Velmi citlivé bradavky - kojení

Anonymní
27.1.20 09:14

Velmi citlive bradavky-kojeni

Ahooj, prosim o anonym, pro me intimni tema… jsem skoro ve 30 tt a mam velice citlive bradavky, mam pocit, ze u toho kojeni fakt zesilim. :zed: Da se na tohle zvyknout? Uz od zacatku tehotenstvi muzu nosit jen sportovni podprsenky a nedejboze kdyz mi manzel sahne na prsa, vzdycky mam pocit, ze se fakt zblaznim :( pred otehotnenim jsem bradavky taky mela citlive, ale nevadilo mi, kdyz mi na ne manzel sahal nebo je libal, ted je to pro me nepredstavitelne a navic i dost bolestive. Tak jsem se chtela zeptat zkusenejsich, jestli se ta citlivost jeste zmeni? Protoze me to pripada teda horsi a horsi 8o jinak kojit bych chtela, samozrejme pro to udelam maximum, ale vsichni kolem me strasi s tim, jak je kojit strasne, ze to pro mnohe bylo horsi nez porod. Asi mi nezbyva nic jineho, nez se na to psychicky pripravit, ze? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

68
27.1.20 09:25

Ahoj, měla jsem taky velmi citlivé bradavky, přitom kojení ti miminko bradavku nežužlá, má v pusince bradavku i část dvorce. Vůbec se toho neboj, spis te to bude ze začátku trosku bolet. Doporučuji vzít do porodnice mast na bradavky a natřít tím bradavku před kojením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
27.1.20 09:26

Hrozně jsem se toho bála, ale bylo to opravdu v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1986
27.1.20 09:34

Ze začátku to opravdu moc příjemný není. Zvlášť když mě v porodnici několikrát chytli prso a strčili ho malé do pusy, to sem myslela že zešílím, ale jak jsem se to naučila sama, tak to bylo v pohodě. Existují znecitlivujici masticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
599
27.1.20 09:36

Tak tohle ma kazdy clovek individualni asi tak jako porod. Nema cenu se tim nejak stresovat dopredu. Prvni poradne prisati (kdyz mimino konecne zaclo sat) mi bylo neprijemne, ale nic tak hrozneho. Pak, co jsem odbourala prikrm(malo mleka), tak mi rozkousalo dvorce, ale za 3 dny ok. Existuji kloboucky, ktere mohou pomoci. Telo si zvykne a uzpusobi se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 10:14

Tak dekuji za povzbuzeni mile damy :lol: :srdce: prijde mi, ze je hrozny trend ted nekojit a ty co nekoji (nemyslim vsechny samozrejme), tak to asi o to vic dramatizuji, nebo aspon mi to tak prijde :nevim: tady zase vidim, ze se to prezit da, ikdyz si to zatim moc nedovedu s myma prsama predstavit :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
793
27.1.20 10:20

Kojeni je pohodlnější. Mne teda moc nebolelelo, jenom ze začátku po prisati, je to takový tah. Spis me to štve po skonceni kojeni, to uplne nesnáším, když mi na prsa někdo sáhne.

Nekojit chce ten, kdo se o mimino nechce moc starat a chce chodit sam ven. Ja mohla jit sama ven, az když deti bezpecne snědly přikrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 11:23
@Zuzaja píše:
Kojeni je pohodlnější. Mne teda moc nebolelelo, jenom ze začátku po prisati, je to takový tah. Spis me to štve po skonceni kojeni, to uplne nesnáším, když mi na prsa někdo sáhne.Nekojit chce ten, kdo se o mimino nechce moc starat a chce chodit sam ven. Ja mohla jit sama ven, az když deti bezpecne snědly přikrm.

Tak diiky, to musim teda taky zvladnout :srdce:. Jinak co se tyce toho kojit/nekojit-je to kazdyho vec a kazdyho volba, ja tomu teda sice moc nerozumim, ale budiz :think: ale casto se setkavam s tim, ze mi nekdo primo radi, at nekojim :think: doba je zvlastni…

• Nahlásit
  • Citovat
599
27.1.20 13:00
@Anonymní píše:
Tak diiky, to musim teda taky zvladnout :srdce:. Jinak co se tyce toho kojit/nekojit-je to kazdyho vec a kazdyho volba, ja tomu teda sice moc nerozumim, ale budiz :think: ale casto se setkavam s tim, ze mi nekdo primo radi, at nekojim :think: doba je zvlastni…

Tak ja ikdyz jsem mela prvni mesic s prvnim ditetem problemy s mnozstvim mleka, tak jsem se na kojeni druheho docela tesila. Je to takove zvlastni spojeni a clovek to zazije jen treba dvakrat rok za zivot a uz nikdy vice. Taky jsem pred materstvim nemela prsa skoro zadna, tak to byla po x letech vztahu osvezujici zmena :mrgreen:. Obe deti umely i z flasky (medela, kde to netece samo) pit, takze, kdyz jsem nekam vyjimecne sla, tak hlidac mel flasku v zaloze, kdybych se nevratila vcas. Kdyz to jde, tak kojeni je na pohodu. Mleko pripraveno vzdy a vsude ve spravne teplote, zadne sterilizovani lahvicek a kdyz mimco lezi s vami v posteli, tak se casto nemusi ani vstavat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
27.1.20 13:19
@Anonymní píše:
Ahooj, prosim o anonym, pro me intimni tema… jsem skoro ve 30 tt a mam velice citlive bradavky, mam pocit, ze u toho kojeni fakt zesilim. :zed: Da se na tohle zvyknout? Uz od zacatku tehotenstvi muzu nosit jen sportovni podprsenky a nedejboze kdyz mi manzel sahne na prsa, vzdycky mam pocit, ze se fakt zblaznim :( pred otehotnenim jsem bradavky taky mela citlive, ale nevadilo mi, kdyz mi na ne manzel sahal nebo je libal, ted je to pro me nepredstavitelne a navic i dost bolestive. Tak jsem se chtela zeptat zkusenejsich, jestli se ta citlivost jeste zmeni? Protoze me to pripada teda horsi a horsi 8o jinak kojit bych chtela, samozrejme pro to udelam maximum, ale vsichni kolem me strasi s tim, jak je kojit strasne, ze to pro mnohe bylo horsi nez porod. Asi mi nezbyva nic jineho, nez se na to psychicky pripravit, ze? :lol:

pořidn si od medely mast na bradavky jako nějaký bepanthen se muže jít vycpat
tam platíš jen za tu značku ale prd pomáhá, nám ten od medely ztachránil kojení jinak bych musela přestat, jak jsem měla popraskané a bolavé bradavky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
27.1.20 13:24

@Zuzaja ano kojení je to nejlepší co dát miminku opravdu ale není pravda že nekojit chce jen líná matka nebo že je to pro ni pohodlnější
co třeba ty kterým to opravdu ale opravdu nešlo nebo jiný duvod(ale ne pohodlnost)
navíc v noci se jen vystrčí prso nemusíš vstávat nic a nic ohřívat atd
ale je to každého věc někomu to muže být i nepříjemné tak co, je zvláštní jak málo stačí
k tomu aby někdo druhé odsoudil to už by pak opravdu nemohl člověk nic říct napsat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
27.1.20 15:21

Kojení nebolí, pokud ano, je potřeba zapracovat na správne poloze a prisati miminka. Doporucuju vám mrknout na stránky www.mamila.sk
Ideálně se mrkněte, jestli ve svém okolí nemáte nějakou LP z Mamily, ty často pořádají těhotenské kurzy a přípravy těhotných na kojení. Dozvite se tam velice zajímavé věci, které vám mohou pomoci předejít různým těžkostem, které spousty maminek po porodu miminka potkávají. Jinak bradavky bývají v období těhotenství zvýšené citlivé a nic to neznamená ohledně budoucího kojení. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama