Venku nezvladatelná dvouleťačka

232
19.8.15 16:31

Venku nezvladatelná dvouletačka

Zdravím maminky, nevím už co dělat, proto se obracím na vás. Dcera 28 měsíců, je za poslední týdny téměř nezvladatelná a myslím si, že je se to stupnuje od té doby, co začala jezdit častěji k babičce, která ji všechno dovolí. Dnešek byl úplná katastrofa, malá se mi válela vzteky po zemi, nechce vůbec chodit po svých protože ji naučili tahat na ruce, přitom dřív nenatáhla ani jednou ruce ke mě, že chce na ruku i když jsme chodili pěšky třeba půl dne. Když chci aby mi dala ruku, začne se taky vztekat a stojí, tak jí musím zatáhnout za zápěstí aby zas šla. No když se mi podařilo jí nakoupit dneska nějaký věci na sebe a měla jsem to konečně namířené na zastávku, tak už řev neustával a na zastávce plné lidí, všechny pohledy směřovaly na mě, některé byly otrávené, některé udivené a mě samotné už bylo taky do breku. Usoudila jsem tedy, že jet domu trolejbusem nepřipadá v úvahu a musela jsem si zavolat taxi. U stánku s kebabem, kde jsem čekala až přijede taxík, si dokonce zavřeli okénko s otráveným pohledem na mě, asi jako na nemožnou matku, aby nemuseli poslouchat vřeštící dítě, nakonec pro mě měl aspon kapku pochopení příjemný taxikář, který zažívá prý něco obdobného. Jsem plně rozhodnutá, že s ježděním ke tchýni je konec. Asi před měsícem, když jsme s tchýní seděli na zahradě, jí říkám, že když se ted jakoby podílí na výchově Helenky (Malá už je starší tak jsem svolila častější návštěvy i na celí víkend.) tak by měla být trošku přísnější a ona mi na to s úsměvem odpověděla „ale vždyt mě znáš“. Když nám po víkendu přiveze malou a já se ji zeptám, třeba jestli jí taky dělá tohle a tohle a jestli zlobí, pokaždé odpoví že je Helenka hodná. Se sladkým nešetří už vůbec, když přivede holku domů, vždycky si nese nejmín 3 balíky bonbonů a to jí to říkal už i přítel. Prostě promluvit si ani moc nejde, protože Helenka je přece hodná a když jí řeknu co dělá mě doma, tak mi asi ani nevěří. Nevidím tedy jinou cestu, než ukončit výlety k babi…je mi to líto ale přece si nenechám udělat z jinak hodné a pohodové dcery nezvladatelného fracka. :nevim: :( :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35023
19.8.15 16:49

Pokud babička nechce chápat, dávala bych dítě jen, když je to nutně potřebuji. Až bude trochu větší, sama rychle pochopí, kde si co může dovolit, zatím prostě zkouší. Navíc může mít zrovna období vzdoru, to se časem zase zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
19.8.15 16:50
@lassa píše:
Zdravím maminky, nevím už co dělat, proto se obracím na vás. Dcera 28 měsíců, je za poslední týdny téměř nezvladatelná a myslím si, že je se to stupnuje od té doby, co začala jezdit častěji k babičce, která ji všechno dovolí. Dnešek byl úplná katastrofa, malá se mi válela vzteky po zemi, nechce vůbec chodit po svých protože ji naučili tahat na ruce, přitom dřív nenatáhla ani jednou ruce ke mě, že chce na ruku i když jsme chodili pěšky třeba půl dne. Když chci aby mi dala ruku, začne se taky vztekat a stojí, tak jí musím zatáhnout za zápěstí aby zas šla. No když se mi podařilo jí nakoupit dneska nějaký věci na sebe a měla jsem to konečně namířené na zastávku, tak už řev neustával a na zastávce plné lidí, všechny pohledy směřovaly na mě, některé byly otrávené, některé udivené a mě samotné už bylo taky do breku. Usoudila jsem tedy, že jet domu trolejbusem nepřipadá v úvahu a musela jsem si zavolat taxi. U stánku s kebabem, kde jsem čekala až přijede taxík, si dokonce zavřeli okénko s otráveným pohledem na mě, asi jako na nemožnou matku, aby nemuseli poslouchat vřeštící dítě, nakonec pro mě měl aspon kapku pochopení příjemný taxikář, který zažívá prý něco obdobného. Jsem plně rozhodnutá, že s ježděním ke tchýni je konec. Asi před měsícem, když jsme s tchýní seděli na zahradě, jí říkám, že když se ted jakoby podílí na výchově Helenky (Malá už je starší tak jsem svolila častější návštěvy i na celí víkend.) tak by měla být trošku přísnější a ona mi na to s úsměvem odpověděla „ale vždyt mě znáš“. Když nám po víkendu přiveze malou a já se ji zeptám, třeba jestli jí taky dělá tohle a tohle a jestli zlobí, pokaždé odpoví že je Helenka hodná. Se sladkým nešetří už vůbec, když přivede holku domů, vždycky si nese nejmín 3 balíky bonbonů a to jí to říkal už i přítel. Prostě promluvit si ani moc nejde, protože Helenka je přece hodná a když jí řeknu co dělá mě doma, tak mi asi ani nevěří. Nevidím tedy jinou cestu, než ukončit výlety k babi…je mi to líto ale přece si nenechám udělat z jinak hodné a pohodové dcery nezvladatelného fracka. :nevim: :( :zed:

Myslím si, že babička musí respektovat výchovu dítěte rodičů, jinak bych jí dítě nesvěřovala. Babička může trochu rozmazlovat, ale má to určité meze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22633
19.8.15 16:55

@lassa je otázka jak babička rozmazluje. U nás taky babičky rozmazlujou obě. Každá jinak, ale rozmazlujou. Vždy to přežiju, doma dětem oznámím, že co se smí u babičky, nesmí se doma a pohrozím, že jestli se tak míní chovat dál, tak tam nebudou jezdit a je klid. Nyní už výkyvy chování nepozoruju, prostě babičky ať si poradí, já je v tom nechám pak klidně vymáchat a maminka se prostě poslouchá jak jsme zvyklí.
A ono když se pak ozvali, že děti to a to, tak jen jak jste si je naučili. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
19.8.15 16:58
@Aspera píše:
@lassa je otázka jak babička rozmazluje. U nás taky babičky rozmazlujou obě. Každá jinak, ale rozmazlujou. Vždy to přežiju, doma dětem oznámím, že co se smí u babičky, nesmí se doma a pohrozím, že jestli se tak míní chovat dál, tak tam nebudou jezdit a je klid. Nyní už výkyvy chování nepozoruju, prostě babičky ať si poradí, já je v tom nechám pak klidně vymáchat a maminka se prostě poslouchá jak jsme zvyklí.
A ono když se pak ozvali, že děti to a to, tak jen jak jste si je naučili. :-)

Souhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
19.8.15 17:02
@Aspera píše:
A ono když se pak ozvali, že děti to a to, tak jen jak jste si je naučili. :-)

Přesně tak. Takhle se mnou jednala moje mamka, a praktikovala jsem to i u dcery. Prostě tady nejsi u babičky a hotovo. Když pak si babičky stěžovaly (mamka ani tak ne, ta ten model přenesla na mě, ale spíše tchyně), že to a ono - odpověď byla stejná: „Já jsem ji to nedovolila, u nás to nedělá, ty jsi ji povolila, ty si ji musíš zpacifikovat, já u toho nejsem“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
19.8.15 17:11

@ixule Když právě budu chtít malou dávat hlídat jen když budu potřebovat, tak budu špatná jak u přítele tak u tchýně. Budou hádky a všechno zas v háji, to už jednou bylo když Helenka byla menší. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
19.8.15 17:12

Ve 28 měsících je spousta dětí, co nejezdí k babičce a jsou také „nezvladatelné“ (vlastní zkušenost).:) Je zase hezké, že babička má zájem hlídat vnučku. Až bude dcera starší, tak s ní bude lepší domluva a i se lépe stanoví pravidla.

Příspěvek upraven 19.08.15 v 17:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
19.8.15 17:13

@Aspera No jo, to možná platí na větší ale dvouleté asi těžko vysvětlím co se smí doma a co u babičky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22633
19.8.15 17:14

@lassa i 2 leté to vysvětlíš. Děti nejsou hloupé, jen to zkouší a ty jí musíš ukázat, že ty ze svých pravidel nepovolíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
19.8.15 17:15

@Apaji Kéž by to tak fungovalo už ted, je prostě na tohle ještě malá aby to chápala, nebo to snad něčí dítě chápalo už v tomhle věku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
19.8.15 17:19
@GraceM píše:
Ve 28 měsících je spousta dětí, co nejezdí k babičce a jsou také „nezvladatelné“ (vlastní zkušenost).:) Je zase hezké, že babička má zájem hlídat vnučku. Až bude dcera starší, tak s ní bude lepší domluva a i se lépe stanoví pravidla.Příspěvek upraven 19.08.15 v 17:13

A do té doby se z dcery stane hajzlik, prostě narušuje naší výchovu a mate jí co je správně. Já jsem také samozřejmě ráda, že má malá babičku co ji má ráda a má o ni takový zájem ale tohle je prostě špatně a zase nechci nikomu ublížit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
19.8.15 17:23

@Aspera To už ukazuji nějaký ten pátek, na ruku ji prostě nevezmu a ona je schopná ječet třeba 10 hodin a druhý den je to zase na novo. Nepolevit je to první čím se řídím ale prostě mám pocit že to nepomáhá a bojím se s dcerou už jít ven :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
19.8.15 17:23
@lassa píše:
@ixule Když právě budu chtít malou dávat hlídat jen když budu potřebovat, tak budu špatná jak u přítele tak u tchýně. Budou hádky a všechno zas v háji, to už jednou bylo když Helenka byla menší. :(

tak pak buď si důrazně promluvit s babičkou (taky jsem to zkoušela a nic platné), nebo to prostě musíš vydržet a dcera si časem zvykne, že s ty jí to trpět nebudeš. Jak psaly holky, s tím souhlasím, ale nevím, zda je tvoje malá už schopná tohle pochopit. Něco fakt může být jen věkem, i bez rozmazlování u babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
19.8.15 17:25

@ixule S tou poslední větou souhlasím, také mě to napadlo ale když se to skloubí tak je to na mašli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama