Velký ultrazvuk 20+5, jak to probíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Happy87
Stálice 90 příspěvků 13.11.14 07:41
Velký ultrazvuk 20+5, jak to probíhá?

Ahoj holky,

za chvíli mám první ultrazvuk s Mudr. Jančou v Brně na Orlí. Budu 20+5tt. Jak to probíhá, v čem je to jiné než malé ultrazvuky? Partnera beru, jsem vždycky maličko zklamaná z těch malých ultrazvuků, že to je takový zmatek, většinou plná čekárna, po vyšetření rychle partnera zavolají a minule jsem si zapomněla říct o fotku, což mě mrzí…

Doufám, že na tom velkém bude víc času. Máte některá zkušenost přímo s tímto doktorem a mám se bát o mimčo (myslím jestli se může objevit nějaká zásadní vada nebo poškození, když byl NT screening OK, tripple testy a odběr plodové vody jsem vůbec neabsolvovala)?

Moc děkuju za jakékoliv info!

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 07:57

@Happy87 Já jsem u MUDr. Janči na velkém UTZ byla, bylo to bezva, jestli se něčeho bát, nevím, já nešla na NT+ a odmítla jsem tripple testy, tak nevím, jestli něco kontroloval víc nebo míň… :nevim:

O fotku jsem si říkala, ale miminko bylo celou dobu „špatně“ otočené, vlastně z tohoto těhotenství nemám jedinou fotku, vždycky to doktoři odsunuli „na příště“, protože se jim zdálo, že miminko není nikdy hezky vidět.

Ale na tomhle velkém UTZ jsem si nechala nahrát video, ono jako moc tam toho vidět není, ale jako památka je to dobrý.

Byla jsem tam bez partnera, ale myslím, že když půjde s Tebou, zavolají ho hned od začátku, protože nic jiného než UTZ Janča v tu chvíli nedělá.

Jinak všechno měří, všechno docela podrobně popisuje, mně řekl, jestli čekám holčičku, nebo chlapečka a byl to zároveň jediný UTZ, kde to za celou dobu bylo vidět, tak jsem zvědavá, jestli se trefil (miminko se ještě nenarodilo).

Víc mě toho nenapadá, ale klidně se ptej, odpovím :D

e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 13.11.14 07:59

Nt + odhaluje downa atd
velky utz ve 20tt Je na odhaleni vvv - vrozenych vyvojovych vad jako jsou rozstepy, vady srdce a dalsich organu. Kontroluje se pritomnost vsech organu, prstu atd.

Nektery dr to ma za 5minut, nektery za pul hosiny. Zalezi na otoceni mimca.

Najit muzou cokoli. I po porodu.

Hodne stesti!!!

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 13.11.14 08:00

@Happy87 Podle mě je UTZ v 20. týdnu stejný jako ten při NT screeningu. Zkouknou anatomii miminka, jestli je vše tak jak má a funguje tak jak má. Navíc se už porovnává s „průměrným tabulkovým dítětem“ - velikost, váha, umístění placenty.
Bát se nemusíš, ale samozřejmě, na tomto UTZ je mimčo zase vyvinutější, je víc vidět, takže se může stát, že se objeví něco, co v dřívější fázi nebylo diagnostikovatelné.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >