Veřejná fotka na internetu se jménem

Anonymní
15.8.21 14:22

Veřejná fotka na internetu se jménem

Ahoj, nevíte někdo, jak se postarat o odstranění fotografie z internetu? Jako hodně mladá jsem měla kluka, byli jsme v baru. Oslovila nás tam paní, že dostaneme zdarma nějaké vstupenky, když se vyfotíme s jejich produkty. Měli jsme popito, přišlo nám to jako legrace. Konkrétně šlo o kondomy. Když pominu, že fotka vypadá příšerně a je trapná, což bych zvládla, hodně mi vadí s kým na fotografii jsem, je tam k tomu takový láskyplný slogan, fotky jsou celkově tři. Jsou veřejné a dohledatelné na prvním řádku při zadání mého příjmení do Googlu, mám atypické příjmení, ale i při zadání jména tehdejšího partnera a na stránkách dané společnosti. Kdokoliv mě vyhledává přes Google kvůli profilům na LinkedInu, Facebooku atp., tak na něj tahle hrůza vyskočí - tak jsem to i zjistila od kolegyně. Zkusila jsem kontaktovat danou společnost, zcela neúspěšně. Nejde s tím něco dělat? Je mi nepříjemné, že mne každý cizí člověk jen dle jména vyhledá na fotografii, kde jsem opilá, s klukem, který dnes bere drogy a již tehdy mě okradl a ještě s krabičkou kondomů v ruce, je to nevkusné a trapné. Uvítám každou radu. Mladí jsme byli všichni, ale tohle mi je nepříjemné z více důvodů.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22379
15.8.21 14:31

Obrať se na právníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4415
15.8.21 15:21

Znovu se obrať na firmu a vyhrožuj GDPR - zcela jistě nemají tvůj písemný souhlas se zveřejněním jména a fotografie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
15.8.21 15:23

No, otazka je, zda z toho jde vycouvat. V dobe, kdy te fotili, si s nima takzvane uzavrela ustni smlouvu. Ty se vyfotis a za to dostanes zaplaceno (=vstupenky). U techto materialu (foto, video) to funguje tak, ze s tvoji fotkou mohou nakladat tak, jak oni uznaji za vhodne, nebot fotka je v jejich majetku, takze z pravniho hlediska na fotku nemas narok :think: Je to stejny princip, jako kdyz posilas fotku do souteze, tak v pravidlech mas napsane, ze jim davas souhlas s fotkou delat, co oni chteji bez naroku na pripadny honorar. Napriklad ji pouzit do reklamy nebo na propagaci nejakeho vyrobku.

Pises, ze jsi spolecnost zkusila zkontaktovat. Jak to probihalo? Jednala si s majitelem spolecnosti nebo s tou konkretni fotografkou? Odpovedeli ti nebo vubec nereagovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
15.8.21 15:31

Zkusila bych se otočit přímo na tu firmu, jestli by ti nevyšli vstříc, jinak existuje právo být zapomenut. To si vygoogli, Google má někde přesný postup. Znamená to, že i když se fotka neodstraní, nebude se zobrazovat při vyhledávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22379
15.8.21 15:47

Pokud jsi byla opilá, tak jsi neuzavřela smlouvu s plným vědomím a využili tvé indispozice. Pokud jsi třeba nebyla zletilá tím hůř. Řešení to má, ale potřebuješ právníka, ty už to sama neřeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2981
16.8.21 16:22

Napsala bych primo do Googlu, ze byla fotka zverejnena bez tveho souhlasu (vynech tu pasaz, ze ses opila nechala ukecat na vstupenky zadarmo) a ze ta spolecnost nereaguje na tvou zadost fotku odstranit. Oni nebudou mit paky na to tu fotku sundat z internetu, ale muzou ji vyjmout ze zobrazovani (nevim, jaky je pro to spravny technicky termin).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 23:30

Ta společnost nereagovala vůbec nijak, ačkoliv když jsem jim z jiného emailu poslala jiný dotaz na stejnou adresu, tak mi normálně odpověděli. Kontaktovat Google mě nenapadlo, ale udělám to, opravdu mi to docela vadí. Díky za typ.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat