Velmi prosim o radu - chlapecek (10. mesicu) malo pribira

Anonymní
18.8.20 13:02

Velmi prosim o radu - chlapecek (10. mesicu) malo pribira

Ahoj, pisi od sestrenice, nechce se ji to sem vkladat za me, pod svym nickem, tak vas snad nepohorsi anonym.

mam syna, 27teho mu bude 10 mesicu, je stale castecne kojeny (UM proste nechce, zkousela jsem x znacek a flasek s ruznymi prisavkami, vcetne Medely). Od zavedeni prikrmu mame problem s tim, ze malo ji. Nechce byt krmeny, chce jist hlavne sam, coz je celkem problem. V osmi mesicich mel pouze 8 kg na 78 cm (tehdy byl problem i s rustem zubu, rostlo mu jich vice zaraz, do toho byl nachlazeny). Lekarka s jeho vahou mela veliky problem, jelikoz vzhledem k vaze pri jeho nazozeni (3,8 kg) ma velmi malo. Ze pry mam pritlacit, davat lipanky, pribinaky, bile pecivo, klidne i knedlik, kase, kase a opet kase. Kase on ale nesnasi (nema je rad, zkousela jsem vselijake) a lipanek, knedlik a rohlik…jako dam mu to, ale nemyslim si, ze by to mel jist denodenne.

Jsem z toho vystresovana, pristi tyden se blizi prohlidka a dle domaciho vazeni ma syn pouze 8,7 kg. Je to velmi cily chlapecek, neposedi, je stale aktivni, velmi sikovny (sedi, obchazi nabytek, stoji bez opory atd, dela vse coby mel, v nekterych vecech je i napřed.). Je usmevavy a spokojeny, na alergie netrpi, ale uz ted je mi jasne, ze lekarka spokojena nebude.

Je tu udajne hodne maminek, prosim napiste mi, je to opravdu tak zle? Sestrenice si mysli, ze ne, ma dcerku nejedlika, take bojovali, ze nektere deti to tak maji, ale hocicky maji jine tabulky a ten muj byl pri narozeni celkem cvalik. V okoli mame sama buclata mimi a ten nas je takovy vytahly zizalak :? Nevim co mam delat.

Pokud mate nejakou radu, budu za ni vdecna. Mockrat dekuji vsem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18972
18.8.20 13:06

Rada by byla, necpi tak malemu diteti lipanky a podobne srajdy a najdi si jinou dr, ktera ma v hlavě i neco jineho krom tabulek a pilin :roll: pribira ti dite? Je spokojene? Kaka a cura? Jestli jo, tak se na dr vyprdni. Ja mela v roce 9 kilo a taky se nad tim nikdo nepozastavoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5300
18.8.20 13:06

Neřeš to. Dcera byla taky na spodní hranici váhy a jídlo nechtěla. Co naděláš, není to husa na vykrm. Pribira, je spokojený tak co. :nevim: Lipanky a podobný preslazeny chutovky bych tak malými miminku nedávala vůbec.

Příspěvek upraven 18.08.20 v 13:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
18.8.20 13:08

Pane boze, kolik matek ti doktori jeste znici svyma posr. anyma tabulkama! Pardon…muj mel pri obdobne porodni vaze v roce 8 kg! Takze budte v klidu…deti se vic hybou, min pribiraji…s prikrmama byva u kojenych h problem…nic nehrotit, dite viti napeti z matky. Nas kluk tacal vic jist, az jsem vyhodila vahu a zvydoka se vykaslala na tabulky…takze klid, nejste v tom sami a doktorama se nenechte rozhodit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3158
18.8.20 13:11

Má dcera má v roce 9 kg. Nepřijde mi to tak málo.. Jestli nemá nějaké zdravotní potíže, tak pokračuj v tom, jak to děláš.. Přece mu nebudeš cpát do krku šišky jak husam :-) Nabízej ovoce, kousky pečiva do Ručiček. A obrn se a když chce jist sám, ať to zkouší. Posad ho do židličky, dej mu lžičku nebo vidličku, ať to zkouší a mezitím ho krm ty. Naše roční už se obstojně vidličkou nají. Sice je jak čuně, ale to se umyje. Když ji to nedovolím, tak nejí. Takže asi jako u vás. Třeba ať si lžíci jen namoci do jídla a olizne. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1527
18.8.20 13:13

Teda, kluci mají tabulky jinak, ale dcera s porodní váhou 3,7 kg, měla 8,7 kg v roce a doktorka neřekla ani slovo. A to jedla hezky, na rozdíl od ségry (ta měla v roce 8,3 kg, kaše nesnáší do dnes :roll: ). Nikdy jsem jídlo nenutila, jen nabízela. A světe div se, když začala chodit do školky, tak ji chválí, jak všechno hezky sní :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 13:16
@Kriss Tina píše:
Rada by byla, necpi tak malemu diteti lipanky a podobne srajdy a najdi si jinou dr, ktera ma v hlavě i neco jineho krom tabulek a pilin :roll: pribira ti dite? Je spokojene? Kaka a cura? Jestli jo, tak se na dr vyprdni. Ja mela v roce 9 kilo a taky se nad tim nikdo nepozastavoval.

Ja mu dam obcas domaci rohlik na zuzlani, nejseme tak strasne striktni, nejsme vegetariani, ani nejedeme bezlepek apod., ale snazime se jist zdrave, cpat ho cukrem a moukou je proti memu presvedceni. Je to ale tezke, kdyz stojis v ordinaci a predhazuji ti, ze ho krmis snad jen dusenou mrkvi. K teto lekarce chodi cela rodina (ma velmi dobre renome). Nikdy s ni nikdo problem nemel, az ted ja.

• Citovat
  • Nahlásit
18972
18.8.20 13:17

A klidně ho nech jist samotného, muj syn taky nechce, aby ho nekdo krmil. Od tech 8 měsíců ji sam, sice ruzne rukama nohama, lzici se v tom spis jen rype, musim davat vetsi porce, protoze pulka kolikrat skonci po zemi, obleceni, ve vlasech atd, ale ji. Je mu 15 mesicu a uz se naji sam komplet. Jo a schvalne jsem koukla a mel v 8 měsících 8,6kg a dr si ho chvalila jaky je pekny cvalik 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 13:22

Opravdu vam vsem velice dekuji za povzbudiva slova. Jste moc hodne. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1527
18.8.20 13:25
@Anonymní píše:
Ja mu dam obcas domaci rohlik na zuzlani, nejseme tak strasne striktni, nejsme vegetariani, ani nejedeme bezlepek apod., ale snazime se jist zdrave, cpat ho cukrem a moukou je proti memu presvedceni. Je to ale tezke, kdyz stojis v ordinaci a predhazuji ti, ze ho krmis snad jen dusenou mrkvi. K teto lekarce chodi cela rodina (ma velmi dobre renome). Nikdy s ni nikdo problem nemel, az ted ja.

Na samostatné jídlo jsou super těstoviny, dají se koupit třeba čočkové nebo kukuřičné, pohankové… že to není jen bílá mouka. Dětem se to dobře jí (rukama :mrgreen: ). Ale dá se k tomu i kde co propašovat. Každý doktor je na něco zatížený, pokud není vyloženě hnusná, tak ji to v té ordinaci odkývej a jeď si dál svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
18.8.20 13:26

Asi bych se tím netrapila, pokud podle tebe je spokojeny, cura a kaka jak ma. Co zkusit mu davat více ovoce? Je v ton zdravý cujr, navíc by si jedl sam a neudělal ani takový curbes :) Ja delam obcas i domácí lipanek-tvaroh, smetana a cukr/ovoce a vždy dame více tvarohu a je to bez vsech tech ecek, o polovinu levnější než v krámě a kluci to muzou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18972
18.8.20 13:27

@suzka1 tak tvaroh deti do roka nemaji mit vubec, to zatezuje ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
18.8.20 13:29

Já si myslím, že máš úplně normální dítě. To moje je jiný materiál, v roce 7 kg, je to teda holka…ale odmítám jí cpát jak posvícenskou husu, když se jeví jako spoko dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12663
18.8.20 13:58

Muj starsi je podmirak, ale teda od narozeni. Nastesti s tim nebyl problem, jelikoz pribyva docela stabilne, I kdyz podle „sve“ krivky (na rustovem grafu je nekde kolem 5. percentilu). V roce mel cca 8.5kg. Byla jsem stejna, doktorka me preventivne posilala pravidelne na odber krve, jestli nemam anemii nebo neco, nikdy nic nezjistili. Na cpani ditete s*ckama, aby vyhovoval tabulkam, bych se fakt vykaslala, doktorka, ktera radi diteti nicit zdravi teda jako nic moc. Soustred se na prisun bilkovin a zeleza, jak tady radi treba ty lusteninove/alternativni testoviny, ty jsou supr. Preji pevne nervy na prohlidce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
18.8.20 14:02

Obě moje děti měly 8 kilo v roce… Náš pediatr teda na tabulky ani růstový grafy nejede. Syn dokonce mezi 8 a 10 měsícem prakticky nepřibral, doktor se jen zeptal, jestli jí a pije a když jsme se dobrali k tomu, že po osmém měsíci syn začal lézt a od té doby se nezastavil, tak zkonstatoval, že holt energii vynakládá jinde a nemá čas přibírat :-) A měl pravdu, při další kontrole už měl přírůstek váhy v normálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama