Venušiny kuličky na inkontinenci při běhu (po těhotenství)

Anonymní
6.7.19 19:20

Venušiny kuličky na inkontinenci při běhu (po těhotenství)

Ahoj, rodila jsem sice císařem, ale od konce těhotenství s váhou dítěte a větším množstvím plodové vody se mi dost povolilo pánevní dno, takže při větším kašli, kýchnutí apod. dochází k úniku moči. Zkouším zatínat svaly pánevního dna když někde stojím na místě (při vaření), ale to nestačí, vrhnu se na cvičení. Teď jsem začala běhat, abych shodila poporodní kila a projevilo se to teprve s plnou parádou. Co došlápnutí, to únik moči, naprosto neovladatelný :zed: Pročetla jsem zdejší diskuze, takže mám odkazy na videa se cviky a vím, že se doporučují Venušiny kuličky, ALE - od porodu nesnesu při MS tampóny, byť jsem rodila sekcí. Do těhu jsem používala naopak jen tampóny, teď jen vložky. Jsem docela úzká, jsou tedy pro mě řešením? Poradíte mi, vy zkušenější, jaké si koupit, jaký materiál, jak je to s velikostí, jak je vlastně používat (jen nějakou část dne?) a jak mají zafungovat? Znamená to, že je zavedu a celou dobu se mám snažit je zadržovat, aby nevypadly a tím posiluju pánevní dno, nebo jak to je? :oops: Zas abych mohla normálně fungovat, lítat kolem dítěte apod… Prosím zkušenější o radu, kdo jste je měly pro stejný účel. Díky :kytka:
Anonym: citlivé téma

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14091
6.7.19 19:48

Cvičení podle Mojžíšové - ideálěn pod vedením fyzioterapeutky je to co hledáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.19 19:50
@Ou píše:
Cvičení podle Mojžíšové - ideálěn pod vedením fyzioterapeutky je to co hledáš.

Díky, jj, v úterý budu mít od gynekologa doporučení k fyzioterapeutce.

• Citovat
  • Nahlásit
16185
6.7.19 19:57

Nejlépe cvičení pánevního dna přímo pod vedením lektorky. Ono je potřeba natrénovat, které svaly to vlastně jsou. Protože to nefunguje tak, že zatnes svěrače. A ta Mojžíšová je fajn i na břicho a záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.19 20:04

Co vím tak ty kuličky nefungují tak, že je tam dáš a držíš je svalama. Je to jako na principu tamponu, zavedeš, ale měli by mít uvnitř další kuličku, která se bude při každým pohybu chvět a mělo by tě to stimulovat spíše sexuálně, ne jako posilování.

• Citovat
  • Nahlásit
16185
6.7.19 20:15
@Anonymní píše:
Co vím tak ty kuličky nefungují tak, že je tam dáš a držíš je svalama. Je to jako na principu tamponu, zavedeš, ale měli by mít uvnitř další kuličku, která se bude při každým pohybu chvět a mělo by tě to stimulovat spíše sexuálně, ne jako posilování.

Bacha jsou na ně speciální kegalovy cviky a opravdu se s nima dá posilovat. Když s nima budeš běhat, takhle fakt že to spíš bude rozptylovat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7709
6.7.19 20:30

Já myslím, že při povolení pánevního dna a poklesu orgánu je běh naprosto nevhodný…takže bych vyhledala fyzioterapeuta na správné cviky a zřejmě bych zvážila i časem maly operativní zákrok pro zavedení pásky, která by měla močovou trubici pozdvihnout a vyřešit stresovou inkontinenci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7160
6.7.19 20:43

Běž na rehabilitace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
7.7.19 06:06

Cvicila jsem jogu. Po ni se to hodne zlepsilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Verun83
7.7.19 06:06

• Citovat
  • Nahlásit
Verun83
7.7.19 06:18

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama