabol.

Co mas na statku za zvirata? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
9092
19.7.13 14:00
@abby píše:
Ono že bych ju nechala uchovnit není taky nijaka extra velka zaruka, i toto se da velice dobře obejit…příbuzneho psa samozřejmě nechcu…nejsu žadna chovna stanice ktera chce vydělavat na štěna tech s pp za nehorazne sumi, kterých je všude přehršel, pejsky bych rozdala a moc dobře bych si rozmyslela komu…na veterinarni prohlidky chodím pravidelně a fenka je zdrava…fenku jsem dostala jako dárek a kdysi jsem o uchovnění uvažovala, ale chceto spoustu času, ktereho ja na statku mam opravdu nedostatek, vím není to omluva, ale je to tak…jenom jsem chtěla vedět jestli zde není někdo z JM, s KM…tot celé…

jak jsi přišla na to, že chovné stanice vydělávají na štěňatech? Protože jsou štěňata drahá? Víš vůbec kolik stojí všechna vyšetření, co chovatelé se psy a fenami podstupují? Platí se i za krytí, samozřejmě péče o štěňata, krmení, očkování, odčervení, vystavení PP a další a další náklady. Prvně si o tom něco zjisti, tohle fakt není žádný byznys, alespoň ne u chovatelů, kteří to dělají poctivě a pro radost…
A to, že chodíš s fenkou pravidelně na kontroly je fajn ale předpokládám, že to probíhá asi jako u všech, fenka dostane očkování a doktor jí zkontroluje tak maximálně oči, uši, tlamu a nazdar, z toho opravdu nepozná, jestli s sebou nenese nějaká dědičná onemocnění…

A když nad tím tak přemýšlím, píšeš, že máš statek a nemáš tedy čas na to, abys fenku nechala uchovnit. Jak se chceš tedy stíhat postarat o štěňata? Uchovnění se dá zvládnout za chvilku ale štěňata by měla být u matky minimálně 8 týdnů a můžeš mi věřit, že starost je to ohromná a je to časově náročné. Může se narodit pár prcků a bude to fajn ale taky se může narodit 10 štěňat a co pak? Co když bude mít fenka málo mléka, budeš mít čas štěňata dokrmovat každé 2 hodiny ve dne v noci? Uznej sama, že pokud nemáš čas na uchovnění, nemůžeš zvládnout péči o štěňata. Ten čas je jen výmluva, kdybys chtěla, tak by to šlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
19.7.13 14:02
@Verca1989 píše:
jak jsi přišla na to, že chovné stanice vydělávají na štěňatech? Protože jsou štěňata drahá? Víš vůbec kolik stojí všechna vyšetření, co chovatelé se psy a fenami podstupují? Platí se i za krytí, samozřejmě péče o štěňata, krmení, očkování, odčervení, vystavení PP a další a další náklady. Prvně si o tom něco zjisti, tohle fakt není žádný byznys, alespoň ne u chovatelů, kteří to dělají poctivě a pro radost…
A to, že chodíš s fenkou pravidelně na kontroly je fajn ale předpokládám, že to probíhá asi jako u všech, fenka dostane očkování a doktor jí zkontroluje tak maximálně oči, uši, tlamu a nazdar, z toho opravdu nepozná, jestli s sebou nenese nějaká dědičná onemocnění…A když nad tím tak přemýšlím, píšeš, že máš statek a nemáš tedy čas na to, abys fenku nechala uchovnit. Jak se chceš tedy stíhat postarat o štěňata? Uchovnění se dá zvládnout za chvilku ale štěňata by měla být u matky minimálně 8 týdnů a můžeš mi věřit, že starost je to ohromná a je to časově náročné. Může se narodit pár prcků a bude to fajn ale taky se může narodit 10 štěňat a co pak? Co když bude mít fenka málo mléka, budeš mít čas štěňata dokrmovat každé 2 hodiny ve dne v noci? Uznej sama, že pokud nemáš čas na uchovnění, nemůžeš zvládnout péči o štěňata. Ten čas je jen výmluva, kdybys chtěla, tak by to šlo…

Výmluvy u PC, popřípadě doma na gauči jsou přece lepší! Na ty si čas najde… :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
19.7.13 14:09

Tak ještě jednou MNOŽITEL NEJSU, to že si myslím že pes bez PP je taky pes, neznamená že na tom chci vydělávat, pokud vím tak jsem tady psala že nechci prodávat, takže vydělávat na tom teda rozhodně nechci. Bohužel taky vím že těm lidem co majou chovný stanice a vydělavají na tom tohle není po chuti, žel bohužel ne každý si muže dovolit koupit štěně za 10000 kč, to je podle mě teda dost, ne každej chce vodit psa po výstavach. Nekřížím rasy, je to stejnej druh u lidí taky každý není s titulem. C To mě spíš příjde chovat psa jen proprachy a ne pro noc jinýho…a tímhle bych tu diskuzi i ukončila, protože se nikam a kničemu nedojdem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
19.7.13 14:12

Holky taky bych tuto diskuzi ukončila, jelikož zakladatelka prostě nechce pochopit na co PP… Obhajuje si furt to svoje… ach jo a pak nemá být tolik kříženců :,( :,( :pocitac: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
19.7.13 14:19

Co je pp VIM…tady spis nedko nechce pochopit ze chci zapustit fenku knirace se psem knirace!!!tak jake krizeni???jaci krizenci???stejny druh se stejnym druhem, proto jsem se asi ptala???je to pes bez bonitace takze k nemu taky takoveho hledam…takze proste krizenec z toho nebude…nehledam ke kniracovi jezevcika…to by pak byl krizenec…ze jsou plne utulky na mne nehaste, ja tam zadneho psa nedala otazka je jestli vy si nekupujete psa s PP misto aby jste si odsud nejakeho chudaka vzali…taky by me zajimalo jestli jste se v nejakem utulku byli nekdy podivat nebo na nej prispeli co??? ja jo…tim tuto diskuzi, kterou jste uplne obratili koncim…haf :roll: mimochodem znam spoustu lidi co chteji urcity rasu psa a to i bez papiru…neb jim na nich nezalezi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
19.7.13 14:22

@abby víš, kdyby sis o tom něco zjistila, tak bys takové bludy nepsala. Jak už jsem psala, majitelé chovných stanic opravdu na psech nevydělávají, protože náklady jaké jsou kolem toho se s „výdělkem“ nedají srovnat. A to, že má pes PP neznamená, že je to pes jenom na výstavy, kolik lidí má psa s PP jen na mazlíka a na výstavy nechodí. Ale prostě si koupili psa s PP, aby měli jistotu, že je to opravdu rasa jakou chtěli, se svou povahou, vzhledem apod.
Samozřejmě 10 tisíc je pro mnoho lidí hromadu peněz ale ono se taky může stát, že pořídíš psa sice třeba jen za 2 tisíce ale pak ten pes bude mít zdravotní problémy a za léky, operace a další věci dáš víc než za psa s PP a to se prostě může stát každému.

Jak píšeš, tahle diskuze nemá smysl, protože ty nechceš pochopit, co se ti tu snažíme vysvětlit. Běž se podívat do nějakého útulku, kolik je tam psů s papírama. Buď tam nebude žádný a nebo opravdu jen zlomek, protože když si majitel z nějakého důvodu nemůže PP psa nechat, tak to většinou funguje tak, že ho prostě vrátí chovateli. U psů bez PP to takhle prostě nefunguje a i když věřím tomu, že ty sama se o štěňata postaráš skvěle, tak nikdy nevíš, co s tvými štěňaty udělají noví majitelé…

Nemá smysl se dohadovat, řekli jsme ti, jak to je a proč to tak je, tebe to nezajímá a prostě chceš vyprodukovat štěňata jen proto, aby si to fenka jednou zažila, což nechápu…co se dá dělat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
19.7.13 14:28
@abby píše:
Co je pp VIM…tady spis nedko nechce pochopit ze chci zapustit fenku knirace se psem knirace!!!tak jake krizeni???jaci krizenci???stejny druh se stejnym druhem, proto jsem se asi ptala???je to pes bez bonitace takze k nemu taky takoveho hledam…takze proste krizenec z toho nebude…nehledam ke kniracovi jezevcika…to by pak byl krizenec…ze jsou plne utulky na mne nehaste, ja tam zadneho psa nedala otazka je jestli vy si nekupujete psa s PP misto aby jste si odsud nejakeho chudaka vzali…taky by me zajimalo jestli jste se v nejakem utulku byli nekdy podivat nebo na nej prispeli co??? ja jo…tim tuto diskuzi, kterou jste uplne obratili koncim…haf :roll: mimochodem znam spoustu lidi co chteji urcity rasu psa a to i bez papiru…neb jim na nich nezalezi…

a ty víš naprosto jistě, že štěňata, která bude mít tvá fenka v tom útulku jednou neskončí? O to tady totiž jde, tímto nesmyslným množením se prostě vytváří další adepti na útulek. A lidi, co chtějí určitou rasu psa bez PP, jsou blbí, protože když pes nemá PP, tak nikdo nemůže požadovat určitou rasu, neb bez PP se rasa nedá nijak prokázat. To, že danej pes vypadá např. jako jezevčík neznamená, že jeho předci nebyli jiné rasy a tudíž ten pes pak může mít úplně jinou povahu, než jezevčíci mají atd…na to je právě PP, mám jistotu, že když si koupím jezevčíka s PP, tak mi z něho prostě vyroste jezevčík. My máme např. pejska bez PP, který vypadá naprosto stejně jako každý papírový Německý pinč ale povahu má úplně jinou, prostě to není Německý pinč a máme s ním ohromné problémy, proto do budoucna už nikdy nehodlám podporovat množitele tím, že si koupím psa bez PP a rozhodně bych psa bez PP nemnožila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
19.7.13 15:11
@Verca1989 píše:
@abby víš, kdyby sis o tom něco zjistila, tak bys takové bludy nepsala. Jak už jsem psala, majitelé chovných stanic opravdu na psech nevydělávají, protože náklady jaké jsou kolem toho se s „výdělkem“ nedají srovnat. A to, že má pes PP neznamená, že je to pes jenom na výstavy, kolik lidí má psa s PP jen na mazlíka a na výstavy nechodí. Ale prostě si koupili psa s PP, aby měli jistotu, že je to opravdu rasa jakou chtěli, se svou povahou, vzhledem apod.
Samozřejmě 10 tisíc je pro mnoho lidí hromadu peněz ale ono se taky může stát, že pořídíš psa sice třeba jen za 2 tisíce ale pak ten pes bude mít zdravotní problémy a za léky, operace a další věci dáš víc než za psa s PP a to se prostě může stát každému.

Jak píšeš, tahle diskuze nemá smysl, protože ty nechceš pochopit, co se ti tu snažíme vysvětlit. Běž se podívat do nějakého útulku, kolik je tam psů s papírama. Buď tam nebude žádný a nebo opravdu jen zlomek, protože když si majitel z nějakého důvodu nemůže PP psa nechat, tak to většinou funguje tak, že ho prostě vrátí chovateli. U psů bez PP to takhle prostě nefunguje a i když věřím tomu, že ty sama se o štěňata postaráš skvěle, tak nikdy nevíš, co s tvými štěňaty udělají noví majitelé…

Nemá smysl se dohadovat, řekli jsme ti, jak to je a proč to tak je, tebe to nezajímá a prostě chceš vyprodukovat štěňata jen proto, aby si to fenka jednou zažila, což nechápu…co se dá dělat..

Naprostý souhlas :potlesk:. A můžu přidat i „statistiku“. Sama mám fenku z útulku (štěňata nemá a mít nebude, je kastrovaná), díky ní jsem propadla útulkáčkům a začala dělat dobrovolníka pro nejmenované občanské sdružení. Aktuálně inzerujeme několik stovek pejsků a fenek z útulků po celé ČR…s PP je tam 1 - slovy jeden. Zato nekonečně mnoho těch bez PP…kteří se nenarodili (třeba) kvůli očekávanému zisku - ale jen proto, že to majitel „myslel dobře“ a chtěl dopřát fence alespoň jednou štěňátka.
A (pro zakladatelku) co se týká pojmenování „kříženec“ - ano, kříženec je každý pes, který není s PP. Což by tato štěnda nebyla.
Je mi smutno z toho, že pokud zakladatelka nezmění názor, tak nám pravděpodobně do inzerce přibudou další pejsci. Může vybírat majitele sebezodpovědněji…ale za nikoho se nemůže zaručit na dalších - řekněme - 15 let. Navíc když vyrobí další křížence, vezme tím potenciální domovy těm, kteří už na světě jsou :,(

• Nahlásit
  • Citovat
26100
19.7.13 16:05
@MiskaKosa píše:
Holky taky bych tuto diskuzi ukončila, jelikož zakladatelka prostě nechce pochopit na co PP… Obhajuje si furt to svoje… ach jo a pak nemá být tolik kříženců :,( :,( :pocitac: :zed:

Nikdy bych nevěřila, že s tebou budu někdy souhlasit… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
19.7.13 16:10
@Verca1989 píše:

Já měla psa za karton cigaret, ve třech měsících si zlomila nohu… 8000 pryč, jen to fiklo… :nevim: A kolik „milovníků psů“ nám řeklo, ať ji necháme utratit, když stála jen tři stovky… :zed: Ti by to klidně i udělali… Zpětně vidím, že pořizovací cena psa je jen zlomek toho, co se do něj v průběhu života musí investovat (pokud teda člověku na něm fakt záleží…). Sice i moje psisko je kříženec, super pes… I když… Povahově nic moc ( nemusí cizí lidi), má epilepsii, podezření na DKK…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
19.7.13 16:14
@abby píše:

Byla jsem v útulku, pořádala jsem „sbírku“ věcí na něj, účastnila jsem se akce, jejímž cílem bylo udat co nejvíc psů z útulku, moje babička si kvůli mně brala kdysi psa z útulku, kterýmu jsem se pak věnovala… A co jako? :think:

Tohle všechno mě vede k jednomu jedinýmu - je potřeba se snažit, aby útulky byly potřeba v co nejmenší možné míře… A k tomu přispěje i kontrolovanej chov psů s PP, bude se vědět od koho ten danej pes pochází a ten za toho psa ponese zodovědnost, i když ho dá blbejm lidem… ;)

Ty jseš připravená na to, že se ti domů vrátí třeba 6 tvých „odchovanců“? Nebo jen odchováš štěňata, někomu je vrzneš zadarmo a „nazdar“…? :think: Kde pak asi skončí pes bez papírů, kterýmu někdo zmrší povahu? V útulku, odkud si ho vždycky někdo vezme, zjistí, že na něj nemá, vrátí ho zpátky… VK je velký plemeno, tam nikdo nebude psovi tolerovat to, že občas zavrčí nebo chňapne, jako je spousta lidí to považovat za „roztomilý“ u „kapesních“ psů… U plemena jako je VK už může reálně jít i o život… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama