venovani se manzela detem

Anonymni
17.2.08 12:50

venovani se manzela detem

Ahojky, chci se zeptat, zda to u vas nekterych take tak chodi.. Posledni dobou mi prijde, ze muj manzel nema chut na me ani na deti. Mam dva male kluky, kteri jeste nechodi ani do skolky a davaji moc zabrat. V noci jsem v prumeru 7× vzhuru a jsem na to sama, nebot manzel dela nocni a spi pres den. Pak se po osmi hodinach probudi ( neprerusovany spanek) a prvne nemluvi, nebot je deeesne unaveny. Pak si udela kafe a jde k pocitaci ci si zapne tv, i kdy dobre vi, ze deti ucim, ze se na tv kouka jen obcas, ze to neni zdrave a kdo jiny nez rodic ma byt prikladem. Se mnou skoro nic nepromluvi, jen to nejnutnejsi a kdyz mu neco rikam, tak me mnohdy neposloucha. Odpoledne jdu s detmi ven a kdyz uz je vzhuru, tak ho opravdu malokdy napadne, ze by mohl jit s nama a uz vubec, ze by sel sam a ja bych poklidila apod. Pak navecer si s nima pul hodky pohraje a to je vse. Ulozit je musim ja a jen na pozadani se obcas uraci vzit knihu a precist ji starsimu. O svem volnu nechce nic podnikat, pry si musi odpocinout. JInak je hodny, vsichni mi znami ho maji radi a neveri mi,nebot kdyz je tu navsteva, tak se nahle zmeni a je desny bavic a milovnik deti, i tech ostatnich. Ja chapu, ze je unaveny, ale to ja taky a stejne se snazim s detmi neco podnikat, malovat, cist a nenechat je koukat jen na televizi a cpat je sladkym, coz on by casto delal. Jsem z toho dost na nervy a pak to vse prenasim na deti. Uz jsme meli o tom promluvu, tyden se snazil a pak to zajelo do samych koleji. Ale pro ostatni by se rozkrajel. Mam ho rada, vim, ze i on me a deti, ale jeho pohodlnost me zabiji a rikam si, ze by bylo snad lepsi zit oddelene a on by si nas pak vice vazil. Ale nechci se kvuli tomu rozvadet, jen nevim, jak na nej. On se pak jeste citi dotceny, kdyz mu neco reknu. Ale deti prece potrebujou tatu, ktery se jim venuje a ktery je necemu nauci a starsi uz to zacina videt a rika, ze tata je jen na pocitaci a podobne. Tak se omlouvam, ze jsem se takhle vypsala, je to asi takova michanice pocitu, ale rada bych znala vase nazory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
17.2.08 13:35

Ahoj,

tvou situaci ti nezavidim. Coz takhle si nekdy role prohodit a nechat ho, aby pecoval o deti on??? Jinak nepochopi, ze ty jsi unavena…

Ja tento problem nastesti nemam. Po prvnim porodu jsem mela poporodni deprese a nebyla jsem schopna se postarat ani o sebe, natoz o dite. Tehdy manzel musel prevzit peci a od te doby si me vice vazi. Vi, jake to je a rad z toho kolotoce utika do prace. Me navic pomohlo si udelat 1× tydne 2h jen pro sebe. Jdu plavat, do solarka, nebo proste jen courat do mesta. Uplne to staci, abych zmobilizovala sili a tatinek se starat musi…mam taky narok na nejaky zivot. Posledni pulrok jsem zacala chodit na anglictinu jednou tydne a trikrat tydne vecer doucuji ostatni. Muzu vrele doporucit. Ja si tam tak odpocinu!!! A navic potom nejsem nevrla na deti…

Ovsem dost zalezi na tom, jak stare je mladsi ditko. Ty moje se uz bez maminky obejdou, i kdyz na zacatku by manzel snad i kojil, kdyby to bylo mozne…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.08 13:49

Plně chápu Tvé rozhořčení, máš ne něj právo. Částí chování Tvého manžela bohužel operuje i ten můj, jen ne v takové míře. U Tvého muže mi není úplně jasné, proč se před návštěvami chová jinak. Jakoby věděl, co je správné a chtěl, aby jej ostatní viděli v lepším světle. Myslím, že takový by opravdu chtěl být, ale bohužel pohodlnost a lenost je silnější než on. Důkazem tohoto je, jak píšeš, jeho týdení mobilizace po předchozí domluvě. Zkrátka myslím, že by chtěl být lepším otcem, ale zkrátka nejde to.
Mám dvě dcerky (3roky a 3 měsíce), mohu Tě povzbudit, že můj manžel, který je od přírody také lenoch se starší dceři věnuje čím dál více. Zkrátka někteří chlapi, myslím většina, ale možná se pletu, nejsou moc k miminkům. Manžel si teď s dcerou konečně může promluvit, věci ji vysvětlit, naučil ji na kole, na lyžích, dokonce s ní ráno vstává, dělá ji mlíčko, obléká, vyčůrá, nasnídá, obléká a pak jde do práce a nás nechávají tyto dvě raní ptáčata vyspat. Manžel je strašně šťastný, že mají spolu konečně tak krásný vztah a užívají společné chvilky bez maminky. Dcera mi pak celé dopoledne vypráví, jak vzbudila tatínka, o čem si povídali a tak.Moje rada zní, najít nějakou část dne s rituály, která bude vyhrazena pouze tatínkovi a třeba staršímu dítěti s tím, že to opravdu bez jeho pomoci nezvládáš, příšerně pochval jakýkoli pokrok v jejich komunikaci a pozvolna přidávej další minuty. Držím palce, vím co to je slýchat stále jak je stráášně unavený.

• Nahlásit
  • Citovat
4494
17.2.08 13:49

Ahoj anonymní,
moc tě asi nepotěším, ale mám takřka to samé. Ven s dcerou sám nejde skoro nikdy - buď jdu já, nebo oba dva. TAky bych raději doma mezi tím poklidila…též chod na směny. Než by se nám věnoval, tak raději nepřítomně kouká na TV, věnuje se PC, nebo raději konverzuje přes vysílačky s cizími lidmy…péče o dítě téměř nulová - pouze asistuje u koupání - ale jen přihlíží. Přebalí (resp. pouze vymění plínku) jen, když je to opravdu nevyhnutelné výjimečně…

teriku: Ale jak ty role prohodit - dobrovolně do toho nikdy nepůjde, to by se zapojil již dávno…a můžu mu říkat 1000× že jsem už unavená z obskakování jeho a dítěte :roll: Kolikrát jsem mu navrhovala, jestli bych nemohla mít vyhrazeny třeba 2h v pátek jen pro sebe :P Myslím, že za vše poví to, když podtrhnu a sečtu , kolikrát jsem za rok byla sama bez dcery=7× (MUDr., kadeřnice, nákupy) a to max. 1-2h :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
17.2.08 14:10

Jsem potvora, takze bych si neco akutniho vymyslela. Treba, ze mam nejaky zdravotni problem a musim casteji k lekari. Je to hnusne, ale aspon by si uvedomil, ze je toho na tebe mozna dost a v konecnem dusledku by snad vic i pomahal. Podle me se otec musi umet postarat i o novorozene kompletne a celodenne. Nikdy nevis, co se stane, a kdo ti potom zaruci, ze dite neumre hlady??? Presne pred rokem me totalne skolila strevni chripka. Nefungovala jsem 5 dni vubec. Prvni dva dny jsem bydlela na zachode a dalsi tri jsem nemela silu, protoze jsem stale nemohla jist. V tu chvili jsem byla strasne vdecna, ze manzel vi, co deti potrebuji. Vi, kdy je dat spat, kdy krmit, kdy prebalovat, kdy maji krouzky jako cviceni, plavani.
Stat se muze cokoliv a pochybuju, ze babicka bude znad denni ritualy tveho ditete. Snad jen pokud s vama bydli, ale jinak je babicka faktor, ktery je v me domacnosti mene zadouci na delsi obdobi.

Zajimalo by me, zda vasi manzele taky travi veskery cas krome prace doma. Pochybuji. Obcas si urcite skoci za kamaradama na pivko nebo jdou na fotbal, hokej. Jsem asi tyran, ale proste bych manzovi rekla, ze nikam nepujde, protoze vy nemuzete taky nikam jit. Rodice jste oba.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
17.2.08 14:18

Jo holky, napadá mě jediné - jaké si to uděláme, takové to máme…

Bodejť by si chlapi nebrálili veget, když jsme jim my zamilované slépky dopřály… Jenže dokud se nezměníme my, chlap se dobrovolně měnit nebude - kurňa, však proč by to dělal?
Fakt si myslím, že to není o tom, že jsou ti chlapi tak hrozní, to oni nejsou. To jen my je moc rozmazlujeme…

Jako příklad: Dejme tomu, že se pár dohodne na dělení domácích prací. Jak to dopadne, když si někdo svou povinnost neudělá? Udělá ji ten druhý? A je to v na obou stranách stejné?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.08 14:25

Ahoj.

Manžel dělá na dvanáctihodinový směnný provoz (denní, noční), takže si dovedu představit, že je člověk utahaný, že spí ve dne… To ale dospěláka neopravňuje k pohodlnosti.

Přiznám se k pocitu, že poslední dobou se vyrojilo na miminu i BC neuvěřitelné množství příběhů jak přes kopírák. Žena doma s dětmi v zápřahu 24 hodin denně… domácnost, děti, domácnost, děti… a muž… práce (no ještě, aby to vybouchlo)…odpočinek, koníčky, práce…
Pokaždé mě to nadzvedává z židle a na jazyk se mi ženou ty nejhrubší slova.

Takhle to prostě nemůže fungovat (nebo může, ale je to jen o fungování a ne o spokojeném životě)!

Můj manžel není lenoch, má svoje koníčky (které po jejich narození dobrovolně omezil, protože tvrdí, že chvíle s dětmi, sledování jejich růstu mu prostě nikdo nenahradí a on je nikdy nevrátí zpět), má přiměřeně náročnou práci. Doma se více méně dělíme o domácí práce… momentálně toho dělám asi víc, ale on se zase plně věnuje dětem. Pokud potřebuju, oznámím, že jdu tam a tam, dělat to a to… a nečekám, že mi to bude schvalovat, nežádám se o dovolení. Komunikujeme spolu jako partneři.

Mám to štěstí, že jsem nikdy nemusela svého manžela předělávat, utvářet k obrazu svému, byl tak vychovaný. Děti vždy chtěl a miluje je, stejně tak má výborný vztah k celé své rodině… už ho zase vychvaluji :D (pochopitelně, že má i své dny a občas nějakou tu mouchu, ale po čtení některých příspěvků… Mám doma zlato .)

Určitě se vyplatí vždy o všem otevřeně mluvit. Stanovit si pro den, týden, měsíc nějaký řád a harmonogram, kde bude pro každého zábava i povinnosti. Děti se budou moci těšit na odpoledne strávené s tatínkem třeba v ZOO a maminka na masáži. :D Tatínek bude vědět, že okna za něho nikdo neumyje ( u nás… naposledy jsme myla před 1 těhotenstvím), maminka zase „přežije“ pravidelné sportovní rituály …

Opravdu je mateřská a rodičovská dovolená velmi rizikové období… Spousta mužů má doposud zakořeněnu představu že je to „dovolená“ a tutíž válíme šunky. :twisted: Jenže když nechávají všechnu domácí starost na ženě teď, co bude až za 3, 4, 5… let nastoupí žena zpátky do práce? Začnou zase doma pomáhat. Ani omylem… zpohodlní až hrůza. Pro ženu ta nejrychlejší cesta do psychologické poradny.

A co děti? Kde je ta láska k otci, kde je ten cit, vzpomínky na společně strávené chvíle? (Z koukání na televizi, občasných her?) Kde budou mít ten mužský vzor? Samy víme, že ve školkách a školách to asi nebude. Bude to tatínek! Může mít pak muž přirozenou autoritu? Respekt? Co si pak asi bude myslet dospívající syn o pomoci muže v domácnosti… a až si sám založí rodinu… :?:

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6909
17.2.08 14:30

Lesi ,máš pravdu,jaký si to uděláme,takové to máme :wink: Ono je ale i důležité na jaký servis byl zvyklý od maminky :roll: Tzn. jestli ho obskakovala,dělal celkový servis,on se jenom nadlábl a zase od stolu odešel,doma s ničím nepomáhal,tak takového nee,děkuji nechci :evil:

Já teda s manželem žádný problém nemám,dokonce v noci k Matějovi vstává většinou i on a když je večer doma,tak koupe výhradně on a s přebelaním nemá taky problém…

S kočárkem teda ven taky moc nechodí,nemá vlastně kdy,když je v týdnu od rána do večera v práci,ale když potřebuju udělat větší úklid,tak o víkendu vezme malého a labradora a jdou třeba na 2 hodinky ven. nebo ho hlídá doma,není problém.

Určitě se ale snaž trochu přitvrdit a trochu ho k té zodpovědnosti dovést…jak říkám já,dítě má snad oba rodiče,mámu i tátu :wink:

I ta máma si potřebuje odpočinout,nebo se mýlím?

Jak píše Beruška,i ten chlap musí omezit své koníčky,však mu zůstanou,ale ne v tak velké míře jako před tím.....však pro nás se taky spousta věcí změnila :wink: Můj manžel chodí každý čtvrtek na kulečník a v pondělí na fotoéklub,to mu toleruji a vím,ž :wink: e já si kterýkoliv jiný den můžu jít na kosmetiku,ke kaderřnici nebo do baru s kamarádkami

Jde o to si stanovat jasná pravidla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
17.2.08 14:52
rendule píše:
Lesi ,máš pravdu,jaký si to uděláme,takové to máme :wink: Ono je ale i důležité na jaký servis byl zvyklý od maminky :roll: Tzn. jestli ho obskakovala,dělal celkový servis,on se jenom nadlábl a zase od stolu odešel,doma s ničím nepomáhal,tak takového nee,děkuji nechci :evil:

Jde o to si stanovat jasná pravidla

Nejen stanovit ale taky je dodržovat. A milovat jeden druhého a ctít se navzájem. A vážit si jeden druhého. Jo a nevzít si vola ;) (ale těch opravdu není moc, většina strašnejch mužskejch jsou jen rozmazlené nesamostatné chudinky)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
17.2.08 15:18

Ahoj,
milá anomymní, bohužel u nás doma to funguje podobně a východisko nevidím. Když byla dcerka maličká cca. do roka a půl , tak absolutní nezájem, teď když je větší, tak se s ní sem tam( no spíš zřídka) pomazlí, polochtá a toť vše. Pomoc při koupání, nočním vstávání, při úklidu neznám.Na plavání s malou sám taky nejde,byl se na ní dvakrát podívat, ale nevydržel ani do konce, prý ho to nebaví, taktéž výtvarka nebo cvičení na balonech ( tam nebyl nikdy ). Karneval a dětské akce ho taky nebaví, vyfotí nás a odejde. Sport a jízda na kole, i vše ostatní co taťkové učí, vše je a nejspíš zůstane na mě.
Když jsem s ním jednou mluvila, co by dělal, kdybych skončila třeba v nemocnici, tak by prý malou dal k babičce :cry:
Díky tomu je vztah v obrovský krizi, občas přemýšlím, jestli má takový vztah vůbec cenu a vzápětí si odpovím, že nemá. Ale kvůli dceři, zatím pořád odolávám a čas ukáže.
Když se mě někdo ptá, jestli a kdy bude druhý, tak druhý prostě nikdy :evil:
Bohužel s manželem nejde mluvit, a nejspíš si asi myslí, že má pravdu a je dobrý otec, prostě neposlouchá, nevnímá , má své kamarády a zájmy a musí si taky odpočinout…Ale na vztahu s dcerou už se to podepisuje a jednou to pozná, ale to už bude asi pozdě.
Andrea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
17.2.08 19:54

Ahoj, tak u nás to chodí takto: mažel přes den je v praci, prichází na 18.hod, takze se nají , hodinku pohraje s prcky a jsou spat. Koupani zvladam sama, jeste nez prijde. Do postele ukladame vetsinou stridave. V noci vetsinou take jednou vstavam ja, podruhe manzel. O vikendu se o hraní s detmi delime, vetsinou ja varim, on si s nami hraje, nebo jdou na chvili ven. Uklid zvladam pres tyden. Jsem takto spokojená. On pracuje v práci, a kdyz prijde, tak se o peci o deti delime, o vikendu mam navic to vareni, a to vetsinou v patek uvarim vic, abych v so namusela varit a mohli se detem venovat oba. misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
17.2.08 20:01

Ahoj holky,
ja musim rict, ze me se manzel snazi pomahat, kvuli malemu zmenil i misto, aby s nami mohl byt vic. Kdyz prijde z prace, tak se vice mene o maleho stara on a kazdy den ho koupe, moc tedy neprebaluje, nejak mu nedela dobre, kdyz je Honzik pokadeny, ale kdyz mu nic jineho nezbyde, tak ho prebali. O vikendu chodi dost casto ven sami a ja uklidim. Co se domacich praci tyce, tak vetsinou uklizim ja v tydnu, abychom meli o vikendu na sebe vic casu. Myslim si, ze je to hodne o domluve. Asi bych zavedla neco za neco, chce mit navareno, vyprano, tak se ale musi chvilku venovat detem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.08 21:23

Moc vam holky dekuji za odpovedi. Musim priznat, ze mate dost pravdy v tom, ze chlapa clovek musi vychovat a presne mu ukazat, co se od nej ocekava. Ale pak mi to prijde nekdy tak, ze jsem desna mrcha, ktere se stale neco nelibi a jenom rejpe. Ale na druhou stranu to asi jinak nepujde, nebot on pak fakt poslechne a ja jsem tim padem na nej hodnejsi, coz urcite vidi. Musim rict, ze on na me nic nevyzaduje, navareno taky nemusi mit, kdyz nestihnu, tak nestihnu, ale nejvic me mrzi proste to, ze se podle meho malo venuje klukum. Presne, jak pisete, otec je vzorem a mel by sve deti naucit plno veci a poznat svet, ne jenom mama. Musim na druhou stranu ale priznat, ze kdyz je opravdu nouze, tak se o deti postarat dovede ( halt podle sveho, ale jsou cisti a nemaji hlad) a dokonce i prebali, kdyz je nutno nebo si muzu nekam sama odejit, jenze pak prijdu domu a mam jeste vice prace nez predtim. Ale clovek asi nemuze chtit vse, ze… Takze podle vasich rad a zkusenosti a podle meho srdce bude asi nejepsi zacit vse peclive planovat a pekne ho zapojit do vsech cinnosti a vest ho a vychovavat jako me dva male syny. Ona jeho matka a otec nebyli opravdu dobrymi vzory, mel to tezke a proto ho tim i obcas omlouvam. No nemame to lehke,my zeny…

• Nahlásit
  • Citovat
4494
18.2.08 09:04

Jsou tu hezky míněné rady, taky vím, že by to tak mělo být, že by chlap neměl mít servis se vším všudy…ale bohužel, na mého manžela podle všeho platí popis Lesiny na vola…poněvač, když po něm začnu něco vyžadovat, zavádět nějaké rozdělení práce - např. , že by mohl vyluxovat apod. tak to skončí u toho, že jsem moc náročná a věčně nespokojená a co jako po něm chci - že všechny ženský to zvládají :twisted: Určitě nedělám, že vše zvládám - protože opravdu vše nezvládnu sama na 1, takže občas zůstane neumyté nádobí, podlahu nestírám tak často, jak bych chtěla apod. Tak sem tam, umyje nádobí, když vidí, že je to hrozné, ale většinou, když je doma. Když je neumyté nádobí, a on jde druhý den do práce, tak to nechá být i tak…pravděpodobně si říká - má celý den volno, tak ať taky něco dělá :evil:

Potřebovala bych radu, jak přimět chlapa, aby se víc zapojil, ale zároveň to bylo nějak nenápadně resp. aby měl dojem, že to chce sám :lol:

Těžko se mi stanovují pravidla - resp. stejně je pak nedodržuje. Taky jsem uvažovala, že kdybychom bydlely s dcerou jinde, tak nám je pomalu líp, protože budu muset uklízet jen po nás a takhle ještě musím uklízet po něm, mít navařeno, jinak tu panuje nespokojenost a špatná nálada a vyhrožuje, že se půjde najíst k mamince :evil: Dávat mu nějaké ultimáta také nemá cenu - poněvač by ho to ještě víc vyprovokovalo :roll: Zkrátka neposlouchá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
18.2.08 09:18
korena píše:
Když je neumyté nádobí, a on jde druhý den do práce, tak to nechá být i tak…pravděpodobně si říká - má celý den volno, tak ať taky něco dělá :evil:

Chápu správně, že to nádobí nakonec umeješ? U nás by zůstalo neumyté… Tedy pokud by byla domluva, že ho má udělat manžel. A stejně to funguje i na druhou stranu - ať si nemyslíte, že jsem ještě hnusnější semetrika než ve skutečnosti jsem :D:D:D:D:D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama