Velmi vysoká hodnota TSH u štítné žlázy v těhotenství

326
3.10.19 13:43

Velmi vysoká hodnota TSH u štítné žlázy v těhotenství

Dobrý den, jsem po nativním KET těhotná 7+1. V prvním těhotenství jsem se s stitnou zlazou léčila a ještě i nějakou chvíli po porodu, pak se mi hodnoty srovnali. Ale honoty nebyly dramaticky špatné. Před IVF hodnoty v normě. Na krvi jsem na endokrinologii šla v 6+6 po potvrzení srdíčka na UTZ. Bohužel mi bylo zjištěna tragická hodnota THS a to 44,4!!! Okamžitě na druhý den 7+0 nasazen euthyrox 50 1 tableta denně. Dr na endokrinologii mě vystrašil a vynadal, že jsem nepřišla dříve. Dr. Na IVF uklidnil že se to zaleci včas…Ale já nevím. Dr na endokrinologii není oblíbený, je zlý a zvažuji jeho změnu, vždy se tam bojím chodit a prý nejsem jedina. Ale budu muset už mimo bydliště. Nemáte někdo zkušenost? Dá se vším ještě projít i bez ztráty miminka a nulovych vyvojovych vad a jiných potizich? Dá se říct, že je to zavcasu nebo už je vyvoj plodu příliš daleko? Jsem vystresovana ač nechci. Potíže větší jsem neměla. Jen zimomrivost a únavu. Ale je pravda že po tabletce se cítím lépe. Moc děkuji za jakékoliv reakce. Tea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4613
3.10.19 14:04

Nedokážu Ti říct, jaká jsou rizika vad (věřila bych caru, že to bude ok), ale já šla na endokrinologii až někdy v 8tt a pak až ve 14 tt (to jsme se s doktorkou blbě pochopily a měla jsem jít asi dřív :oops:, ale dopadlo to dobře). Já se teda léčila už před těhotenstvím a když jsem se na to ptala, řekla doktorka, že v pohodě stačí 8tt, když je potvrzené srdíčko a má to nějaký potenciál :think:

Endokrinologů je bohužel málo, jestli ho chceš změnit, nejdřív si zajisti jiného. Zas jako těhotná máš velkou šanci, že Tě vezmou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
3.10.19 14:51
@Ba-stet píše:
Nedokážu Ti říct, jaká jsou rizika vad (věřila bych caru, že to bude ok), ale já šla na endokrinologii až někdy v 8tt a pak až ve 14 tt (to jsme se s doktorkou blbě pochopily a měla jsem jít asi dřív :oops:, ale dopadlo to dobře). Já se teda léčila už před těhotenstvím a když jsem se na to ptala, řekla doktorka, že v pohodě stačí 8tt, když je potvrzené srdíčko a má to nějaký potenciál :think:Endokrinologů je bohužel málo, jestli ho chceš změnit, nejdřív si zajisti jiného. Zas jako těhotná máš velkou šanci, že Tě vezmou…

Tak jsem zkusila zavolat jinemu endokrinologovi, vylicila situaci a dr by mě vzala ale prý za 3 týdny, dřív to prý nemá smysl než euthyrox něco udělá. Kontrolovala tu hodnotu ještě v laboratoři protože i ji se tak vysoká vůbec nezdála. Nicméně opravdu to tak hrozné je. Doporučila mi zvysit na 2 tablety tedy celkem 100 toho euthyroxu a prý klidně ještě i 100 mikrogramů jodu v nějakých vitaminech k tomu. Takže tak. Doufám, že ví co dělá. Jeden řekne něco a druhý něco jiného :disappointed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
3.10.19 14:52
@Tea.30 píše:
Tak jsem zkusila zavolat jinemu endokrinologovi, vylicila situaci a dr by mě vzala ale prý za 3 týdny, dřív to prý nemá smysl než euthyrox něco udělá. Kontrolovala tu hodnotu ještě v laboratoři protože i ji se tak vysoká vůbec nezdála. Nicméně opravdu to tak hrozné je. Doporučila mi zvysit na 2 tablety tedy celkem 100 toho euthyroxu a prý klidně ještě i 100 mikrogramů jodu v nějakých vitaminech k tomu. Takže tak. Doufám, že ví co dělá. Jeden řekne něco a druhý něco jiného :disappointed:

Jen teď nevím jestli můžu ty dvě tablety jako spolu. Nebo ráno a večer. Ale zřejmě spolu ráno na lacno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4613
3.10.19 14:56

@Tea.30 Určitě spolu ráno nalačno. Co se dávky týče, já nikdy tak hroznou hodnotu neměla a beru euthyrox 50, takže ta stovka zní asi logicky. Ale nevím, snad ještě oslovit dalšího doktora kvůli třetímu názoru :nevim: Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
3.10.19 17:00

@Tea.30 tak hodnota TSH je opravdu vysoká, je dobře, že se to začalo léčit. Hodnota TSH se bude upravovat dlouho (k normalizaci počítej měsíce), ale to zas tak nevadí, hlavně že máš již nasazené hormony. Co se týče rizik, tak hormony štítné žlázy mají vliv na mozek, takže proto je důležité je užívat. Myslím, že se to chytlo včas. Když jsem ještě pracovala v nemocnici měli jsme na oddělení paní a ta měla podobnou hodnotu, štítnou žlázu už na první pohled zvětšenou, byla také v začátku těhotenství. Dokonce měla ještě dělané akutně ERCP, což je výkon pod rentgenem a dítě se narodilo zdravé a co vím v prvním roce se vyvíjeno normálně, pak dál nevím, už jsem v nemocnici nepracovala a paní neviděla, ale předpokládám že to bylo také v pohodě. Tu dávku ber těch 100ug/den, jsi mladá tak to zvládneš. Obecně u mladých a zvláště těhotných se doporučuje začít vyšší dávkou u starých, např, s nemocným srdcem malou dávkou. Ale počítej s tím, že po takové dávce když je nasazená hned na začátku můžeš mít rychlejší tep a bušení na srdci, možná i průjem, hubnutí a nějaký třes (tělo si na sníženou funkci štítné žlázy zvykalo postupně a teď je potřeba to srovnat rychle). Nicméně vzhledem k těhotenství bych byla pro tu vyšší dávku, pokud jí budeš tolerovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
3.10.19 17:01

Jo a samozřejmě užívat obě tablety ráno nalačno, zapít vodou a půl hodiny poté nic nejíst, ani jiné léky pokud nějaké máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
3.10.19 17:05
@Ba-stet píše:
@Tea.30 Určitě spolu ráno nalačno. Co se dávky týče, já nikdy tak hroznou hodnotu neměla a beru euthyrox 50, takže ta stovka zní asi logicky. Ale nevím, snad ještě oslovit dalšího doktora kvůli třetímu názoru :nevim: Držím palce!

ona ta dávka je v případě poruchy štítné žlázy hodně individuální, takže jen podle hodnoty TSH se dávka neurčuje, Obecně se začíná menší dávkou, u starých 25ug, u mladých 50ug a navyšuje postupně (jsou lidi co berou nakonec i 200ug/den) Nicméně u těhotné s tak výrazně sníženu funkcí štítné žlázy bych klidně začala i s dávkou 100ug, byť po tom možná bude mít bušení na srdci. Předpokládám že ta dávka se časem ještě navýší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
3.10.19 18:23

Pri tehotenstvi se synem jsem ani nevedela, ze mam potize se stitnou zlazou, na odberech v 8tt my zjistili TSH 33,5…vydesili me a hnali k endokrinologovi, okamzite nasazen eurhyrox 88.syn je v poradku, jen oproti ostatnim detem neudrzi tolik pozornosti a moc nemluvi, ale to nemusi byt tim, je na mluveni lenoch, rozumi velice dobre…bude mit ted dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
4.10.19 06:05
@ucukusi píše:
Pri tehotenstvi se synem jsem ani nevedela, ze mam potize se stitnou zlazou, na odberech v 8tt my zjistili TSH 33,5…vydesili me a hnali k endokrinologovi, okamzite nasazen eurhyrox 88.syn je v poradku, jen oproti ostatnim detem neudrzi tolik pozornosti a moc nemluvi, ale to nemusi byt tim, je na mluveni lenoch, rozumi velice dobre…bude mit ted dva roky.

Děkuji za uklidnění. Začala jsem brát po dohodě s druhou dr2 tablety toho euthyrox 50. Cítím se zatím dobře. Jen cítím prival energie a mám trochu pocit že se mi zrychlil metabolismus. V noci jsem toho moc nenaspala ale to se mi stávalo nekdy i dříve. Dnes jdu na poslední ultrazvuk na IVF. Doufám že opět uvidím své mimco i se srdíčkem a že to vše i s tímto problémem zvládneme. A kdy se vám hodnota ustalila? A těhotenství jinak proběhlo dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
4.10.19 06:08
@Lucka1111 píše:
ona ta dávka je v případě poruchy štítné žlázy hodně individuální, takže jen podle hodnoty TSH se dávka neurčuje, Obecně se začíná menší dávkou, u starých 25ug, u mladých 50ug a navyšuje postupně (jsou lidi co berou nakonec i 200ug/den) Nicméně u těhotné s tak výrazně sníženu funkcí štítné žlázy bych klidně začala i s dávkou 100ug, byť po tom možná bude mít bušení na srdci. Předpokládám že ta dávka se časem ještě navýší.

Ještě mám hodnotu ST4 8,7 snad píšu ten název hodnoty správně. To mi na IVF řekli že je v normě. Ale jsem velmi drobná, ale to nikdo neřešil, tak snad mi dávka neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
4.10.19 06:54

Kdy se to ustalilo nevim na dalsi krev me poslali az za mesic a to bylo uz ok, jinak tehotenstvi rizikove, ale ne kvuli stitne zlaze, hrozil predcasny porod a nakonec vyvolavany kvuli preeklampsii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
4.10.19 12:10
@Tea.30 píše:
Ještě mám hodnotu ST4 8,7 snad píšu ten název hodnoty správně. To mi na IVF řekli že je v normě. Ale jsem velmi drobná, ale to nikdo neřešil, tak snad mi dávka neublíží.

to bude spíš fT4 ne? No tam ty hodnoty záleží na laboratoři ale myslím že už je to trochu snížené. Dolní hranice normy bývá kolem 10. A ten odběr toho fT4 byl ještě před nasazením léků?, ono pokud bys ráno vzala tabletu euthroxu tak to tu hodnotu ovlivní. Ale myslím, že dítě bude v pohodě, zřejmě jsi měla nějakou lehčí poruchu štítné žlázy a s těhotenstvím se to rychle prohloubilo, protože najednou byla větší potřeba pro ten zárodek, na úkor Tebe. Kdyby to trvalo dlouho bude tím trpět i plod, ale teď už máš léky, takže nedostatek mít nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
4.10.19 15:13
@Lucka1111 píše:
to bude spíš fT4 ne? No tam ty hodnoty záleží na laboratoři ale myslím že už je to trochu snížené. Dolní hranice normy bývá kolem 10. A ten odběr toho fT4 byl ještě před nasazením léků?, ono pokud bys ráno vzala tabletu euthroxu tak to tu hodnotu ovlivní. Ale myslím, že dítě bude v pohodě, zřejmě jsi měla nějakou lehčí poruchu štítné žlázy a s těhotenstvím se to rychle prohloubilo, protože najednou byla větší potřeba pro ten zárodek, na úkor Tebe. Kdyby to trvalo dlouho bude tím trpět i plod, ale teď už máš léky, takže nedostatek mít nebudeš.

Ty výsledky oba jsou pred nasazením euthyroxu z krve v den 6+6tt a 7+0 nasazen euthyrox 50 1tbl a hned na druhý den dle jiné dr raději 2tbl euthyroxu tudíž 100 i se k tomu dnes priklonil dr z IVF ale moc do toho nechtěl tem endokrinologum zasahovat. Já se bála abych tu dávku z nuly na 100 ustala ale zdá se to být ok. Unava pominula a max občas mám ještě ledové ruce. Naposledy jsem měla odběry ale v březnu a tam to bylo v normě. Jenomže to byly hodnoty ns IVF. U endokrinologa jsem nebyla 2 roky. Poté co se mi ustalili hodnoty po prvním porodu. Tohle jsem podcenila a nevím kdy přesně se mi hodnoty zhorsili zda už při IVF nebo až po otehotneni. Mám od května za sebou 1 IVF s nezdarenym ET a pak ob cyklus řízený hormonální KET- z toho bylo biochemko a hned další cyklus jelikož byl přirozený a sliznice i folikuly byly ok tak se zkusilo nativní KET a to dopadlo. Do otehotneni jsem se cítila velmi dobre. Ta zima, zhoršení vlasů a únava začala až okolo toho 4tt možná nějak. Takže tak 2 týdny před léčbou, ale rozhozene jsem to mohla mít už i pár měsíců. Prý si to ale nemám vyčítat, nemá to už smysl :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4613
4.10.19 15:18

@Tea.30 Nevyčítej si nic. Ani není co, bude to v pořádku. Takhle na začátku spousta ženských ani pořádně neví, že jsou v tom, pijou alkohol, kouří a je to v pohodě. Příroda je na to připravená. Teď už pod kontrolou seš a srovná se to. Neboj, se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama