Velký průjem a drasticky opruzený zadek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 26.11.17 18:47
velký průjem a drasticky opruzený zadek

Ahoj, máme hrozné trápení, třikrát za sebou píchaný uši a až třetí antibiotika, klacid, SNAD zabrala na ty uši. Ale klacid bere od úterý, má ho zas do úterý mít, od začátku má průjem i když dáváme enterol, ale dneska to nějak vygradovalo, dnes 6× pokakaný (ale, zvládáme ho hydratovat, pije, jí, hraje si, takže to snad na pohotovost není, v poledne jsem to začala inzenzivně léčit, smecta, hylak, - stejně ale teď ještě jednou chudák vodově kadil, manžel teď přinesl low lactose mléko z lékárny, tak dostane místo svého, ale, co je horší, malej má doslova drastickou opruzeninu zadku a pinďi. Do krve, při utírání a omývání kakání pláče tak, že ztrácí hlas. Zítra ho hned ráno vezmu na dětské, ale potřebuju se poradit, co mu mám na ten zadek boha napatlat, sudocreme naprosto nezabírá. mám tu framykoin, ale jen mast, ne zásyp, možná bych našla imazol i pevaryl. Co je nejlepší a přinese rychlou úlevu? a ještě nevím jestli mu ta antibiotika dál dávat. Volala jsem na pohotovost a řekli okamžitě vysadit, jenže oni neznají náš případ, nevědí, že to byly třetí, a první, který snad zabraly - na páteční kontrole ucho lepší, těch streptokoků se už taky nějak potřebujem zbavit a zbývají dva dny :nevim: Co byste dělali? :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Kelišová 7134 příspěvků 26.11.17 18:52

Kolik je malému? Má ještě pleny? Já bych atb nevysazovala, není to sranda a hlavně ty uši bolí jako prase tak aby to neměl znovu. Prdku bych nechávala větrat, koupala v heřmánku a mazala, nám pomáhala Weleda. Nic víc s tím asi teď neuděláš.

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 26.11.17 18:53

@terien Deset měsíců. Manžel taky říká nevysazovat ale dneska už ten průjem jako byl dost velkej. a ten zadek, to je vysloveně sadistický mu to mejt. Ale nechat ho v tom člověk nemůže:(

Heivka
Závislačka 2896 příspěvků 26.11.17 18:55

Nechte ho běhat s holým zadkem, na brutální opruzení se mi nejlíp osvědčil bephanten. A neutírat jenom sprchovat slabým proudem vlažné až chladné vody. Jinak z toho co píšete bych na opruzeninu nemazala nic. Nebo pomůže nesolené sádlo, to umí hezky zklidnit pokožku.

berua13
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 26.11.17 18:57

@Rezii Gencianovou violetí poťupkat ty nejhorší krvavý místa. Po zaschnutí lehce přemáznout Imazolem.
Nebo pokud nemáš gencianku, tak udělat heřmánkove obložky plus pak ten Imazol

Helileli
Závislačka 2644 příspěvků 26.11.17 19:03

Nemáš doma opthalmoframykoin nebo třeba bactroban? To napsala doktorka synovi, když měl opruzeniny do krve a dost to pomohlo.
Případně omývat třeba dubovou kůrou či repikem, aby se to co nejvíc zatáhlo.
Genciana je na opruzeniny dobrá, bepanthen je účinný, pokud se důkladně vmasiruje při každém přebaleni.
V antibiotikách bych určitě pokračovala, v mezičase Hylak.

Billi
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 26.11.17 19:04

@Rezii nám pomohla kombinace bioplen, bioubrousků/sebamed ubrousků (když jsme byli někde kde nebyla voda) jinak jsme sprchovali, klasický zásyp a pak Sebamed. Když byl větší, dávala jsem buď látkovou plínu nebo jen tepláky (fleecové, jsou lepší, co se propouštění táká) a ty prala.
Prdelku jsme koupali v řepíku/heřmánku (ale u něj jsme nejdřív testovali, jestli nemá alergii).
Taky bych atb nevysazovala. Máme syna, co taky trpí na uši, u něj nastává krize tak 6.-7. den atb, oprudí se i bez průjmu a plínek.

@Heivka pokud má vodový průjem, tak nemůže mít holý zadek :nevim:.

jahuhudka
Extra třída :D 10194 příspěvků 26.11.17 19:05

@Rezii uvar cerny caj a jemne ho tim otirej, nebo gencialkou ( fialova vodicka) nechavej ho spat bez pleny pod nej prebalovaci podlozku at to vetra

Verunecka289
Závislačka 3296 příspěvků 26.11.17 19:08

Nechat co nejvíc na vzduchu, syn se mi taky takhle jednou oprudil, akorát kvůli zubům, strávila jsem s ním půl dne ve vaně (měli jsme rohovou se sedátkem) s puštěnou sprchou, Imazol je super. Na noc ho určitě namaž. A ještě doporučuju do plínky složit látkovou ;)

arada
Extra třída :D 11049 příspěvků 26.11.17 19:11

Uvař černý čaj a dávej obklady.Je to nejspolehlivější a rychlá metoda.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15095 příspěvků 26.11.17 19:13

Vem mu plenku, dej mu jen bodycko a teplaky a kdykoli se pocura, pokaka, hned prevleknout a zadecek umyt v umyvadle. Kontak s kakanim by to zhorsoval, staci par minut, nez si vsimnes, ze kakal.

terien
Kelišová 7134 příspěvků 26.11.17 19:15

Ještě bych dala laktobacily, to mě doporučil doktor na hnačku po atb.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 26.11.17 19:17

@Rezii achich ouvej to je situace při neděli večer auuuu :?

nechat běhat nahatého, léky nevysazujte
větrat, větrat, lze zkusit zklidnit studeným řapíkem, nic teplého na to, žádnou horkou vodu

rybí mast z lékárny / smrdí po rybách / jestli máte doma imazol dejte  – jen tenkou vrstvičku
dítěti dát běžnou dávku paralenu – na bolest  – nebude jej to tolik trápit a lépe vám vydrží i při ošetřování

hlavně neposazovat do horké vody, jen sprchnout krátce vlažnou a nechat běhat nahaté — to bych obětovala klidně i nějaké povlečení / vypere se / a část noci bych jej nechala spát s nahatým zadečkem, musí se to sušit, nesmí se to zapařit

v lékárnách mívají různé míchané dětské masti na opruzeniny, zvyknou dobře fungovat, jen tenkou vrstvičku

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 26.11.17 19:18

Lze taky obklady z černého čaje, ale nesmí se to nechat zapařit, nic teplého na to nedávat!!!
a větrat, nechat větrat až do rána co to půjde

Anny2148
Kecalka 189 příspěvků 26.11.17 19:19

Rozhodně zkus ten černý čaj (opravdu silný, klidně několik sáčků a tím to omývat), ten opravdu pomáhá. Hlavně nepoužívej vlhčené ubrousky, jen čistou vodu a nechat co nejvíce větrat. Mě se hodně osvědčila Nivea mast na opruzeniny. Opravdu drží a stolice se nedostne na tu poškozenou pokožku. Dobrý nápad je i ta látková plenka do plíny. Z jednorázových se tbude jen zhoršovat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama