Reklama

Velký rozdíl v dioptriích - anizometropie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bedrunka01
Závislačka 3752 příspěvků 8 inzerátů 25.07.18 18:01
Velký rozdíl v dioptriích - anizometropie

Ahoj, mám velký rozdíl v dioptriích, subj. levé oko 1 a 1/4 a+cylindr, pravé oko 6. Trpím krátkozrakostí. Momentálně se zvykám na nové brýle, kde na pravém oku mám nakonec 5,5. S původními brýlemi, kde byl menší rozdíl, jsem už nebyla schopná zaostřit na dálku. Je tu někdo s podobným problémem a řešil operací, kontaktníma čočkami? Běžně venku jsem chodila roky bez brýlí. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 25.07.18 18:06

@bedrunka01 jedna známá měla dioptrie jen na jednom oku, asi -4 a nosila kontaktní čočku, brýle si nedovedu představit takový rozdíl. Nemotá se Ti hlava?

bedrunka01
Závislačka 3752 příspěvků 8 inzerátů 25.07.18 18:09

@Lucka1111 nemotá, kvalita vidění bez brýlí ale hrůza, nové brýle mám pár hodina zvykla jsem si celkem brzy

Svetluska.Lulu
Kecalka 253 příspěvků 25.07.18 18:42

Presne si nepamatuji, ale mela jsem -0.75 na jednom oku, i nejaky cylindr, a na druhem -4.5, taky jakysi cylindr.

Nosila jsem bryle i cocky, bryle mely obe skla dioptricke, cocku jsem nosila jednu.

4.5 roku zpatky laserova korekce toho jednoho oka, od te doby vidim v HD :lol: ja jsem to mela tak, ze mozek jakoby ostril pres to lepsi oko a to druhe se snazilo, tak at se ted snazi to druhe.

Trosku se to skazilo praci s pocitacem a projektorem na nocnich, je to tak na pulku dioptrie nebo nulu s cylindrem, kdyz chci mit ultra HD. Mam cocky, ale vytahuju jen kdyz vim, ze budu pracovat 12+ hod.

bedrunka01
Závislačka 3752 příspěvků 8 inzerátů 25.07.18 20:43

@Svetluska.Lulu super :palec: taky uvažuji o laserové korekci spíše jen toho slabšího oka. Co mě od operace odrazuje, že se může vada vrátit. HD vidění, o tom se mi může zdát, jsem ráda, že nějak vidím.

Svetluska.Lulu
Kecalka 253 příspěvků 25.07.18 22:33

@bedrunka01 me taky varovali, at nepocitam s tim HD do konce zivota… ale pokud nebudu cist ve tme nebo tak, na puvodni hodnotu by se to pry vratit nemelo. ;)

lapagerie
Kecalka 476 příspěvků 26.07.18 10:02

měla jsem to podobně. Na jednom oku -1,2, na druhém skoro -6. Asi přes 15 lety jsem byla na laseru toho horšího oka. Stáhli mi to asi na -1. Jeden čas jsem nenosila brýle vůbec. Ted je zas mám, i když je nenosím stále. Obě oči se za ty roky kapku zhoršily, ale pořád se drží kolem těch -2. Takže já jsem s touto variantou spokojená.

bedrunka01
Závislačka 3752 příspěvků 8 inzerátů 27.07.18 11:13

@lapagerie děkuji, to je dobrý výsledek a mohu se zeptat, jak jsi řešila před operací, brýlovou korekcí nebo kontaktními čočky? Umožnila třeba ta brýlová korekce kvalitní vidění? Já mám pocit, že je to při takovém rozdílu už nemožné.

lapagerie
Kecalka 476 příspěvků 27.07.18 13:48

@bedrunka01 Předtím jsem měla brýle, ale na tom horším oku jsem neměla odpovídající dioptrie. Brýle byly slabší, aby se mi nemotala hlava. Ono se to vyrovnávalo tím „lepším“ okem, taže ve výsledku jsem s brýlemi viděla dobře. Čočky jsem nosit nemohla a nemůžu, ze všech mám oči rudý jako králík

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama