Venušiny kuličky na inkontinenci při běhu (po těhotenství)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 19:20
Venušiny kuličky na inkontinenci při běhu (po těhotenství)

Ahoj, rodila jsem sice císařem, ale od konce těhotenství s váhou dítěte a větším množstvím plodové vody se mi dost povolilo pánevní dno, takže při větším kašli, kýchnutí apod. dochází k úniku moči. Zkouším zatínat svaly pánevního dna když někde stojím na místě (při vaření), ale to nestačí, vrhnu se na cvičení. Teď jsem začala běhat, abych shodila poporodní kila a projevilo se to teprve s plnou parádou. Co došlápnutí, to únik moči, naprosto neovladatelný :zed: Pročetla jsem zdejší diskuze, takže mám odkazy na videa se cviky a vím, že se doporučují Venušiny kuličky, ALE - od porodu nesnesu při MS tampóny, byť jsem rodila sekcí. Do těhu jsem používala naopak jen tampóny, teď jen vložky. Jsem docela úzká, jsou tedy pro mě řešením? Poradíte mi, vy zkušenější, jaké si koupit, jaký materiál, jak je to s velikostí, jak je vlastně používat (jen nějakou část dne?) a jak mají zafungovat? Znamená to, že je zavedu a celou dobu se mám snažit je zadržovat, aby nevypadly a tím posiluju pánevní dno, nebo jak to je? :oops: Zas abych mohla normálně fungovat, lítat kolem dítěte apod… Prosím zkušenější o radu, kdo jste je měly pro stejný účel. Díky :kytka:
Anonym: citlivé téma

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 06.07.19 19:48

Cvičení podle Mojžíšové - ideálěn pod vedením fyzioterapeutky je to co hledáš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 19:50
@Ou píše:
Cvičení podle Mojžíšové - ideálěn pod vedením fyzioterapeutky je to co hledáš.

Díky, jj, v úterý budu mít od gynekologa doporučení k fyzioterapeutce.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10608 příspěvků 06.07.19 19:57

Nejlépe cvičení pánevního dna přímo pod vedením lektorky. Ono je potřeba natrénovat, které svaly to vlastně jsou. Protože to nefunguje tak, že zatnes svěrače. A ta Mojžíšová je fajn i na břicho a záda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:04

Co vím tak ty kuličky nefungují tak, že je tam dáš a držíš je svalama. Je to jako na principu tamponu, zavedeš, ale měli by mít uvnitř další kuličku, která se bude při každým pohybu chvět a mělo by tě to stimulovat spíše sexuálně, ne jako posilování.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10608 příspěvků 06.07.19 20:15
@Anonymní píše:
Co vím tak ty kuličky nefungují tak, že je tam dáš a držíš je svalama. Je to jako na principu tamponu, zavedeš, ale měli by mít uvnitř další kuličku, která se bude při každým pohybu chvět a mělo by tě to stimulovat spíše sexuálně, ne jako posilování.

Bacha jsou na ně speciální kegalovy cviky a opravdu se s nima dá posilovat. Když s nima budeš běhat, takhle fakt že to spíš bude rozptylovat:)

pannda
Kelišová 7074 příspěvků 36 inzerátů 06.07.19 20:30

Já myslím, že při povolení pánevního dna a poklesu orgánu je běh naprosto nevhodný…takže bych vyhledala fyzioterapeuta na správné cviky a zřejmě bych zvážila i časem maly operativní zákrok pro zavedení pásky, která by měla močovou trubici pozdvihnout a vyřešit stresovou inkontinenci…

PaníBovaryová
Kelišová 5133 příspěvků 06.07.19 20:43

Běž na rehabilitace

Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 07.07.19 06:06

Cvicila jsem jogu. Po ni se to hodne zlepsilo.

Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 07.07.19 06:06

Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 07.07.19 06:18

Váš příspěvek
Reklama