Reklama

Věříte v osud nebo že vše zlé je k něčemu dobré?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 16:28
Věříte v osud?Nebo že "vše zlé je k něčemu dobré?"

Ahoj, potřebuji se nutně svěřit, snad mě aspoň tady vyslechnete. Předem moc děkuji.
Udělala jsem něco moc špatného, co si budu vyčítat asi do konce života a propukly mi i kvůli tomu hrozně deprese.Je to týden a mně je snad čím dál hůř.
Už si i říkám, že třeba to tak mělo být, že vše zlé je k něčemu dobré a třeba mě to teď vrhne na úplně jinou, lepší cestu.Ale zatím je to hrozné.
Jde totiž o to, že jsme si s kamarádkou vyměnily dost ostře názory (pod vlivem alkoholu)a já začala prostě tahat různý věci a byla jsem fakt teda hnusná a ona mi napsala že se mnou skončila a opravdu mě ani nezdraví, ani její děti, dělají že mě neznají a mně to strašně moc moc moc mrzí a už jsem se jí snažila omluvit a nic. Nedokážu se s tím nějak vyrovnat, je mi hrozně zle. Myslíte, že to přejde? Věříte, že to tak třeba mělo být, že bude dobré abysme si od sebe odpočinuly a pak třeba to bude zas dobré? Já jsem úplně zralá na psychiatrii, úplně se z toho hroutím a nevím co dělat. Už týden zanedbávám manžela a domácnost, sotva funguju v práci, furt v hlavě slyším tu hádku.
Prosím nesuďte mě, vím, že jsem si to způsobila sama a už nechci nikdy ani vidět alkohol.Jen chci vědět, jestli třeba věříte v něco, že to tak asi muselo být???
Děkuju strašně moc, asi mi pomohlo i se takhle svěřit :,(

Reklama

Reakce:

J_Doe
Závislačka 2967 příspěvků 05.01.18 16:38

No, pokud to byla kamaradka, tak je otazka, proc jsi s ni neresila to, co te trapilo, driv a za strizliva. Ocividne te neco tezilo, kdyz jsi to pak na ni tak vybalila.

Takze kamaradka si zaslouzi navic omluvu, zes k ni nebyla uprimna… :think:

Procházející
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.01.18 16:49

Dej ji čas, nemůžeš nikoho nutit, aby ti odpustil nebo tě mel rád. Ve vztazích jsou výměny názorů běžné.

nostress
Extra třída :D 13225 příspěvků 05.01.18 16:50
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji se nutně svěřit, snad mě aspoň tady vyslechnete. Předem moc děkuji.
Udělala jsem něco moc špatného, co si budu vyčítat asi do konce života a propukly mi i kvůli tomu hrozně deprese.Je to týden a mně je snad čím dál hůř.
Už si i říkám, že třeba to tak mělo být, že vše zlé je k něčemu dobré a třeba mě to teď vrhne na úplně jinou, lepší cestu.Ale zatím je to hrozné.
Jde totiž o to, že jsme si s kamarádkou vyměnily dost ostře názory (pod vlivem alkoholu)a já začala prostě tahat různý věci a byla jsem fakt teda hnusná a ona mi napsala že se mnou skončila a opravdu mě ani nezdraví, ani její děti, dělají že mě neznají a mně to strašně moc moc moc mrzí a už jsem se jí snažila omluvit a nic. Nedokážu se s tím nějak vyrovnat, je mi hrozně zle. Myslíte, že to přejde? Věříte, že to tak třeba mělo být, že bude dobré abysme si od sebe odpočinuly a pak třeba to bude zas dobré? Já jsem úplně zralá na psychiatrii, úplně se z toho hroutím a nevím co dělat. Už týden zanedbávám manžela a domácnost, sotva funguju v práci, furt v hlavě slyším tu hádku.
Prosím nesuďte mě, vím, že jsem si to způsobila sama a už nechci nikdy ani vidět alkohol.Jen chci vědět, jestli třeba věříte v něco, že to tak asi muselo být???
Děkuju strašně moc, asi mi pomohlo i se takhle svěřit :,(

Za to, že jsi se opila, a byla sprostá na kamarádku nemůže osud, ale ty sama.Co už teď s tím? Omluva už proběhla, ale kamarádka to zřejmě nemůže strávit. Chce to čas. Teď bych se upřímila na svoji rodinu. Pokud budeš ještě zanedbávat manžela, a svoji rodinu, může se stát, že si pokazíš vztahy i na této úrovni. Jestli to nezvládáš, tak ti doporučuji navštívit psychologa. A možná že na tom příběhu bude i nějaké varování osudu, a to v tom smyslu, že nemáš pít alkohol.

P4ja
Kelišová 5776 příspěvků 05.01.18 16:51

No těžko můžeš na osud svádět svojí nevymáchanou a opilou pusu. Nemyslím, že to tak muselo být. Pokud tě něco trápilo, tak bylo fér jí to říct za střízliva.

Otázka je, jak se s tím poperete. Buď to bude k něčemu dobré a vy si to vyjasníte, a nebo tě kopne do zadku.
Ale osudem bych to nenazývala, tohle není osud, ale tvoje chyba.

chs.jasmin
Kelišová 7450 příspěvků 05.01.18 16:51

Říká se, že v alkoholu je pravda a pokud se tím kamarádka řídí… Sama budeš vědět lépe. Trošku polev, dej ji prostor a čas a uvidíš.

A zda je v tomto i něco dobrého? Budto poznáš zase nové lidi, nové přátelé, nebo je to naopak, že se máš více věnovat své rodině :nevim:

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 05.01.18 16:54

Ja verim, ze vse zle, je k necemu dobre. Minimalne te to ponauci pro priste.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 17:19
@nostress píše:
Za to, že jsi se opila, a byla sprostá na kamarádku nemůže osud, ale ty sama.Co už teď s tím? Omluva už proběhla, ale kamarádka to zřejmě nemůže strávit. Chce to čas. Teď bych se upřímila na svoji rodinu. Pokud budeš ještě zanedbávat manžela, a svoji rodinu, může se stát, že si pokazíš vztahy i na této úrovni. Jestli to nezvládáš, tak ti doporučuji navštívit psychologa. A možná že na tom příběhu bude i nějaké varování osudu, a to v tom smyslu, že nemáš pít alkohol.

Ano, já vím, už se alkoholu ani nedotknu.Jsem opravdu ponaučená dost a říkám si, že asi to tak mělo být a příště by se stalo třeba něco ještě mnohem horšího :?
Jsem káča no. Každopádně všem děkuji za odpovědi :mavam:

divine woman
Echt Kelišová 8447 příspěvků 05.01.18 17:24

Já se lekla, že jsi někoho zajela. Hádka s kamarádkou mi nepřijde zas až tak hrozná, abys byla v depresi. Příště se nehádej pod vlivem alkoholu, člověk pak kolikrát řekne věci, které ho mrzí. A ano, věřím tomu, že to zlé je i pro něco dobré. Minimálně jsi se poučila a pravděpodobně to víckrát neuděláš. A opravdová kamarádka by ti jistě odpustila.

Alušáček
Závislačka 3132 příspěvků 05.01.18 17:38

Hádka s kamarádkou mi zas taková hrůza nepřijde, jak se říká ve víně je pravda, zřejmě jsi jí řekla co si doopravdy myslíš… Jestli v tomto případě se dá říct všechno špatné pro něco dobré nevim :nevim: To se spíš hodí na situace, že někdo například přijde ne vlastní vinou o práci a díky tomu si najde lepší, nebo ho opustí partner a pak potká lepšího atd. Napadají mě i situace kdy všechno špatné nikdy nemůže být pro něco dobré, třeba nevyléčitelně onemocnět z toho se dobrého nic nestane.

Heivka
Závislačka 3120 příspěvků 05.01.18 17:46

Třeba vás to jednou zachrání před alkoholizmem. Musíte se na to podívat z té lepší stránky, pokud jste pod vlivem alkoholu na kamarádku vysypala hromadu křivd, chtělo by to zvážit, jestli vám to přátelství bylo ku prospěchu. Já kdysi takhle přišla o „nejlepší“ kamarádku, tedy nehádaly jsme se opilé, ale já se odmítla rozejít s přítelem (nynějším manželem) když ona se rozešla s jeho kamarádem (oni nás vlastně dali dohromady). Konec přátelství jsem obrečela, ale časem se mi ulevilo a až s odstupem jsem viděla, že kamarádka mě měla spíš jako panenku co odkýve všechno a nesmí mít jiný názor. A k tomu byla „emoční upír“. :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 20:00
@Heivka píše:
Třeba vás to jednou zachrání před alkoholizmem. Musíte se na to podívat z té lepší stránky, pokud jste pod vlivem alkoholu na kamarádku vysypala hromadu křivd, chtělo by to zvážit, jestli vám to přátelství bylo ku prospěchu. Já kdysi takhle přišla o „nejlepší“ kamarádku, tedy nehádaly jsme se opilé, ale já se odmítla rozejít s přítelem (nynějším manželem) když ona se rozešla s jeho kamarádem (oni nás vlastně dali dohromady). Konec přátelství jsem obrečela, ale časem se mi ulevilo a až s odstupem jsem viděla, že kamarádka mě měla spíš jako panenku co odkýve všechno a nesmí mít jiný názor. A k tomu byla „emoční upír“. :mrgreen:

Jo, já právě měla taky pocit že mě hrozně využívá a čím dál víc. Přitom když já se chtěla svěřit, neměla nikdy čas. A pak pořádala jednu „akci“ a vůbec si mě nevšímala a bylo to hrozný prostě. Její manžel tam pořvával i na děti sprostě a tak mi ruply pak nervy o měsíc později. Ale mrzí mě to, to jo :?
Zakladatelka

Heivka
Závislačka 3120 příspěvků 05.01.18 21:59
@Anonymní píše:
Jo, já právě měla taky pocit že mě hrozně využívá a čím dál víc. Přitom když já se chtěla svěřit, neměla nikdy čas. A pak pořádala jednu „akci“ a vůbec si mě nevšímala a bylo to hrozný prostě. Její manžel tam pořvával i na děti sprostě a tak mi ruply pak nervy o měsíc později. Ale mrzí mě to, to jo :?
Zakladatelka

Tak možná je lepší když vám zmizí ze života oni tihle manipulátoři a citoví upíři umí docela kopat, když se odhalí. Pozor na to, může (ale nemusí) vás začít pomlouvat u přátel (mě se to stalo) ale naštěstí ty opravdové kamarády jsem měla z prostředí ve kterém se ona nepohybovala a tak jsem přišla jen o pár známých.

BloomingGorgeous
Závislačka 2775 příspěvků 06.01.18 14:45

Verim, ale ne v Tvem podani, kdy je tato teorie nasroubovana na situaci ve snaze ji videt pozitivne. Nektere veci se v zivote proste nepovedou, muzes se snazit je napravit nebo se s nimi smirit, ale nic kladneho se o nich rict neda, bohuzel.
Mam vsak zkusenost, ze kdyz se neco nepovede pres nejvetsi dobre myslenou snahu a usili, tak se v budoucnu celkem casto ukaze, ze to tak bylo dobre. Precti si Schopenhauera a jeho pojeti Osudu, ten to krasne popisuje, jak do sebe “nahodne” udalosti casem zapadnou a ziskas pocit, ze to nemohlo byt jinak.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34059 příspěvků 06.01.18 16:00

Obecne vzato - cetla jsem vyjadreni Hoesla, ze to sice pravda neni, ale luidem, kteri si to rikaji, se lepe zije.

Konkretne - myslim, ze tato situace muze byt pro tebe ponaucenim. Zkus se na to poduivat z nadhledu a posoudit, co jsi udelala spatne. Jestli jsi se treba nechovala v necem „jak mala“, kdyz jsi treba cekala, ze ve spolecnosti, kde je hodne lidi, se ti bude venovat. dalsi vec, nad kterou se muzes zamyslet, je ta, ze kazdy clovek je jiny a i vas vzajemny vztah muze ona vnimat uplne jinak, mit jina ocekavani. A treti namet je, zda pokdu chci mit s nekym, trebas ne uplne dobre vyrovnanym, mit trvalke dobre vztahy, jestli neni lepsi drzet usta… a prijdes na mnoho dalsich veci. Pokud si to dovolis a neustrnes v sebeobhajobach a racionalizacich, tak te to cele muze obohatit.

Ja s tebou celkem soucitim. Pred rokem jsem se pohadala s jednou znamou usmirily jsme se tak napul - problem byl v tom, ze jsem uznala svuj dil viny na sporu, ale trvala jsem na tom, ze ona by mela take…a to ona nechtela, nebyla na to zrala. Vim, jak me to zralo, mela jsem dojem, ze vyjdu s kazdym a ze mou omluvu prijme jako vstricny krok a ne ze mi jeste vic vynada, proc jiz neceho obvinuji, kdyz ona je tak skvela a empaticka… dodnes to neni ok, ale poucila jsem se…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >