Velmi lehké pokašlávání a škola

1016
6.6.21 09:48

Velmi lehké pokašlávání a škola

Zdravím a omlouvám se za pitomý dotaz, ale normálně nejsem schopná to vyhodnotit!!! Za normální situace bych to neřešila, ale vzhledem ke covidu… :zed:

Stručně: dcera od včerejška sem tam zakašle - nikoliv zhluboka, spíš jako když si uvolňuje krk, takové „ehm ehm“ ( nic nevykašle), párkrát smrkala. Velmi sporadicky, asi 6× za celý den a jen vodu, bezbarvou tekutinu - ani hlen to není. Teplotu nemá vůbec žádnou, vypadá normálně.

Je i toto vylučující stav pro školní docházku? Myslím si, že asi ano, přesto doufám ( pololetní písemky…!!!) že ne… Musím i toto malé nachlazení ( nebo co to je) hlásit dětské a jít s ní na testy? Nebo jít rovnou sama od sebe? Proti covidu jsme celá domácnost očkovaní, nepředpokládám, že ho má, kontakt s nakaženým na90% neměla- chodí jen do školy a ze školy pěšky; ale zase náhoda je blbec, že ano… a nechci to někde rozsévat. Ale zase dělat z každého smrknutí problém. :nevim: Mám i představu, kdy a kde se prochladila, takže to připisuji tomu, ale jak říkám… covidová doba velí jinak.

Fakt promiňte za dotaz, to je tou blbou dobou. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3449
6.6.21 09:54

Já bych to asi neřešila. Řešila bych to když covid řádil naplno, teď už ne. Nechala bych ji dnes co nejvíc v klidu a zítra ji poslala. Však ji stejně ráno otestujou, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
697
6.6.21 09:56

Poslala bych jí do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1016
6.6.21 09:57

@jita22 No to ano, otestujou… :nevim: zas aby někdo neřekl, že jsem padlá na hlavu, když tam zrovna někde posmrkne… Teď je ten nejdůležitější týden zrovna. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
6.6.21 09:58

Test za mě nutný není, pokud se stav nezhorší. No a já bych se asi nejvíc řídila dítětem. Dnes bych ho nacpala nějakými léky na rýmu a odhlenění a zítra ráno by se vidělo. Já teď měla syna doma od středy, ale on měl silnější vlhký kašel a vodnatou rýmu. Udělala jsem mu antigenní test, ten vyšel negativní. Dostal sirup na kašel a dneska už je úplně OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6548
6.6.21 10:02

Ráno ve škole se otestuje, normalne bych ji poslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29192
6.6.21 10:09

Zítra se testuje ve škole. Ale teda nechápu, jak můžeš říct, že na 90 % se s nikým nakaženým nesetkala, když chodí do školy. U nás některé školy už mají třídy v karanténě. V té jedné třídě antigenní testy nic neukázaly, za dva dny šlo děcko na PCR a bylo to tam :mrgreen:. Klidně to ve třídě může běžet bezpříznakově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3449
6.6.21 10:11
@vokishka píše:
Zítra se testuje ve škole. Ale teda nechápu, jak můžeš říct, že na 90 % se s nikým nakaženým nesetkala, když chodí do školy. U nás některé školy už mají třídy v karanténě. V té jedné třídě antigenní testy nic neukázaly, za dva dny šlo děcko na PCR a bylo to tam :mrgreen:. Klidně to ve třídě může běžet bezpříznakově.

Tak pokud to má ze školy a řádí to tam, tak už to asi nikomu neublíží, když ji pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29192
6.6.21 10:14
@jita22 píše:
Tak pokud to má ze školy a řádí to tam, tak už to asi nikomu neublíží, když ji pošle.

o tom to není, je to o tom, že je přesvědčená, že se dítě nemůže nakazit, protože nejezdí MHD. Může, ve škole úplně klidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53760
6.6.21 10:18

U nás většina rodičů dodržuje, že si dítě stáhne domů. Jen jedna poslala dítě do školy, které mělo rýmu.
To věděla od víkendu, že je občas zvýšená teplota, rýma, přesto dítě přišlo do školy. Kašel teda nebyl. A pak začal kolotoč. Protože test ve škole měl dvě čárky. Už nebyla rotace. Takže celá třída musela do karantény a čekat, až bude výsledek PCR. Jsme měli ten týden nějakou sadu testů, které mají 70% úspěšnost a odhalí i různé koky atd. a ten na dva dny zavřel třídu doma, než byl výsledek PCR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29192
6.6.21 10:19
@Kelsey píše:
U nás většina rodičů dodržuje, že si dítě stáhne domů. Jen jedna poslala dítě do školy, které mělo rýmu.
To věděla od víkendu, že je občas zvýšená teplota, rýma, přesto dítě přišlo do školy. Kašel teda nebyl. A pak začal kolotoč. Protože test ve škole měl dvě čárky. Už nebyla rotace. Takže celá třída musela do karantény a čekat, až bude výsledek PCR. Jsme měli ten týden nějakou sadu testů, které mají 70% úspěšnost a odhalí i různé koky atd. a ten na dva dny zavřel třídu doma, než byl výsledek PCR.

u nás smrká třetina třídy a všichni tvrdí, že mají alergii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3449
6.6.21 10:20
@Kelsey píše:
To věděla od víkendu, že je občas zvýšená teplota, rýma, přesto dítě přišlo do školy. Kašel teda nebyl. A pak začal kolotoč. Protože test ve škole měl dvě čárky. Už nebyla rotace. Takže celá třída musela do karantény a čekat, až bude výsledek PCR. Jsme měli ten týden nějakou sadu testů, které mají 70% úspěšnost a odhalí i různé koky atd. a ten na dva dny zavřel třídu doma, než byl výsledek PCR.

Tak u zvýšené teploty je to bez diskuze covid necovid. Navíc pokud jsou pisemky a dite by se necitilo ok, taky ten vysledek pisemky bude o dost horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3449
6.6.21 10:23
@vokishka píše:
u nás smrká třetina třídy a všichni tvrdí, že mají alergii

Mě děti teď na jaře 2× přitáhly rýmu ze školy - vždycky z nich vypadlo, že spolužačka má rýmu. Nechala jsem je vždy doma pár dní a byly ok. Věřím, že pokud dnes bude v klidu a nacpe se nějakým sirupem, bude zítra ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29192
6.6.21 10:24
@jita22 píše:
Mě děti teď na jaře 2× přitáhly rýmu ze školy - vždycky z nich vypadlo, že spolužačka má rýmu. Nechala jsem je vždy doma pár dní a byly ok. Věřím, že pokud dnes bude v klidu a nacpe se nějakým sirupem, bude zítra ok.

Může a nemusí. Klidně to může být začátek a rýma se pořádně rozjede. Já snad nikdy neměla jen tak lehkou rýmu. První dva dny to tak sice vypadalo, ale pak se to vždy rozjelo. To se nedá předem říct. A nemusí to být kovid, prostě rýma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3449
6.6.21 10:27
@vokishka píše:
Může a nemusí. Klidně to může být začátek a rýma se pořádně rozjede. Já snad nikdy neměla jen tak lehkou rýmu. První dva dny to tak sice vypadalo, ale pak se to vždy rozjelo. To se nedá předem říct. A nemusí to být kovid, prostě rýma.

Jo, máš pravdu. Zase u mě děti vždy mají lehkou rýmu a já ji pak chytnu od nich a trpím :) Však uvidí zítra ráno. Buď to bude ok nebo blbý. Teď bych ještě nic nevzdávala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat