Velký UTZ 20 týden těhotenství nehrazený pojišťovnou

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kalitka
Kecalka 468 příspěvků 21.03.18 10:56
Velký utz 20tt nehrazený pojišťovnou

Ahoj holky, včera jsem byla na kontrole ve 20tt (19+2) u své dr a bylo mi vysvetleno, ze od noveho roku VZP a MV jiz neproplaci velky geneticky ultrazvuk ve 20tt (jak to bude ve 30tt nevím :( ). Dle dr jsme v poradku, velikostne odpovídáme o dva dny vic, veskere testy z krve a tak v poradku, ale ve me hloda vazne cervicek, protoze dr uz ale nekontrolovala treba pripadny rostep rtu, matoz prutoky srdickem. Jsem z toho trochu spatna. Tyto dve pojistovny to hradi pouze v pripade vysokeho rizika z utz ve 13 tydnu…je moznost si toto vysetreni ale uhradit sama (1000 kc). Ma otazka zni jít ci nejít? Jsem z toho docela špatná…je některá mamina, která měla vše ok a případne abnormality odhalilo az toto geneticke vysetreni? :,( dekuji za odpovedi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.03.18 10:59

@kalitka šla bych.. i když u nás byla vada odhalena až 34 tt, ale neriskla bych to :think: nechápu, že nehradí základní screen 8o já platila tedy 800 kč za ten první a pojišťovna mi to vracela

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.03.18 11:00

@kalitka co je tohle za blbost. To jsem teda ještě neslyšela. Nám našli na velkém utz ve 22. týdnu vvv mozku neslučitelnou se životem a kontroluje se podrobně srdce a všechny orgány. Já bych si zavolala na pojišťovnu a zeptala se tam.

Charlie18
Kecalka 264 příspěvků 21.03.18 11:01

Já jsem byla teď v únoru na velkém utz ve 20tt s žádankou od gynekologa a nic jsem neplatila, jsem u vzp.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10164 příspěvků 21.03.18 11:02

@kalitka To je mi teda dost divný. Naopak jsem měla pocit, že tendence je k tomu dělat jen prvotrimestrální screening + UTZ ve 20. tt a vypouštět spíš triple testy…

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 21.03.18 11:03

@kalitka být tebou, ověřila bych si to přímo u pojišťovny.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 21.03.18 11:04

Je celkem vtipné, jak je to všude jiné. Některé maminky mají jen 2-3 UTZ za těhotenství, já měla UTZ naprosto každou návštěvu a ještě zdarma… Protože někteří lékaři mají UTZ, někteří vás musejí posílat jinam… Jinak já mám 205 a mám hrazené 2 utz v těhotenství…
Určitě bych šla. Není to zase tak obrovská částka, abych kvůli tomu nešla a nevěděla tak, jestli je mimčo v pořádku.

AnetaŠev
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 21.03.18 11:04

Zavolala bych na pojišťovnu a zjistila si co je na tom pravdy, protože se mi to zdá jako nesmysl. Je to základní péče.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 21.03.18 11:05

Ale tak tyhle UTZ se hradily vždycky, pokud nebyla indikace a nebo věk. Náš gynekolog si dělal UTZ sám a pokud jsem chtěla na screening, tak jsem si ho platila sama, jak první, tak druhý. Neplatila jsem ho jen u posledního dítěte, protože mi bylo přes 35let. Takže pokud se někdy neplatil, bylo to velmi, velmi krátce (poslednímu dítěti jsou tři roky).

Tichošlápek
Extra třída :D 10916 příspěvků 21.03.18 11:06

https://www.vzp.cz/…-u-tehotnych

Je to hloupost ;) ať dr napíše zadanku a nedělá vlny :)

barabrambora
Kecalka 423 příspěvků 1 inzerát 21.03.18 11:08

@Amys Já jsem utz ve 20. a 30. týdnu nikdy neplatila a to jsem byla těhotná 2010, 2014 a 2018

Tichošlápek
Extra třída :D 10916 příspěvků 21.03.18 11:08

@Amys tento utz hradí pojistovna, neplatila jsem ho ani u jednoho z děti 3,5 roku a 20 měsíců ;) jediné hrazené vyšetření je prvotrimestralni screening, který ale většina pojišťoven proplatí zpetne

EllMattress
Kecalka 128 příspěvků 21.03.18 11:08

Já byla teď po novém roce a taky jsem nic neplatila. První ano (s možností proplacení ), ten druhý ne a to jsem taky u VZP

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 21.03.18 11:09

@Amys Starší dítě bude mít 10, mladší 5 let. Neplatila jsem ani jednou - pokaždé odeslána na spec. pracoviště. Věk ani žádné jiné riziko nebylo.

Zakladatelko - zavolala bych na pojišťovnu a zeptala se.

Leo44
Kecalka 120 příspěvků 21.03.18 11:11

Neplatil jsem, žádný ultrazvuk. Screening první mi proplatitla pojišťovna, druhý to platila pojišťovna a třetí taky. Takže já neplatilo nic. Vyšetření srdíčka, roztep, ledvinky, pupeční atd. My doktorka kontrolovala každý měsíc a každý měsíc mi i malou měřila a když jsem chtěla během měsíce dvě kontroly tak s tím nebyl problém. Takže já měla od prvního screeningu kontrolováno pořád vše. Nevím jak to chodí normálně, ale já mám opravdu úžasnou doktorku a vlastně kdykoliv jsem tam přišla a nebyla tam zrovna ta moje, tak i ostatní doktorky mi ochotně zkontrolovali vše co jsem chtěla. Ale myslím si, že jestliže máš strach tak tam zajisté zajdi a zeptej se na to své doktorky, jestli anebo proč to neudělala. Když se nezeptas přímo ji, tak se to nedozvíš, třeba Ti to zkoukla ani by sis to uvědomila, to se mi taky párkrát stalo a doktorka se jen zasmála a znovu mi to zkoukla.
Líná pusa holé neštěstí. :D

Edit: věk 20, rodinné vady žádný.

Příspěvek upraven 21.03.18 v 11:13

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >