Věříte na posmrtný život? - názory

Anonymní
13.3.21 22:44

Věříte na posmrtný život? - názory

Ahojky, chtěla bych se vás zeptat jestli tady někdo z vás věří na posmrtný život, jen tak mě to napadlo, jelikož si říkám jestli nějaká entita duše či vnímaní po smrti člověka existuje. Tak by mě zajímalo, jaký na to máte názor?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.3.21 22:48

Jsem křesťan, takže na posmrtný život věřím. Kam by šla pak naše existence? Nemyslím si že po smrti je,,nic,,. Jsme jedna tečka ve Vesmíru ale i ta by měla mít význam. (Můj názor) :think: :)

• Citovat
  • Nahlásit
1230
13.3.21 22:57

Jsem muslimka, také věřím na život po smrti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
13.3.21 22:57

Nevím. Netroufám si tvrdit, že neexistuje, ale ani, že existuje. Nemám důkazy ani pro jedno z toho. Můžu jenom věřit v jedno nebo druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2423
13.3.21 23:05

Věřím v reinkarnaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30981
13.3.21 23:08

Nevěřím. Věřím, že naše vědomí je produktem mozku, když nefunguje mozek, není vědomí. Když člověka někdo třeba zastřelí ve spánku, tak se prostě už neprobudí. Ani do tohohle ani do jiného žibvota. Ale nějak mě to nemrzí. Vědomí, že člověka nebude nic trápit, je docela fajn. Ale umírat se mi nechce, to zas ne. Doufám, že si to tady ještě užiju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
13.3.21 23:10
@Anonymní píše:
Jsem křesťan, takže na posmrtný život věřím. Kam by šla pak naše existence? Nemyslím si že po smrti je,,nic,,. Jsme jedna tečka ve Vesmíru ale i ta by měla mít význam. (Můj názor) :think: :)

Třeba je naše vědomí jenom a pouze produkt mozku. Dokud vnímá a žije mozek, žijeme i my. Mozek zemře, zemře vědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 23:15
@Alladina píše:
Třeba je naše vědomí jenom a pouze produkt mozku. Dokud vnímá a žije mozek, žijeme i my. Mozek zemře, zemře vědomí.

A co duše? :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
4587
13.3.21 23:17
@Anonymní píše:
Ahojky, chtěla bych se vás zeptat jestli tady někdo z vás věří na posmrtný život, jen tak mě to napadlo, jelikož si říkám jestli nějaká entita duše či vnímaní po smrti člověka existuje. Tak by mě zajímalo, jaký na to máte názor?

Verim na dalsi zivoty pro rovnovahu sveta, verim ze ty co byli hnusni, budou pak trpet, kdo ublizoval bude pak tyrany..a predstavuji si, ze je jen na one dusi co je schopna si vybrat za dalsi zivot..neverim na bozi mlyny v zivote ale az pote..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
13.3.21 23:17
@Anonymní píše:
A co duše? :mrgreen:

Duše vůbec nemusí existovat. Může to být jenom jiný výraz pro lidské vědomí. :nevim:.To je fakt jenom otázka víry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 23:21
@Alladina píše:
Duše vůbec nemusí existovat. Může to být jenom jiný výraz pro lidské vědomí. :nevim:.To je fakt jenom otázka víry.

Je to na každým.. já věřím, že existuje tvůrce. A ty si buď nástroj a nebo tvoříš (je to složité i pro ty, co se tím zabívají… :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2373
13.3.21 23:22

C.G.Jung tvrdí, že věřit nic neznamená, že se to musí vědět 8), a ja to mam tak, že je mi to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 23:24

@Yasmina21 Možná se hloupe zeptám, ale jako muslimka můžeš mít sociální sítě? 8o
Vim, ze je asi hodne vericich ve tvou víru, nejspis jsi jedna stastna :)

• Citovat
  • Nahlásit
335
13.3.21 23:26

Ja nevim. Ale na druhou stranu uz fakt nekolikrat se mi stalo, ze misto kde jsem v zivote nebyla mi bylo povedome, tak treba neco je :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30981
13.3.21 23:28
@Anonymní píše:
@Yasmina21 Možná se hloupe zeptám, ale jako muslimka můžeš mít sociální sítě? 8o
Vim, ze je asi hodne vericich ve tvou víru, nejspis jsi jedna stastna :)

Musimů je 1,6 miliardy. Máš pocit, že nikdo z nich nemá sociální sítě? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat