Venku respirátor, nebo může být i rouška nebo šátek?

411
1.3.21 07:08

Venku respirátor, nebo může být i rouška nebo šátek ?

Omlouvám se ale nějak jsem to furt nepochopila :P, venku musí být nyní, co za ochrannou pomůcku? Musí být rouška či respirátor, nebo může být i šatek či nákrčák? děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2129
1.3.21 07:09

Vsude uvnitr respirator, venku v zastavbe chirurgicka rouska, v prirode sama noc… nebo vsude rouska z nano vlakna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
1.3.21 07:15

@Mayaa007 V podstatě všude, kde se s někým potkáváš, musí být respirátor nebo rouška, která odpovídá FFP2 nebo KN95. V zastavěné části obce vždycky, i když jdeš sama, mimo obec jenom když jsi blíž než 2 metry. Mrkni na www.vlada.cz tam je to rozepsané včetně výjimek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6329
1.3.21 07:57

Venku chirurgická rouška. Pokud ovšem bude kolem tebe víc lidí (např. zastávka, před obchodem), tak musíš mít respirátor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
1.3.21 08:21

Děti do 15 let můžou mít i ve vnitřních prostorách jednorázovou? hirurgickou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
1.3.21 08:25
@lussinka píše:

Jj, tak jsem to teda pochopila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
1.3.21 09:13
@lussinka píše:

Děti od 2-15 let chirurgická rouška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
1.3.21 09:18
@Mayaa007 píše:
Omlouvám se ale nějak jsem to furt nepochopila :P, venku musí být nyní, co za ochrannou pomůcku? Musí být rouška či respirátor, nebo může být i šatek či nákrčák? děkuji :kytka:

Proste respirator nos vsude a nemusis nic resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
1.3.21 09:19
@Oliverka28 píše:
Děti od 2-15 let chirurgická rouška.

Deti od 10 let uz muzou nosit detsky respirator. Mensim detem je velky, tak ty musi mit tu jednorazovou rousku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
1.3.21 09:26
@lenkahav píše:
Deti od 10 let uz muzou nosit detsky respirator. Mensim detem je velky, tak ty musi mit tu jednorazovou rousku.

Můžou, ale nemusí. Aspoň ministr zdravotnictví to říkal na tiskovce, že do 15ti let stačí chirurgická rouška, teda jestli se zase něco nezměnilo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
1.3.21 09:35
@Oliverka28 píše:
Můžou, ale nemusí. Aspoň ministr zdravotnictví to říkal na tiskovce, že do 15ti let stačí chirurgická rouška, teda jestli se zase něco nezměnilo :roll:

Tak pokud tomu diteti na puse sedi, tak ho dam radsi nez rousku. Prtata maji smulu, neni jim ani detsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3077
1.3.21 14:34

Tak jak píšou nade mnou :wink: Já osobně vytáhla jen respirátory, nechce se mi furt myslet na případnou výměnu z roušky. Dceři je 7 let, má malý respirátor + dětské roušky. Syn je malý v kočárku ještě, takže neřeším tlamičník. Ale lidi maj v paži, co ti budu povídat 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat