Věříte na posmrtný životy nebo minulé životy?

57
21.4.21 20:43

Věříte na posmrtný životy nebo minulé životy?

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli věříte v to, že po konci našich životů se naše duše vznese či astrálně cestuje do nebe, nebo na minulé životy?

Podle toho co jsem slyšela a četla z knih, internetů nebo televizních dokumentů, tak jsem zjistila, že příznak tzv. déja vu, je vzpomínkou na minulý život anebo jsem se dočetl, že lidé při klinické smrti viděli své mrtvé na druhém břehu, či také zkušenosti lidí, kteří viděli ve tmě bílé siluety.

Moc by mě zajímaly vaše názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6257
21.4.21 20:50

Neverim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
21.4.21 20:51

Na todle věřím. Celkově mě nadpřirozeno přitahuje i to co je po smrti a tak. I jsem měla párkrát déja Vu.

Příspěvek upraven 21.04.21 v 20:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5150
21.4.21 20:52

Drogy neužívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.21 21:00

Spíš bych vsázela na zatím ne plně prozkoumané a pochopené funkce mozku. zrovna déjà vu má hned několik vědeckých vysvětlení - nedokonalá synchronizace v mozku (podobně jako třeba dvojité vidění), nedokonalá rekonstrukce vzpomínek… Kdo ví, ale já se zájmem očekávám spíš normální než paranormální vysvětlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21088
21.4.21 21:12

Ano. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9030
21.4.21 21:13

@Chameleo Ano věřím…deja vu jsem měla už IX krát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 21:17

Věřím. Oba synové ve věku kolem 3 lem mluvili o věcech, co jsou dost zvláštní.
Starší mi říkal, že nemám být smutná, když někdo umře, protože se nám může znovu narodit. Nikdy jsme o tom s ním nemluvili. Přišel si na to sám.
Mladší zase několik měsíců chodil s tím, že mluvil o mrtvém pradědovi. Nikdy jsme o něm před ním nemluvili, protože zemřel ještě než se muž narodil. Já ho ani neznala. Ale syn opakovaně mluvil o věcech, jako byla autonehoda, kterou děda zažil, dokonce ukázal, kde se to stalo, opakovaně hledal Wartburg, kterým děda jezdil, znal i barvu. O té nehodě věděla jen jedna teta, kterou syn nikdy neviděl. Detaily zjistil manžel. To stejné s autem. Manžel ani nevěděl, že ho děda měl. :nevim: Kolem 4-5 let to syna přešlo.

• Citovat
  • Nahlásit
689
21.4.21 21:18
@Zumpa píše:
Drogy neužívám.

Pobavilo :lol:
Já nevím, jestli věřím. Vlastně asi spíš doufám, že něco jako minulé životy existuje. Bylo by fajn být opakovaně s blízkými. A taky by to znamenalo perfektní spravedlnost, protože ta svetska téměř nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
21.4.21 21:22
@Chameleo píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli věříte v to, že po konci našich životů se naše duše vznese či astrálně cestuje do nebe, nebo na minulé životy?

Podle toho co jsem slyšela a četla z knih, internetů nebo televizních dokumentů, tak jsem zjistila, že příznak tzv. déja vu, je vzpomínkou na minulý život anebo jsem se dočetl, že lidé při klinické smrti viděli své mrtvé na druhém břehu, či také zkušenosti lidí, kteří viděli ve tmě bílé siluety.

Moc by mě zajímaly vaše názory.

Pokud se o tyto věci chceš vážně zajímat, tak začni tím, že si najdeš webové stránky Anthroposofické společnosti. Až bude po covidu můžeš se zkusit zúčastnit některé z jejich přednášek. O tomto tématu existuje spousta literatury, hlavně od R. Steinera a jeho pokračovatelů. /Prokofjev, Hradil, Dostál/ a další. Je to studium doslova na dlouhé roky. Ze zkušenosti své i převzaté vím, že člověk se pak na svět dívá jinak - hlavně se učí hledat dobro místo zla. Paradoxně dobro se hledá těžko, zlo se přímo nabízí. Na závěr už jen, že zkušenosti z anthroposofie se s úspěchem používají v pedagogice a výchově dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
21.4.21 21:29

Ano, věřím v posmrtný život. Ráj/peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
21.4.21 21:33

Jako spis doufám, ze ještě po tomto životě “něco” je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8187
21.4.21 21:46
@Anonymní píše:
Věřím. Oba synové ve věku kolem 3 lem mluvili o věcech, co jsou dost zvláštní.
Starší mi říkal, že nemám být smutná, když někdo umře, protože se nám může znovu narodit. Nikdy jsme o tom s ním nemluvili. Přišel si na to sám.
Mladší zase několik měsíců chodil s tím, že mluvil o mrtvém pradědovi. Nikdy jsme o něm před ním nemluvili, protože zemřel ještě než se muž narodil. Já ho ani neznala. Ale syn opakovaně mluvil o věcech, jako byla autonehoda, kterou děda zažil, dokonce ukázal, kde se to stalo, opakovaně hledal Wartburg, kterým děda jezdil, znal i barvu. O té nehodě věděla jen jedna teta, kterou syn nikdy neviděl. Detaily zjistil manžel. To stejné s autem. Manžel ani nevěděl, že ho děda měl. :nevim: Kolem 4-5 let to syna přešlo.

Já jsem zažila na vlastní kůži jako dítě, že jsem mluvila o věcech, kde nevěděli, kde jsem slyšela, viděla, a hlavně jsem mívala i,, sny, o různých místech a dění.. ale těžko říct..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8906
21.4.21 21:48

Věřím, velmi. Studuji si jen tak ze záliby historii lidového léčitelství, proto vím, že je o tom popsáno něco o „důkazu“, který podal velice uznávaný léčitel Břetislav Kafka. Tady je odkaz, rozbal si ten článek.
https://deluce.cz/…-prof-kahudy

Mám také osobní zkušenost v noci po tom, co mi odešel tatínek. Těžko by se to veřejně prezentovalo, tak se tady do toho ani nechci pouštět. Harpyje by na mě zase skočily.

Další je pak Edgar Cayce - na youtube je dokument v češtině. To si pust, stojí to za to. Říkalo se mu spící prorok. Po světě je řada seriózních organizací, které dodnes zkoumají jeho předpovědi. Jak je to s reinkarnací, velice dobře vysvětlil. Pokud tě toto téma zajímá, v dokumentech o něm toho asi najdeš nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
21.4.21 21:53

Posmrtný život je jen v genech našich dětí (Stephen Hawking).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat