Reklama

Velmi rychlé hubnutí při morbidní obezitě, je to v pořádku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.18 09:41
Velmi rychlé hubnutí při morbidní obezitě, je to v pořádku?

Ahoj, potřebovala bych poradit, jsem morbidně obézní a rozhodla jsem se to změnit, je to měsíc, co se jsem se začala stravovat jinak, začala jsem mnohem víc pít i jíst, jídlo 4-5× denně, nejím sladké, hýbat se v podstatě nedokážu, takže jen 3× týdně hodinu chodím (plazím).

Za ten měsíc jsem shodila 12 kg a přiznávám se, že mě to trochu děsí, bojím se, jestli na to nejdu úplně blbě.
Je normální aby při opravdu velké obezitě (BMI 42) šla kila ze začátku takto rychle?

Uvedu sem příklad jak teď jím:
Snídaně: žitný/slunečnicový chleba, sýr, šunka, lučina, rajčata, paprika nebo vajčka
Svačina: ovoce - většinou banán, jablko, jahody, co je po ruce
Oběd: Kuře/krůta/losos plátek a k tomu většinou jen zelenina, nebo červená čočka, případně kuskus; nebo těstovinový salát s jogurtem, případně salát s tuňákem
Svačina: většinou ji nestíhám, pokud ano, tak jogurt, nebo opět ovoce/zelenina
Večeře: salát (balzamiko+oliváč) nebo polívka, u salátů se snažím tam vždycky narvat buď tofu, kuře, nebo alespoň vejce

Pitný režim - nebyla jsem nikdy zvyklá pít, takže se spíš nutím, kohoutková mi bohužel vůbec nejede, tak alespoň piji dvě lahve nějaké mattonky, neochucené, ale perlivé

Ocením jakékoliv rady, co dělám blbě, nebo jestli je naopak ta rychlost na začátku normální. Dík. ;)

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18959 příspěvků 16.07.18 09:46

Prvně gratuluju že ti to tak hezky jde. U velké nadváhy to jde většinou rychle na začátku, ale pak je to čím dál těžší. Se stravou moc neporadím, hodně záleží i kolik toho jíš, ale rozhodně by jsi neměla mít hlad.

Uživatel je onlineDetsa
Echt Kelišová 9968 příspěvků 16.07.18 09:48

Rika se, ze to neni moc vhodny takhle rychle shodit. Ale byva to tak vzdycky, ze z pocatku to jde velmi rychle při velkých změnách a pak se to zpomalí. Tělo si pomalu zvykne na novy režim a pak uz to tak rychle dolů pravděpodobně nepůjde.

Emimin7
Echt Kelišová 8100 příspěvků 16.07.18 09:48

Jen bych doporučil nepít perlivou, zpomaluje to trávení. Jinak mi tvá dieta přijde dobrá.

Avu
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 16.07.18 09:49

Moc gratuluji k rozhodnutí a že ti to takto jde!!!! Osobně bych se ale obrátila na nějaké odborníky a nechala si jídelníček sestavit. Budou ti taky hlídat vodu v těle, jestli hubneš tuk nebo svaly apod. Řekla bych, že teď to byla spíš voda. Jídelníček se mi zdá složením OK, ale záleží, kolik toho jíš, jestli to je jeden pláteček chleba, jedno malý jablko a trochu kuřete se zeleninou, je toho málo.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 16.07.18 09:52

Máš můj obdiv za to rozhodnutí změnit svůj život. :palec: To pití je v prvních fázích hubnutí to nejdůležitější - tělo vypravuje spoustu toxinů a “odpadních látek”, které se při hubnutí dostávají z těla ven, vydrž a zkus opravdu vypít minimálně 3 litry tekutin. Ten rychlý úbytek je na začátku standard (při velké obezitě).

hihi22
Kecalka 211 příspěvků 16.07.18 10:06

Gratuluju k ubytku. Jen tak dal!:) u morbidni obezity jde vaha na zacatku hodne rychle dolu.
Podle me by sis mohla dat i normalni prilohu. Jako trochu brambor, ryze ci zitne testoviny… ja zhubla ze 130kg na 85kg a jedla jsem prilohy.
U peciva si dej pozor z ceho je. Pokud je na prvnim miste psenice a na druhem zito, tak obcas neuskodi, ale je lepsi mit na prvnim miste jen zito. I na veceri si muzes dat kvalitni maso a zeleninu… zase se netrap hlady, ptz to telu tez nepomaha.

Uživatel je onlineberusa.m
Závislačka 2665 příspěvků 16.07.18 10:06

Moc gratuluju! Za rozhodnutí i pěkný úbytek váhy. Určitě to je v pořádku. Při vysoké váze to je ze začátky rychlé. Pokud ti nejede čistá voda, zkus do ní dát trochu citrónu nebo máty. A neboj se zdravých a kvalitních tuků.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 16.07.18 10:12

Ze začátku to jde rychle, protože to je o ztrátě vody. Doporučuji následně zpomalit tak 1kg týdně (4kg/měs.) a při BMI 30 postupně snížit na 0,25kg týdně (1kg/měs.)a to tempo udržovat (případně ještě zpomalovat) až BMI 25 ovšem nikdy nejde s „dietou“ přestat a je nutno s ní počítat do konce života. Když tedy něco chci z jídelníčku vyřadit, tak si říci: vydržím to do konce života. Nejde si říci už jsem v cíli. Mluvím z vlastní 2,5 leté zkušenosti - za 15 měsíců jsem shodil 18kg a teď to 14 měsíců udržuji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.18 10:28

Mockrát všem děkuji za uklidnění i připomínky. :)

@Emimin7 píše:
Jen bych doporučil nepít perlivou, zpomaluje to trávení. Jinak mi tvá dieta přijde dobrá.

Určitě máš pravdu. Ráda bych celkově přešla na kohotkovou, ač to zní šíleně, tak se teprve pít učím, tak snad se dopracuji i k té neperlivé. ;)

@pikola píše:
Prvně gratuluju že ti to tak hezky jde. U velké nadváhy to jde většinou rychle na začátku, ale pak je to čím dál těžší. Se stravou moc neporadím, hodně záleží i kolik toho jíš, ale rozhodně by jsi neměla mít hlad.

Hlad rozhodně nepociťuji, naopak spíš bojuji s tím, že mi toho jídla kvantitativně připadá hodně, přijdu si často plná. Obzvlášť, když se ještě prolévám tou vodou. Jinak děkuji. :)

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 16.07.18 10:34

Nepít bublinkovou vodu je nepodstatný detail (podle mne to nemá opodstatnění) a na takové nepodstatné detaily časem přijdete sama. Až si začnete říkat: už aby ta dieta skončila, tak je to špatně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama