Velký screening ve 12., 20. a 30. týdnu - vše kolem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.21 21:09

Velký screening ve 12., 20. a 30. týdnu - vše kolem

Ahoj maminky,

jsem 16+1, výsledek 1.velkého UTZ byl zcela v pořádku dle doktorky.

Těsně před Vánocemi jsem objednaná na 2. velký UTZ a kamarádka mě trochu vyděsila informací, co tam budou zjišťovat a na co se může přijít.

Domnívala jsem se, že to “nejhorší” vyjde najevo již při prvním utz.

Zajímá mě, zda tu je někdo, komu vyšlo na 1.utz vše ok a na 2. utz, ale ne.

Co se kontroluje?

Ošklivý dotaz, ale musím se zeptat - Co, když vyjde 2.utz nějak velmi špatně, je možné to ještě řešit?

Musím zaťukat, ale od cca 2. měsíce mám průběh “těhotná pouze na papíře a při kontrole”, dle doktora mám být ráda, za takovýhle průběh, což jsem!

Teď mě to rozhodilo, těšila jsem se, že se dozvíme pohlaví a budu to těhu trochu více vnímat a uvědomovat si to, ale teď, abych se klepala, zda to bude vůbec ok.

Chodím co 4 týdny na kontrolu k mému gynekologovi a tam je vždy vše ok, ale prcka jen zkontroluje, mě teď minulý týden zda se neotevírám a čípek, ale prcka například neměří, tak nevím. Jako mimi roste, to vidím i sama, ale budu ráda za jakékoliv informace ☺️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4233
23.11.21 21:21

Tak jestli chceš slyšet ty negativní zkušenosti, tak přímo vlastní naštěstí nemám, ale přímo v rodině ano… První screening nic neodhalil, na druhém vyšlo najevo, že plod má zakrnělé některé končetiny a vážnou srdeční vadu, takže nastávající maminka musela na přerušení, musela tedy ten plod porodit, byla už nějak po 20. týdnu… Jistě není nikdy nic. I když vyjdou všechny kontroly OK, nikdy není 100% jistota, že bude dítě zdravé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
23.11.21 21:31

Na 1. kontrolují spíše syndromy a na 2. vady orgánů. Screeningy jsou úplně odlišné, takže ano, ikdyž 1. vyšel v pořádku, tak 2. už tak vyjit nemusí. Tohle zjistí jen na specializovaném pracovišti.
Tvůj gynekolog víceméně kontroluje jen porodní cesty, placentu, plodovou vodu, srdeční činnost a správný růst.
Pak se řeší jak je vada velká, jestli je mimčo životaschopné i s vadou….
V tom nejhorším se jde porod vyvolat a miminko ihned při porodu zemře.

Každopádně se tím vůbec nestresuj a užívej těhotenství!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 21:36

@darekp Ráda bych slyšela jak negativní, tak pozitivní zkušenosti a celkově nějaké informace od maminek k tomuto tématu.

To mě mrzí :(. A to nebylo nijak poznat ani na kontrolách mezi těmi velkými utz? Ten vývoj končetin třeba? To srdce chápu, že to běžný utz neodhalí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 21:41

@Markéta188
Zatím si ho moc neužívám, jelikož si ani neuvědomuji těhotenství a těšila jsem se na období, kdy to bude více znát a teď se zase akorát bojím :(.

Už jsem skoro začala nakupovat a předvybrali jsme si kočárek..

Už abych to vyšetření měla a věděla jak se vyvíjí. 🥺

• Citovat
  • Nahlásit
1274
23.11.21 21:48

Ano, i na druhém screeningu můžou objevit nějakou vadu - obvykle orgánů nebo končetin, může toho být i víc najednou. Závažnost vad může být různá. V nejhorším případě je možné těhotenství ukončit i po 2. screeningu.

V každém případě ty to teď neřeš. Je to zbytečný stres a ničemu to nepomůže. Kdyby se nedejbože něco objevilo, pak teprv se tím zabývej.

Jinak ještě na 3. screeningu jsem musela podepsat papír, že žádné vady sice nebyly objeveny, ale to neznamená, že se nemůžou projevit později. Ale tím si jen doktoři chrání zadek, aby je pak lidi nežalovali kvůli zanedbání péče nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
23.11.21 21:48

Zakladatelko a Ty máš nějaký důvod si myslet, že bude něco v nepořádku?
Protože pokud ne, tak se jen zbytečně stresuješ kvůli nějaké kamarádce, která předpokládám, není lékařka nebo z oboru.
Hoď to za hlavu a užívej si těhotenství :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17067
23.11.21 21:54
@Anonymní píše:
@Markéta188
Zatím si ho moc neužívám, jelikož si ani neuvědomuji těhotenství a těšila jsem se na období, kdy to bude více znát a teď se zase akorát bojím :(.

Už jsem skoro začala nakupovat a předvybrali jsme si kočárek..

Už abych to vyšetření měla a věděla jak se vyvíjí. 🥺

Je to trochu hraběcí rada, já vím, ale od toho se prostě musíš oprostit. Určitý strach už tady bude pořád - něco se může zvrtnout, i když všechna vyšetření bude v pořádku (ale mnohem pravděpodobnější je, že nezvrtne) a strach tu je, i když už je dítě na světě. Tak si přestaň číst o rizicích a jdi si hledat ty kočárky a přemýšlet, jestli je hojdavak nepostradatelný, nebo blbost :hug: Není nic, co bys mohla udělat a nervování Ti akorát uškodí. Můj pozitivní příběh - všechny screeningy v pořádku a narodilo se mi výjimečně krásně a šikovné dítě (ano, myslí si to každý, ale to moje fakt je :lol: :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23474
23.11.21 22:14
@Markéta188 píše:
Na 1. kontrolují spíše syndromy a na 2. vady orgánů. Screeningy jsou úplně odlišné, takže ano, ikdyž 1. vyšel v pořádku, tak 2. už tak vyjit nemusí. Tohle zjistí jen na specializovaném pracovišti.
Tvůj gynekolog víceméně kontroluje jen porodní cesty, placentu, plodovou vodu, srdeční činnost a správný růst.
Pak se řeší jak je vada velká, jestli je mimčo životaschopné i s vadou….
V tom nejhorším se jde porod vyvolat a miminko ihned při porodu zemře.Každopádně se tím vůbec nestresuj a užívej těhotenství!!

Plod neumírá při porodu, to je nesmysl. Nerodí se živý. Srdeční činnost je zastavena ještě v děloze před samotným porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat