Velmi špatný vztah k synovi

Anonymní
18.5.21 13:50

Velmi špatný vztah k synovi

Ahoj. Otěhotněla jsem neplánovaně, vzhledem k tomu že jsem už jeden potrat podstoupila, jsem do druhého jít nechtěla, byla jsem přesvědčena že dám dítě k adopci, ale po porodu jsem to nedokázala. Synovi je teď 9 let a já moc lituju že jsem si ho nechala, zůstala jsem na jeho výchovu sáma, ex se o něj vůbec nezajímá, syn je drzý, nevydrží ani chvilku na jednom místě. Když nemohl chodít do školy, myslela jsem že snad vyskočím z okna, nedalo se to vydržet, tak jsem se radši vrátila do práce. O syna se normálně starám, ale necítím k němu žádnou mateřskou lásku, je mi tak nějak ukradený. Přemýšlím že zkusím psychologa, ale stydím se a mám strach, aby se to třeba neřešilo se sociálkou? Máte s tim některá zkušenost? Vyřešilo se to nějak, nebo s tim pořád bojujete?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1458
18.5.21 14:02

Jestli ono náhodou jedno nepodporuje druhý. Třeba cítí, že je ti ukradenej, a proto na sebe upozorňuje, aby ti ukradenej nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
18.5.21 14:04

Zkusila bych psychologa. Vypadá to, že je to trápení pro vás oba.
Socialky bych se vůbec nebála - píšeš, že o syna se normálně staráš. Akorát není mezi Váma to, co by být mělo. To opravdu socialky řešit nebude. Zkus odbornou pomoc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2526
18.5.21 14:04

Myslím si že tvůj kluk to cítí a možná tak na sebe upoutáva pozornost… Najdi odbornou pomoc, třeba ti to pomůže nahodit mateřské pudy.. Ale k synovi se chovej normálně on za to nemůže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
18.5.21 14:05

No, zkusila bych psychologa urcite. A zrejme nejsi dusledna ve vychove..bych tak rekla..to ja taky, to nema bejt vycitka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
18.5.21 14:07

To že je syn drzý a nikde nevydrží je ale tvoje chyba, nemysli si, že on to nepozná, že k němu nemáš žádný vztah a timhle chováním chce aspoň nějakou pozornost,… na tvym místě to opravdu byla chyba u adopce má to dítě aspoň šanci na milující rodiče, zkus alespoň tu poradnu, když už ne tobě aspoň tomu malýmu kterej za nic nemůže to může pomoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26020
18.5.21 14:10

Určitě bych šla k psychologovi, je potřeba to řešit, vždyť dítě je nejvíc, co člověk může v životě mít a byla by škoda o to hezké přijít. Myslim, že syn to cítí, ví, že o něj moc nestojíš a proto se i tak nejspíš chová. Je mi to moc líto, že tohle zažíváš. Pomoc se určitě najde. Držím palce 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
18.5.21 14:14

Ja nevím, pochybuju že ti psycholog pomůže navodit stav „mít ráda svého syna“. Ale vyhledala bych ho, abych zjistila pricinu.. Sociálka nebude řešit že k němu nemáš mateřský cit, pokud není tyranej, zanedbanej apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.21 14:19

Jestli o tom píšeš sem, chceš vyhledat psychologa a bojíš se sociálky, tak ti syn zas tak ukradený není. Hele, je toho na nás fakt hodně. Můj syn mě taky přivádí dost často k šílenství, ale holt byli dlouho doma, ponorka atd.

Psycholog (spíš teda psychoterapeut) by ti mohl hodně pomoct. Nemusíš se bát, sociálku na tebe nezavolá.

Je mu 9, mohla jsi ho klidně dát do babyboxu a neudělala jsi to. Nejsi špatná máma, jen jsi na dítě sama. Tvůj syn potřebuje i mužský prvek, trochu jinou autoritu.

Fakt není tvoje chyba, že je drzý, k tomuhle věku to prostě patří…ano, je třeba ho dál vychovávat, být trpělivá a vytrvat, ale drzý určitě není kvůli tobě. Děláš co můžeš.

Psychoterapeut ti pomůže najít k synovi cestu. Možná by bylo vhodné vše prodiskutovat s dětským psychologem, jak na syna, jak se k němu chovat a najít k němu tu cestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
18.5.21 14:21

Musí to bejt strašně těžký, neodcuzuji tě. Hele, pokud tam vážně není žádnej mateřskej cit, zkus samu sebe „otestovat“ jak by ses cítila, kdybys kluka dala do adopce teď, v jeho 9ti letech. Jak by ses cítila, zda by to s tebou něco udělalo… představ si svou budoucnost. Myslím, že v tom trochu hraje roli zášť k tvému ex, žes na vše zůstala sama. Mohla by to třeba zlepšit vzpruha v podobě nového tatínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
18.5.21 14:28

Souhlasím s tím, co tu padlo, a určitě - pokud si chceš dítě nechat - bych zašla k psychologovi. Hodně rodinných poraden, které to mají jako sociální službu, poskytují poradenství i zadarmo, často jsou v krajských či větších „okresních“ městech. Devítileté dítě je do značné míry už hotový člověk, tam už se výchovné chyby a přístupy z dřívějška budou odbourávat dost blbě, ale ještě pořád to není teenager, takže šance tu je. Z hlediska výchovy bych se klidně podívala na kurzy nebo knížky Lidmily Pekařové, píše to bez zbytečných příkras a dává to fakt smysl. Ale za mě je hlavní mít v sobě k dítěti nějaký cit, nebýt s ním jen z povinnosti a trápit se tím, že s ním vlastně být nechci, jsem s ním a ještě se k sobě chováme špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17477
18.5.21 14:39

Nestyď se a ano, za někým kdo ti pomůže trošku nadělat pořádek v hlavě zadji. Čím dřív to uděláš, tím snazší bude zvládnout synovu pubertu.

Potřebuješ se dostat přes vlastní bloky, traumata a pocity viny, a sama to spíš fakt nezvládneš.

Jinak kdybys měla být vloženě špatná matka, tak vůbec nemáš pochyby o tom, že to co děláš je naprosto v pořádku, viz třeba zdejší uživatelka Meh.
Ono to ve sktuečnosti nebude tak zle, jak máš teď ve sve hlavě a s trochou peče a podpory v terapii půjde najít takovou cestu, kdy budete doma oba spokojení.

Nehledej poradenství, hledej někoho, s kým budeš pracovat dlouhodobě a tipla bych si, že jednodušší to bude se ženou.

Jinak žádný psycholog nebude sociálně nic hlásit, řešit by musel jeidně pokud by si ty a nebo někdo z rodiny sveho syna aktivně zneužívala, ne to, že jsi zamotana ve svých pocitech.

myslím že by ti mohl sedět model terapie podle Virgine Satirove dohledej kde mají ordinace lidi co to umí

http://www.satir-institut.cz/clenstvi
https://www.satirova.cz/kdo-jsme/

nebo možná procesová práce

https://www.processwork.cz/terapeuti

nebo na klienta orientovaná terapie - tzv. PCA ale ti nějak nemají souhrný adresář.

držím palce.

Příspěvek upraven 18.05.21 v 14:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13146
18.5.21 14:40

Hlavni ulohou psychologa je nesoudit! Da ti novy nahled a to sezeni jen a jen o tobe. Profesional by nikdy nemel promitat svuj nazor. Spis se te bude snazit hodit na lepsi vlnu. Nebala bych se toho. Ulevi se ti. Nekdy ty city proste neprijdou, pro beznou matku je to nepochopitelne, ale ty sis to nevybrala ze… dulezite je, ze o syna pecujes a treba si tu cestu k nemu najdes :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
18.5.21 14:46
@Anonymní píše:
Ahoj. Otěhotněla jsem neplánovaně, vzhledem k tomu že jsem už jeden potrat podstoupila, jsem do druhého jít nechtěla, byla jsem přesvědčena že dám dítě k adopci, ale po porodu jsem to nedokázala. Synovi je teď 9 let a já moc lituju že jsem si ho nechala, zůstala jsem na jeho výchovu sáma, ex se o něj vůbec nezajímá, syn je drzý, nevydrží ani chvilku na jednom místě. Když nemohl chodít do školy, myslela jsem že snad vyskočím z okna, nedalo se to vydržet, tak jsem se radši vrátila do práce. O syna se normálně starám, ale necítím k němu žádnou mateřskou lásku, je mi tak nějak ukradený. Přemýšlím že zkusím psychologa, ale stydím se a mám strach, aby se to třeba neřešilo se sociálkou? Máte s tim některá zkušenost? Vyřešilo se to nějak, nebo s tim pořád bojujete?

Dítě, které je nemilované, na sebe upozorňuje nevhodným chováním. Je to následek tvého studeného odchovu. Pro mě jsi bezcitná krá…, která psychicky týrá dítě. Škoda, že na to nejsou také tresty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13146
18.5.21 14:58

@Kipa22 myslis, ze si to sama vybrala? Ja bych to prirovnala k homosexualite treba. Ty lidi si to proste nevybrali. Me zase prijde odpudive kojeni - ja vim kojeni za to nemuze, je to muj problem. Ale ja jsem si nevybrala, ze mi to prijde hnusny :nevim: Blby je, ze ten jeni necit bude mit nasledky, ale snazi se to resit a to je super!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat