Velký plod-může to znamenat dřívější porod?

139
25.5.16 10:40

Velký plod-může to znamenat dřívější porod?

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor a případně Vaše zkušenosti. Jsem ve 36.týdnu těhotenství (vše v pořádku, bez problémů) až minulý týden mi u Apolináře řekli, že mám miminko větší než by mělo být a že uděláme za 14dní celkové přeměření a podle toho příp. se rozhodne zda porod spontánní nebo císařský řez-jsem po operaci srdce, tak prý podle té velikosti se uvidí, jestli by to srdce a již jednou rozřízlý hrudník vydrželo. Jelikož vím, že ty váhy a jejich odhady se málokdy ve finále shodují, ale samozřejmě věřím doktorům, že to co oni poradí a uznají za vhodnější-méně riskantní, tak že je správné. Nebráním se ani spontánnímu porodu, ani císařskému řezu. Oboje má svoje pro a proti. Spíš jsem se chtěla zeptat, jestli tp, že je ted miminko už velké, může znamenat dřívější porod? Vím že nekdo má třeba miminko 4,5 kg a ještě přenášel, ale i tak se ptám co Vám třeba doktoři řekli při velkém miminku. Dále by mě zajímalo, že všude se píše, že poslední týdny těhotenství se mimminko už skoro nehýbe, protože nemá dostatek místa. Já mám myslím malé břicho, plod očividně větší a teda teprve ted vtom 36.týdnu cítím pohyby uplně nejvíc za celé těhotenství, celý den v kuse, večer uplně nejvíc, bolí to, na boku se mi vždy kůže uplně vybočí- já myslela že toto, bude třeb a v tom 7.-8. mém.. A zase by mě zajímalo, zda tyto velké, časté, bolestivé pohyby mohou v mém případě znamenat porod dříve než 40.týden třeba? K paní doktorce jdu ve čtvrtek (testy na streptokoka) a k Apolináři v utery, optám se na to, ale zajímal by mě váš názor či zkušenosti, ikdyž to bude asi hodně individuální:-) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24377
25.5.16 10:43

Malá se narodila přes 4 kg a přenášela jsem tyden, teda rodila jsem začátek 41tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
25.5.16 10:44

Malý měl skoro 4,5 a přenášela jsem 11 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
25.5.16 10:46

Děkuji:-) a ty pohyby jsou normální, nemusí nic znamenat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
25.5.16 10:49

Ahoj, já rodila 41+4 a druhý syn měl 4kg. Odhad jsem měla v termínu 3500g. Říkali mi, že váhový odhad je +-300g, protože miminko už je veliké a záleží na tom jak dobře se to dá změřit…Váha miminka neovlivňuje dřívější spontánní porod. Pokud ovšem nejsou zdravotní indikace maminky nakloněny k vyvolání dříve před termínem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 10:49

Syn měl 4 kg a rodila jsem někdy 40+5tt. Pohyby dítěte v břiše mě taky bolely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3221
25.5.16 10:51

Pohyby nic znamenat nemusí…

Příspěvek upraven 26.05.16 v 07:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11182
25.5.16 10:53

@Alena08 já rodila v 36tt a dcera měla 4kg ale byli i jiné zdravotní problémy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
25.5.16 10:53

@Alena08 Pohyby nemusí nic znamenat - záleží na tvé postavě jak je miminko natočené atd. Někdo je cítí hodně intenzivně, někdo zase málo. Pokud je cítíš je to naprosto v pořádku. Pokud si ale myslíš že miminko je více aktivní než bylo dříve nebo se přehnaně najednou mele či naopak pohyby cítíš méně než dříve je lepší si to zkontrolovat u lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
25.5.16 11:00

Mne rikali, ze je maly o 14 dni vetsi, ze bude mit pres 4 kg, prenasela jsem skoro tyden a nakonec mel 3370 g ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
25.5.16 11:16

Syn 4,3 kila a porod museli vyvolávat ve 41tt. Jinak by tam byl snad ještě měsíc. Vůbec nesestupoval a já cs 0 :mrgreen: Ke konci sebou taky hrozně mlel a bolelo to kvůli jeho velikosti a mé menší postavě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
25.5.16 11:28

Dcera v termínu, 3,95kg (den před porodem váha odhadem 3,6kg)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
25.5.16 11:33

Dcera narozená 39+3, váha 4kg, syn narozen 40+0, váha 4,33kg.
Ke konci pohyby bolely u obou.

Teď jsem 39.tt a občas i zařvu bolestí, když mne mimčo kopne do žeber.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
25.5.16 11:48

Ony ty odhady jsou takové, no…3 doktoři, nezávisle na sobě, mě strašili větším miminkem už v 36. týdnu (odhadovali snad už 3,50kg 8o ). Rodila jsem v 38.t a malý měl 2,70kg a 49cm.
Pohyby jsem cítila pořád dost, hlavně okopával žebra :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
25.5.16 12:25

Souhlasím, že na odhady bych moc nekoukala. Když jsem čekala první, tak tři týdny před porodem odhadovali 3,5 kilo, strašili čtyřkilovým a nakonec kvůli tomu vyvolávali (jsem hodně malá a neměřili mi pánev, tak se báli, abych porodila). No a malá měla jen přesně tři kila. Teď čekám druhé, ve 30tt mi říkali, že je mimi o týden menší, ve 36tt že je o týden větší. Tak si vyber. A pohyby má každý trochu jinak. Prvorozená byla spíš fotbalistka, teď čekám jogínku-moc nekope, ale když se rozhodne protáhnout si nohy, tak jí cítím snad až v krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama