Velký opožděný fyzicky a mentální vývoj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivana1234
Kecalka 112 příspěvků 19.11.18 13:02
Velký opožděný y fyzicky a mentální vývoj

Dobrý odpoledne chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost můj syn po velmi náročném porodu při nedostatku kyslíku má postižený levou i pravou hemisféru a po dlouhých týdnech mi nikdo neřekl co to bude obnášet vím že neuroložka říkala, že bude dost opožděný, tak cvičíme Vojtovu metodu malému jsou 4,5 měsíců a dnes jsem volala na výsledky magnetické rezonance a dr.mi v podstatě řekla, že malý bude dost fyzicky i mentálně opožděný a teď nevím asi jsem už z toho všeho na bednu a nemyslí mi to uz vůbec myslela to tím, že bude malej mentálně retardovaný a neutre si ani zadek, nebo je to myšleno že to dožene jsem zoufalá a bolí to syn byl naprostou zdravý kluk pak přišel porod a dr. jtera mi malého nechala dlouho v břiše a tudíž neměl dostatek kyslíku a měl řízenou hypotermii.????

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 19.11.18 13:07

Podle mě nikdo ti to přesně neřekne. Jak je na tom syn teď pasení koníčků, rekace na okolí?

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 19.11.18 13:10

Chápu, že ta nejistota je hrozná. Ale nikdo neví, jak na tom tvůj syn bude. Proto ti nikdo nic přesnějšího neřekne.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 19.11.18 13:11

Hele to vypadá, že fakt nevratný postižení. Ale on se toho bude moct fůru naučit, nic se neboj, žádná kaše se nejí tak horká, znáš to..vím o čem mluvím, mám těžkýho autistu s retardací…nebude to sranda ale s láskou se dá zvládnout strašně moc :hug: :kytka:

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 19.11.18 13:14

Je mi to moc lito. Nicmene detsky mozek je velmi prizpusobivy a muze se leccos naucit. Pripravila bych se na nejake postizeni, ale nehazela flintu do zita. Vojtvka muze velmi pomoct s tou pohybovou strankou, spravne zachazeni zase s tou mentalni. Ted ti nikdo ale presne nerekne jak na tom bude. Muze byt hodne postizeny ale nemusi.

Jak je na tom ted?!

Půáček
Kecalka 287 příspěvků 19.11.18 13:27

To jako fakt, že ti takovou prognózu řekla dr po telefonu? 8o absolutně neprofesionální pristup. . .měla si tě pozvat, probrat s tebou jaká je skutečnost a především co se dá dělat dal. Pak je to přesně jak píšeš ty, že se citis. Bez kloudne informace , vyplasena maminka. Domluvila bych si u neurolozky termin a připravila si papír s otazkami. Tohle je dost vážná situace a ty máš plne právo na to, aby ti paní doktorka věnovala čas a poskytla validní informace. A rozhodně bych tam nesla sama, ale s manželem nebo nějakou další blízkou osobou. Držím palce, ať je to postižení co nejmenší.

ivana1234
Kecalka 112 příspěvků 19.11.18 13:31

ludmilaadamko­va,Mala.jester­ka,Tarjej,Alys­s1 odpovím pro všechny ,Tomáškovi bylo teď 4,5 měsíce je šikovný ,ale důsledkem odumření mozkových tkání má i malou hlavu jenom38,5cm ,ale vím,že je to tím jinak pase koníky ,brouka g,k atd,teď je to týden co se naučil přetacet na bok ,směje se oční kontakt je akorát bouchá pouze do hraček nechyta.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 19.11.18 13:32
@Půáček píše:
To jako fakt, že ti takovou prognózu řekla dr po telefonu? 8o absolutně neprofesionální pristup. . .měla si tě pozvat, probrat s tebou jaká je skutečnost a především co se dá dělat dal. Pak je to přesně jak píšeš ty, že se citis. Bez kloudne informace , vyplasena maminka. Domluvila bych si u neurolozky termin a připravila si papír s otazkami. Tohle je dost vážná situace a ty máš plne právo na to, aby ti paní doktorka věnovala čas a poskytla validní informace. A rozhodně bych tam nesla sama, ale s manželem nebo nějakou další blízkou osobou. Držím palce, ať je to postižení co nejmenší.

Naprosto souhlasím… další případ profesionálního přístupu :pocitac: Můj kamarád si v pátek volal na výsledek MR, SESTRA mu řekla, že tam má nádor (sdělila velikost i druh) a s informací, že doktor tam momentálně není, ať zavolá v pondělí zavěsila :palec:

@ivana1234 Drž se! Nemusí to být hned tak horké :hug:

ivana1234
Kecalka 112 příspěvků 19.11.18 13:34
@Půáček píše:

Dobrý den ano po tel.z toho důvodu,že jsme byli před 14 dny v Ústí na magnetické a tam mi řekli ať si zavolám své dr.tak jsem volala je tady u nás jen dvakrát v týdnu a nedovolila tak jsem byla osobně a neordinovala zrovna dnes se mi povedlo dovolat a udělila pouze toto s tím,že mi poví více až k ní půjdem jdeme 3.12.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 19.11.18 13:35
@ivana1234 píše:
ludmilaadamko­va,Mala.jester­ka,Tarjej,Alys­s1 odpovím pro všechny ,Tomáškovi bylo teď 4,5 měsíce je šikovný ,ale důsledkem odumření mozkových tkání má i malou hlavu jenom38,5cm ,ale vím,že je to tím jinak pase koníky ,brouka g,k atd,teď je to týden co se naučil přetacet na bok ,směje se oční kontakt je akorát bouchá pouze do hraček nechyta.

To je zatím normální vývoj, ne? Neplaš, s lékařkou si domluv schůzku, ať ti to vysvětlí! Je šikovnější, než moje děti, ty přetáčení dlouho bojkotovaly.

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 19.11.18 13:39

Bohuzel stanovit ted jak bude vypadat nejde. Nicmene uz v tohle veku lze na neco usuzovat. Velmi tezce postizene dite ma i velmi opozdeny vyvoj. Takze koniky nepase, nepretaci se nedela nic. Takze to co pises jsou moc dobre zpravy.

ka2ka
Extra třída :D 13124 příspěvků 19.11.18 13:42
@radkka píše:
Naprosto souhlasím… další případ profesionálního přístupu :pocitac: Můj kamarád si v pátek volal na výsledek MR, SESTRA mu řekla, že tam má nádor (sdělila velikost i druh) a s informací, že doktor tam momentálně není, ať zavolá v pondělí zavěsila :palec:@ivana1234 Drž se! Nemusí to být hned tak horké :hug:

pěkný přístup já byla svědkem zdělení rakoviny pacientovi před celou čekárnou a pěkně nahlas i s detaily :cert:

ka2ka
Extra třída :D 13124 příspěvků 19.11.18 13:43

zakladatelko malej se zatím vypadá podle vývoje normálně ne? hele nikdo nevidí do hlavičky možná bude trochu opožděný, ale věřím že cvičením se spousta věci dožene a srovná moc držím palce

ivana1234
Kecalka 112 příspěvků 19.11.18 13:45
@Alyss1 píše:
Bohuzel stanovit ted jak bude vypadat nejde. Nicmene uz v tohle veku lze na neco usuzovat. Velmi tezce postizene dite ma i velmi opozdeny vyvoj. Takze koniky nepase, nepretaci se nedela nic. Takze to co pises jsou moc dobre zpravy.

Já si myslím,že na tom .a velký podíl to cvičení ,když jsem byla v nemocnici s ním měsíc tak mi lékaři říkali,abych jo dala do ústavu že bude jak miminko to jsem se tam malém zhroutila a nemohla smířit on přišel i o sací a polykací reflex to mi řekli že ho budu sondovat s tím jsem se též nedokázala smířit tak jsem ho učila orofacialnima cvikama pusinku naučil se na savicku s tím že mi řekli že mám být ráda že aspoň tak a já měla dost mléka tak jsem bojovala a naučila i kojit takže plně kojime.ale co bude dál mám strach.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 19.11.18 13:45

@Alyss1 to se preci nedá takhle zgeneralizovat. Moje ditko melo normalni vyvoj az do roka a pul a je to nizkofukcni autista se stredne tezkou retardaci. Jasne, u nas je to genetika a u tohodle chlapečka poskozenej mozek ale to je de facto mutace, bude mit poskozenou i DNA, ne? Ta mala hlava je prusvih.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >