Velký obývací prostor nebo menší obývák + velký pokoj

31
19.4.21 23:12

Velký obývací prostor nebo menší obývák + velký pokoj

Ahoj holky, stavíme domek a hrubá stavba bude prakticky hotová. Teď se musím definitivně rozhodnout, jestli bude v přízemí obývák s kuchyní a jídelnou o velkorysých rozměrech 60 m2 ( 40 m obývák+ 20m kuchyně, stůl může být buď tam nebo tam) anebo bude kuchyň s obývakem a jídelním stolem jeden prostor o 40 m2 a k tomu tak bude v přízemí jeden velký pokoj 20m2, kde by spal manžel ( ráno vstává ve 4 do práce a v noci strašně chrápe, že nemůžu spát) nebo může být pro návštěvy a na stáří/v případě nějakého úrazu by se asi 1 pokoj v přízemí hodil. Asi už blbnu. Přiznávám, že 40 m na spojený prostor mi připadá málo, ale vlastně všichni známí z okolí mají ještě míň a v pohodě. Nevím, jestli 60 m není zbytečných a člověk tím přijde o ten pokoj. Jen dodávám, jsme 4 a spojeny obývák s kuchyní by byl obdélník 8,5×4,5. Druhý pokoj má 4×5. Mezi nimi je nosná zeď, tu bourat nechci. Nevím, jestli kuchyň spojenou nebo oddělenou, vždy jsem měla oddělenou, tak nemám zkušenosti. Prosím pište názory i zkušenosti s vašimi nebo cizími prostory, jsem ráda za každé info!!! Moc díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10954
19.4.21 23:18

Spojená kuchyň - nevýhoda, že pachy se šíří i do obýváku, ale to se dá asi pořešit digestoří.
Výhody - jsi stále v centru dění i u vaření. Asi bych to preferovala.

A ten pokoj dole bych udělala URČITĚ. Ze všech důvodů, které uvádíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
19.4.21 23:28

Doteď jsem měla kuchyň a obývák zvlášť. Tento měsíc se stěhujeme do nového, kde je kuchyň s obývákem dohromady (obdélník asi 8×4,5) a už se nemůžu dočkat. Není to nic extra velkého ale konečně budu například při vaření kafe moct vykládat s návštěvou a ne 30× odbíhat do obýváku..
Kdybyste to měli spojené, tak super, 60m2 je pecka. Ale oddělené bych to nechtěla. To raději tu místnost navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.4.21 23:33
@Lucie_Sx píše:
Spojená kuchyň - nevýhoda, že pachy se šíří i do obýváku, ale to se dá asi pořešit digestoří.
Výhody - jsi stále v centru dění i u vaření. Asi bych to preferovala.A ten pokoj dole bych udělala URČITĚ. Ze všech důvodů, které uvádíš.

Moc díky za názor. A myslíš, že 40 m2 bude stačit? Já furt koukám po různých projektech domů tady i třeba v Německu a tady je to tak 50/50. Typové domky maji často i menší společné prostory, velké domy je mají obrovské. V Německu je mají pod 50 m2 spíš výjimečně. Ale nevím, co je to za módu dělat ty malé pokojicky, třeba 8-10 m2. Děcka mají v patře každý svůj 20 m2 myslim, že standard. Plus je tam ložnice, to samé. Sociálka dole koupelna se sprchovým, 2×wc, nahoře spojená koupelna s vanou a WC. Mně se ty společne prostory taky moc líbí a přes týden moc nevarim, takže pachy a hluk asi nestojí za řeč, víkendy vařím dost, ale přes den, takže v pohodě. Jde mi v podstatě jen o ty metry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
19.4.21 23:36

Určitě větší spojená. A nešel by ten pokoj pro manžela udělat menší? Na přepsání mu stačí nějaký kutloch. Jinak špunty do uší je taky dobrá věc. Ex strašně chápal a tohle pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
19.4.21 23:40

Já mám kuchyň s obyvakem taky spojenou a 42m2. Prostor je naprosto dostačující i pro 10 lidi současně.
Nevýhoda je ta, že pachy z kuchyně jdou opravdu do obýváku. Měla jsem před tím kuchyň zvlášť a nebavilo mě vařit, protože jsem tam byla sama. Teď vařím ráda! Koukám u toho na televizi a povídám si s partnerem, navíc trávíme spolu více času.
Určitě bych dala přednost ještě místnosti navíc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.4.21 23:44
@BeNiPe píše:
Doteď jsem měla kuchyň a obývák zvlášť. Tento měsíc se stěhujeme do nového, kde je kuchyň s obývákem dohromady (obdélník asi 8×4,5) a už se nemůžu dočkat. Není to nic extra velkého ale konečně budu například při vaření kafe moct vykládat s návštěvou a ne 30× odbíhat do obýváku..
Kdybyste to měli spojené, tak super, 60m2 je pecka. Ale oddělené bych to nechtěla. To raději tu místnost navíc.

No ona ta samostatná kuchyň by byla poměrně velká. Vešel by se i stůl pro 4, možná 6. Ale zas mít stoly dva, i v obýváku? Nebo ho mít jenom se sedačkou? To mi zas připadá už moc prázdné. Leda bych si tam dala sedačky do řad a zařídila kino. :mrgreen: Dělam si legraci, ale já právě ten spojený prostor doteď neměla. Ale u kamarádek se mi to moc líbí. Jedna ho má 32 m, druhá asi 38, ale obě do Lka, to mi přijde lepší než obdélník. Ten je hodne otevřený. Jinak ten pokoj je hned vedle obýváku, tak když nechám otevřeno, tak nejsem zas nějak daleko. Zas to má tu výhodu, že když je bordel v kuchyni, tak zkrátka dveře zavřu. :lol: Ale zas nevím, co s manželem, leda bych v tom obýváku spala a nechala mu ložnici nahoře vedle dětských pokojů, protože ho v ložnici NECHCI!!! Já strašně blbě spím a on v noci kouká na tv, chrápe a pak ve 4 vstává. To jsem vzhůru každou chvíli. Tak i teď jsme každý ve svém pokojíku ( zatím v bytě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.4.21 23:51
@JancaS84 píše:
Určitě větší spojená. A nešel by ten pokoj pro manžela udělat menší? Na přepsání mu stačí nějaký kutloch. Jinak špunty do uší je taky dobrá věc. Ex strašně chápal a tohle pomohlo.

Ta příčka vybourat celá nejde. Je to tam nějak provázané, či co s betonovou deskou nad tím. Takže by se musel nechat, nevím, cca. pulmetr/metr z každé strany a nad tím překlad, takže zub ještě i na stropě. Tím zas narušit nosné zdi kvůli třeba 5-8 metrům se mu úplně nechce. Navíc by teda odpady byly na druhé straně baráku, ale to se asi vyřešit dá. Tak jedině rozpůlit ten pokoj příčkou. Udělat má těch 10 m2 kuchyň nebo tam strčit stůl se židlemi (to by bylo asi nejjednodušší, kvůli těm odpadům a elektrice) a na těch 40 m by zůstal obývák a kuchyň bez stolu. Ten by byl vedle a vedle malicky pokojíček. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.4.21 23:56
@Markéta188 píše:
Já mám kuchyň s obyvakem taky spojenou a 42m2. Prostor je naprosto dostačující i pro 10 lidi současně.
Nevýhoda je ta, že pachy z kuchyně jdou opravdu do obýváku. Měla jsem před tím kuchyň zvlášť a nebavilo mě vařit, protože jsem tam byla sama. Teď vařím ráda! Koukám u toho na televizi a povídám si s partnerem, navíc trávíme spolu více času.
Určitě bych dala přednost ještě místnosti navíc :palec:

Asi jo. Máme spoustu úložných prostor, navíc je to celé podsklepené, takže je tam ještě 100m2 sklep. On není utopený, jsou tam okna, celý barák je tak na cca. 1m vysoké podezdívce. Takže v obýváku by byla jen linka v kuchyni, stůl, židle, sedačka, tv a krbovky nic víc. Další nábytek nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10954
20.4.21 01:16

Mate prostoru jak blazen. Se nedouklizis.
My na tech 40m mame obyvak a dva pokojicky ;).
Ne, vazne. Pokoj dole ocenis.
Kdysi ve velkym baraku jsme meli taky jeden pokoj dole a defacto jsem s detmi vegetila jen dole, nechtelo se mi po schodech.

A male pokojicky, no, co to dite potrebuje? Postel, stul, skrin.
Lepsi nez uhonene rodice s dvojnasobnou hypotekou na hrbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
20.4.21 01:26
@Lucie_Sx píše:
Mate prostoru jak blazen. Se nedouklizis.
My na tech 40m mame obyvak a dva pokojicky ;).
Ne, vazne. Pokoj dole ocenis.
Kdysi ve velkym baraku jsme meli taky jeden pokoj dole a defacto jsem s detmi vegetila jen dole, nechtelo se mi po schodech.A male pokojicky, no, co to dite potrebuje? Postel, stul, skrin.
Lepsi nez uhonene rodice s dvojnasobnou hypotekou na hrbu.

No to je fakt. Dneska už bych taky znovu nestavěla patrový barák. Jedině přízemní a úplně jinak. Klasika. :lol: Děti mám obě hyper, dcerka má ráda když u ní spí kamarádky, takže u nás velké pokojíku jsou nutnost. :mrgreen:. A ten společný to je těžké. Miluju velké vzdušné prostory a nesnáším uklízení. Tak a jsem v koncích. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5842
20.4.21 06:41

Mám obývák a kuchyně dohromady do L. Část obýváku díky původní dispozici má 40m a k tomu ta kuchyně 16 m. Je to nádherné, ale klidně by mohl být celý ten prostor menší. Na stará kolena si myslím že z obýváku uděláme obyváko ložnici.
Já u tebe hlasuji pro spojení kuchyně s obývákem a k tomu ten pokoj zvlášť. Věř, že ve stáří za to budeš ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2901
20.4.21 06:52
@kaayaa píše:
No ona ta samostatná kuchyň by byla poměrně velká. Vešel by se i stůl pro 4, možná 6. Ale zas mít stoly dva, i v obýváku? Nebo ho mít jenom se sedačkou? To mi zas připadá už moc prázdné. Leda bych si tam dala sedačky do řad a zařídila kino. :mrgreen: Dělam si legraci, ale já právě ten spojený prostor doteď neměla. Ale u kamarádek se mi to moc líbí. Jedna ho má 32 m, druhá asi 38, ale obě do Lka, to mi přijde lepší než obdélník. Ten je hodne otevřený. Jinak ten pokoj je hned vedle obýváku, tak když nechám otevřeno, tak nejsem zas nějak daleko. Zas to má tu výhodu, že když je bordel v kuchyni, tak zkrátka dveře zavřu. :lol: Ale zas nevím, co s manželem, leda bych v tom obýváku spala a nechala mu ložnici nahoře vedle dětských pokojů, protože ho v ložnici NECHCI!!! Já strašně blbě spím a on v noci kouká na tv, chrápe a pak ve 4 vstává. To jsem vzhůru každou chvíli. Tak i teď jsme každý ve svém pokojíku ( zatím v bytě).

Ja vlastne nakonec nevim, co resis. Vis, ze potrebujete 2 loznice, protoze ty s manzelem v loznici spat nechces a v obyvaku asi taky ani jeden z vas spat nebude, ne? Takze bych urcite udelala pokoj dole navic, hlavne na stari, jak kdyz najdete. Akorat bych popremyslela, jestli se neda nekde udelat jinak a mensi, 20m2 na loznici je zbytecne moc a nevyuzijes to. A spojena kuchyn s obyvakem je parada a nemenila bych, casto poradame vecere pro pratele a jsme takhle vsichni spolu i pri priprave jidla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34358
20.4.21 06:52

Čtyřicet metrů stačí. Určitě udělej v přízemí pokoj. Představ si třeba zlomenou nohu a strachani se do patra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5207
20.4.21 08:37

Za mě určitě pokoj dole navíc. Člověk nikdy neví…zlomená noha. Na stáří se takdy bude dole hodit ložnice. Stačí malá, ale určitě dole pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat