Věříte na dlouholetou, věrnou lásku?

1077
15.1.21 13:28

Věříte na dlouholetou, věrnou lásku?

Ahoj holky,

jen taková diskuze ke kávičce na téma, které se mi honí hlavou.
Letos mi bude 30 a mám za sebou dost divoké vztahy, včetně nevydařeného manželství.
Teď jsem pár měsíců zatím zadaná velmi šťastně, ale už se mi to v hlavě celý přetočilo a po vlastních zkušenostech i těch, co vidím v okolí, už na takovou tu dlouholetou věrnou lásku nějak moc nevěřím.
Vyrostla jsem v idylické rodině, naši měli loni 30. výročí svatby a nikdy co vím neměli žádné větší krize, nikdy se nehádali, neřešili milence ani milenky. Takže jsem to dříve brala jako „samozřejmost“, že je to normální, že takových manželství je většina.
Ale teď už si prostě říkám, že většina vztahů je na dobu určitou a člověk to tak musí i brát. Že ve většině vztahů se dřív nebo později objeví nějaký velký problém, poblouznění po někom jiném, milenka či milenec. Že „normální“ je prostě spíš to, že ten vztah po pár letech tak nějak vyčpí a přestane fungovat. I jsem trochu přehodnotila názor na nevěru, pokud tedy není v době těhotenství ženy, nebo když je dítě maličké a žena nemá šanci se sama o sebe obstojně postarat.
Jak to vnímáte vy? Věříte na letitou lásku a věrnost? Nebo to berete s rezervou?
Napište prosím ke svým příspěvkům i kolik vám je :mrgreen: Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1459
15.1.21 13:36

Ano, já věřím. Ono žádný vztah není nikdy idylický a po čase se objeví nějaké problémy vždycky, to je normální, ale vztah, pro mě, je o tom překonávání překážek, dělání kompromisů, respektu k partnerovi. A to není samozřejmost v žádném vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18967

Na dlouhou lásku věřím, na věrnou fakt nee. Ale věřím, že ta “správná” nevěra může vztahu pomoct. Ale já jsem životní cynik, tak rady nejspíš zas někoho pohorším… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485

Vzhledem k tomu, jak se choval můj otec, tak na věrnost u mužů moc nevěřím. Ale spíš doufám, že nám to s mužem vydrží, aspoň než děti odrostou :nevim:. Je mi 27, jsme spolu skoro 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385

Ano, věřím, a nemyslím, že by to bylo o věku :-) Je mi 27 a s manželem jsem 7,5 roku. Jsme si věrní a máme se pořád stejně rádi.

Nic z toho není samozřejmost, vztah je pěkně tvrdá dřina. Pokud nejde zájem od obou a jen se čeká, že to půjde samo, tak nepůjde. A pokud jeden nebo druhý upadne do letargie, přestane o sebe dbát (typicky ztloustne, neupravuje se, nechce se druhému líbit), jde i sex do kopru.

Takže věřím ale musí se na tom pracovat. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
15.1.21 13:43

Já věřím tomu, že vztah může fungovat a být krásný celý život, ale je to strašná dřina. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

S mužem jsem téměř 12 let o jeho nevěře nevim, ja jsem věrná. Mame dve děti a jak tu bylo psano, udělám maximum aby vztah vydrzel šťastný co nejdele, minimálně než se osamostatni deti.
Samozřejmě ze se někdy pohadame, ale zadna Itálie a dlouho se zlobit nam naštěstí nevydrzi :)
Rodiče se rozvedli po vice jak 30ti letech, babicka s dedou jsou spolu stále :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
16925

Nechápu jaká je korelace mezi věrností a dlouholetým vztahem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
15.1.21 13:44

Tak ono záleží asi i na těch dvou jestli chtějí na vztahu pracovat nebo případnou první krizi neustojí. My jsme spolu s manželem 16let a zatím vše v pořádku. Teď je to teda náročnější s mladším, ale už bude mít 3, tak to bude jen a jen lepší. Je mi 32, manželovi 38. A na okolí se nedívej, mě přijde, že neznám nikoho kdo nepodvedl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
15.1.21 13:45

Já věřím, i na dlouhodobou věrnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
15.1.21 13:50

Tak každý vztah je na dobu určitou, jen u některých je ta doba určitá třeba 80 let :mrgreen:

Myslím že je to o štěstí, práci a ochotě se vzdát některých svých představ a některých se zase pevně držet. Moje babička s dědou měli hodně těžký život a tak si vážili toho, co v tom druhém mají a byli doopravdy šťastní až do dědovy smrti, 60 let. Brali se, když babičce bylo 17 a dědovi mezi 20-25 lety (jeho rok narození neznáme), zažili spolu zlé časy, ještě horší časy a u skvělé časy, na ty si jen museli hodně dlouho počkat.

Já jsem s manželem 15 let a i když je to občas hodně práce tak to stojí za to. A si jsem moc romantik, ale jít do vztahu, že to nemusí vydržet? Pak se nesmíte divit, že vztahy nevydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 13:50

NE

• Citovat
  • Nahlásit
5094
15.1.21 13:54

Na lásku věřím, věřím i na věrnost, i když u ní je to hlavně věc osobního rozhodnutí, kdy si každý sám za sebe zvolí cestu, kterou se chce vydat.

Pro mě třeba věrnost důležitá je, jsem věrná a vždy jsem byla. Jsem člověk, co má rád svůj partnerský „stereotyp“ a klídek. V tomhle jsem poměrně nudná. :mrgreen:

Když si představím ty případné komplikace a vůbec vše kolem toho, tak nechápu, že do toho tolik lidí jde, asi bych stresem umřela. :mrgreen:

Co se mého chlapa týče, tak tam můžu jen doufat, co taky jiného. Jak se říká, do hlavy a do melounu nevidíš. :nevim:

Příspěvek upraven 15.01.21 v 13:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
15.1.21 13:55

Já žiju v takové šťastné bublině, kde i kamarádky mají šťastné vztahy.
Já s manželem čekám čtvrté dítě a krom takových těch klasických domácích hádek kvůli ničemu, je nám moc hezky.
Pořád se spolu smějeme, povídáme, těšíme se na sebe, jsme vlastně v kontaktu celý den.
Takže věřím na věrnost a všechno okolo :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 13:56

Ano věřím. S manželem jsme spolu od mých 19 (je mi 34), letos budeme slavit 10 let manželství a nevěrná jsem mu NIKDY nebyla (jednou jsem se zakoukala do kamaráda, ale bylo to čistě platonické a trvalo to chvilku) a myslím si, že manžel mě taky nevěrný nebyl - respektive nemám důvod mu nevěřit. Beru to tak, že s ním chci zestárnout.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat