Velký strach o zdraví nenarozeného miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 17:43
Velky strach o zdravi nenarozeneho miminka

Mam obrovsky strach ze tentokrat tehotenstvi nevyjde. Posledni MS 8.12., k poceti mohlo dojit pouze od 23.-27.12. Mam ke strachu nekolik duvodu, k otehotneni doslo pri prerus. styku takze asi to nebyla ta nej spermie, ale to me tolik netrapi jako to, ze 1.1. jsem dostala zanet zubu, 2.1. jsem u zubare absolvovala rtg bez vesty (nenapadlo me ze bych mohla byt tehotna) 4.4.trhani te sestky. Celou dobu jsem se od toho 1.1.ladovala ibalginama az asi do 6.1. Spolkla jsem klidne 4 denne, fakt se to nedalo vydrzet. Pritom sakra tri roky pred tim jsem nemela ani blby paralen :zed: Navic pred dvemi roky mi v krvi u obvodni zjistili borelie ale nijak se to neresilo, nemela jsem zadne problemy hlavne jsem v tu dobu jeste kojila. A konecne se dostavam k opakujicim se problemum s bakterialni vaginozou :pocitac: Strasne se bojim ze jsem to pos*ala hlavne tema ibalginama. K doktorce jsem objednana az za tyden, ale uz nemuzu ani v klidu spat jak stale musim myslet na nejhorsi. Nezvladnu vychovavat postizene ditko, ani porodit mrtve, co bych rekla starsim detem? :,( Psychicky to proste nezvladam, jsem opravdu ve velkem stresu, nevim co s tim, asi se zblaznim. Myslite ze je sance aby miminko bylo v poradku? Prosim o anonym - info o zdravotnim stavu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13752 příspěvků 30.01.19 17:45

klid v tý době tak možná spermie doputovala a určitě nebylo mimino spojený s matkou

Aspera
Generální žvanilka 21634 příspěvků 30.01.19 17:49

V této době by prášky ještě neměli mít vliv na plod. Navíc ibalgin je hlavně nebezpečný ve 3 trimestru, na začátku to není tak hrozné. Je to hop nebo trop, uvidíš.

Štrample obecná
Kecalka 363 příspěvků 30.01.19 17:51

Na takovém začátku začátku je to všechno nebo nic. Pokud se mimčo bude vyvíjet dál, znamená to, že to přečkalo bez újmy. Pokud by ho opravdu něco ze zmíněných věcí poškodilo, odejde s opožděnou ms.

veronika1983
Nováček 10 příspěvků 30.01.19 17:52

Ja jsem mela dvoje atb nez jsem zjistila,ze jsem tehotna. Jsem v 5.tydnu a bud to vyjde nebo ne,ted uz to neovlivnim

Fany97
Kecalka 106 příspěvků 30.01.19 17:55

Já u prvního tehu byla na vrtání zubu a dávala mi injekci, taky jsem to ještě nevedela. A těhotenství v pořádku . U druhého tehu jsem několikrát měla alkohol sice moc nepiju ale i tak jsem se bála když jsem to zjistila. Ale určitě bych se zaměřila na borelie!!! To se řešit musí. Kor když jste těhotná!! Nemusíte mít problémy ale za čas ano a velké! Proč vás dr nelecil když na to přišli? Znám spoustu lidí s borelkou , komunikuji s nimi a opravdu nejdůležitější je včas se léčit.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 12 inzerátů 30.01.19 17:55

Taky bych to neviděla zas tak tragicky, ale tu vaginozu bych určitě co nejdřív řešila s Dr. Kdyby to nemělo být dobré, tak se to nejspíš ani neudrží. Hlavně nestresuj :hug:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 30.01.19 17:57

Je úplně jedno jestli se jedna o prerusovanou souloz nebo ne, je to proste standardní spermie, která doputovala tam kam měla a vůbec bych nerikala, ze není kvalitní.

Já otěhotněla a taky ani nevěděla jak, a než jsem to zjistila vykourila jsem asi x krabicek, vylila se jak váza… a navíc jsem prodělala těžkou infekci. A mám zdravého kluka. Tím, ze se budes stresovat si vůbec nepomuzes, naopak. Je to fakt buď a nebo a tím, ze se budes mordovat to lepší nebude.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 12 inzerátů 30.01.19 17:57
@Fany97 píše:
Já u prvního tehu byla na vrtání zubu a dávala mi injekci, taky jsem to ještě nevedela. A těhotenství v pořádku . U druhého tehu jsem několikrát měla alkohol sice moc nepiju ale i tak jsem se bála když jsem to zjistila. Ale určitě bych se zaměřila na borelie!!! To se řešit musí. Kor když jste těhotná!! Nemusíte mít problémy ale za čas ano a velké! Proč vás dr nelecil když na to přišli? Znám spoustu lidí s borelkou , komunikuji s nimi a opravdu nejdůležitější je včas se léčit.

Tak spousta lidí (určitě i těhotných ženských) má borelku několik let a vůbec o tom neví.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19259 příspěvků 30.01.19 17:57
@Štrample obecná píše:
Na takovém začátku začátku je to všechno nebo nic. Pokud se mimčo bude vyvíjet dál, znamená to, že to přečkalo bez újmy. Pokud by ho opravdu něco ze zmíněných věcí poškodilo, odejde s opožděnou ms.

Já sice nemůžu souhlasit s tímto bludem - všechny VVV vznikají na samém začátku těhotenství - ale na druhou stranu se na začátku těhotenství odehrávají i mnohem dramatičtější věci, než popisuje zakladatelka. Té bych doporučila kliniku paní doktorky Frisové Profema Praha, Centrum prenatální diagnostiky, aby se objednala k podrobnému screeningu. Je to klinika soukromá, takže bere klienty z celé ČR.

Fany97
Kecalka 106 příspěvků 30.01.19 18:00

@zuzikka já vím. Ale vím jaké zlo to dokáže napáchat proto mě udivuje že když na to přišli, nic s tím nedělali.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 30.01.19 18:03
@zuzikka píše:
Tak spousta lidí (určitě i těhotných ženských) má borelku několik let a vůbec o tom neví.

Ale když už se to zjistí, je vhodný to přeléčit antibiotikama. :nevim:

Štrample obecná
Kecalka 363 příspěvků 30.01.19 18:05

@hanka.br. Nevím, možná je to blud, ale já jsem to takto slyšela X krát od mého gynekologa i obvodního lékaře (samozřejmě i doktoři občas šíří bludy, o tom žádná ;) )
Já mám zkušenost takovou, že když jsem v druhé fázi cyklu - mezi ovulací a ms byla nemocná a brala jsem léky nebezpečné pro plod, měla jsem pak pár dní po termínu ms slabou druhou čárku na testu. Ale za pár dní dorazila hodně silná ms / raný potrat. Takže tipuju, že v tomto případě opravdu léky nebo nemoc mimčo poškodily a nemohlo se dál vyvíjet.
Samozřejmě zakladatelce držím palce, aby to u ní dopadlo dobře.
Taky si myslím, že ibalgin by neměl udělat nic. S RTG je to asi horší, tam to nedovedu posoudit.

histep
Závislačka 4257 příspěvků 30.01.19 18:11
@hanka.br. píše:
Já sice nemůžu souhlasit s tímto bludem - všechny VVV vznikají na samém začátku těhotenství - ale na druhou stranu se na začátku těhotenství odehrávají i mnohem dramatičtější věci, než popisuje zakladatelka. Té bych doporučila kliniku paní doktorky Frisové Profema Praha, Centrum prenatální diagnostiky, aby se objednala k podrobnému screeningu. Je to klinika soukromá, takže bere klienty z celé ČR.

VVV vznikají na samém počátku, pokud jsou dány geneticky.
Pokud jde o vliv vnějších událostí, léků, ozáření, nemocí, tak pokud tyto události nastanou do cca 20 dne po oplodnění, tak embryo buď zanikne, nebo se nadále vyvíjí bez chyby z důsledku těchto událostí. Až poté mohou vznikat případné defekty v důsledku tohoto vlivu.

Edit: Konkrétně je to 17. den po oplození, kdy se to láme zánik embrya / možné vady

Příspěvek upraven 30.01.19 v 18:20

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 18:16

Dekuji za doporuceni kliniky, podivam se na to, sice je to pres celou cr…u nas ve meste ale myslim taky neco podobneho delaji, zkusim probrat s doktorkou co bude lepsi. S temi boreliemi uz jsem asi prozila i to posledni tehotenstvi, jen jsem o tom nevedela. Doktorka mi ty atb chtela napsat, ale kojila jsem a ty slabsi by pry stejne nezabraly. Rikala ze si s tim mozna moje imunita poradila sama, nikdy jsem zadny flek ani priznaky nemela. Premyslim, ze ac silne neverici, se zacnu snad i modlit aby vse bylo v poradku. Snad tu je nejaka sance. Jen se musim zkusit uklidnit… :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

10 let pro Terezu! Státní žalobce navrhl dívce maximální trest. Poškodila naši zemi, hřímal

To nevypadá dobře. I dnes pokračoval soudní proces s Terezou, která byla v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >