Přestup na vesnickou ZŠ a šikana

12.2.20 22:08

Vesnická zakládka, přestup, šikana

Ahoj maminy, většinou jsem sem psala kvůli synovi, ale tentokrát to bude kvůli dceři, která navštěvuje 8. třídu ZŠ. Manžel změnil práci tak jak chtěl, ovšem nešel nakonec dělat barmana, ale našel si fajn místo v menší firmě na vedoucí pozici. Výdělek sice o trochu menší, ale fajn, máme se dobře. Ovšem, museli jsme se přestěhovat a tady začíná problém zvaný vesnická ZŠ. Dcera je hodně neprůbojná, trochu chlapecká a má nízké sebevědomí, které ani za zlaté prase ne a ne vypěstovat, i když ji za každou zásluhu a úspěch patřičně chválím, oceňuji a vyzdvihuji její dobré vlastnosti, kterých má spoustu, i když je to puboška a má taky svoje. Ví, že mi může cokoliv říct a že jí pomůžu pokud to bude v mých silách, že spolu zvládneme všechno. Mám teď špatný pocit a výčitky, protože ji nový kolektiv na vesnické základní škole nepřijal. Každý den doma pláče, ve škole se jí posmívají (máme doma psy, smějí se jí, že "mr*á čokly, protože nikdo normální by ji nechtěl, a tak podobně, ze zadních lavic jí zametají hlavu špinavým koštětem, ničí jí obrázky). Už to trvá chvíli a já začínám litovat svého rozhodnutí ji v polovině osmé třídy přeložit. Nemá na nové škole jedinou kamarádku, nemá tam nikoho. O to horší je, že učitelé k ní rovněž přistupují jako k náplavě a nemá oporu ani v nich a osnovy jsou úplně jiné než na staré ZŠ. Dcera si tedy v nejzásadnější době pokazila prospěch ze dvou trojek na tři čtyřky. Setkala jste se s tím některá? Dá se to řešit? Mám pocit, že jsem jako matka na plné čáře zklamala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1358
12.2.20 22:13
@Bromelia píše:
Ahoj maminy, většinou jsem sem psala kvůli synovi, ale tentokrát to bude kvůli dceři, která navštěvuje 8. třídu ZŠ. Manžel změnil práci tak jak chtěl, ovšem nešel nakonec dělat barmana, ale našel si fajn místo v menší firmě na vedoucí pozici. Výdělek sice o trochu menší, ale fajn, máme se dobře. Ovšem, museli jsme se přestěhovat a tady začíná problém zvaný vesnická ZŠ. Dcera je hodně neprůbojná, trochu chlapecká a má nízké sebevědomí, které ani za zlaté prase ne a ne vypěstovat, i když ji za každou zásluhu a úspěch patřičně chválím, oceňuji a vyzdvihuji její dobré vlastnosti, kterých má spoustu, i když je to puboška a má taky svoje. Ví, že mi může cokoliv říct a že jí pomůžu pokud to bude v mých silách, že spolu zvládneme všechno. Mám teď špatný pocit a výčitky, protože ji nový kolektiv na vesnické základní škole nepřijal. Každý den doma pláče, ve škole se jí posmívají (máme doma psy, smějí se jí, že "mr*á čokly, protože nikdo normální by ji nechtěl, a tak podobně, ze zadních lavic jí zametají hlavu špinavým koštětem, ničí jí obrázky). Už to trvá chvíli a já začínám litovat svého rozhodnutí ji v polovině osmé třídy přeložit. Nemá na nové škole jedinou kamarádku, nemá tam nikoho. O to horší je, že učitelé k ní rovněž přistupují jako k náplavě a nemá oporu ani v nich a osnovy jsou úplně jiné než na staré ZŠ. Dcera si tedy v nejzásadnější době pokazila prospěch ze dvou trojek na tři čtyřky. Setkala jste se s tím některá? Dá se to řešit? Mám pocit, že jsem jako matka na plné čáře zklamala…

Jooo, je to hrozný, ale je to tak, jak píšeš. Většinou, když se někdo odstěhuje na vesnici a zacne tam chodit do ZŠ, berou ho jako naplavu. Být tebou zvážím přestup na větší ZŠ, někam do nedalekého města. Bude třeba muset dojíždět, ale tam je ta anonymita větší :zed: Čím větší škola, tim lépe v tomto směru. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3722
12.2.20 22:16

Tak já si myslím že to řešit musíš. Musíš to řešit ve škole. A pokud to nebudou řešit oni tak to musíš řešit s policií ne? Prostě začni řešit s ředitelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 22:21

Nechápu proč jste ji v 8 třídě tedy jen na 2 roky dávali na jinou školu. Není možnost aby se vrátila na starou (nevím jak daleko od ni bydlíte). A nebo ji dej na jinou školu, stejně za dva roky bude muset dojíždět na střední tak začne dojíždět dřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
12.2.20 22:23

Chudera holka, to je hrozny. :,( Nekamaradite se tam s nejakyma rodicema, ze by se pres ne s nekym zkamaradila? Nebo nejaky krouzek, co ji bavi, ze by se zkamaradila pres stejne zaliby? Taky bych probrala s ucitelkou, jestli nevi, jak te situaci pomoci a zaclenit ji. Sla bych za ni pro radu, urcite ji neco napadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21733
12.2.20 22:23

Přijde mi od vás ne úplně promyšlené měnit dítěti kolektiv rok před odchodem ze ZŠ navíc do školy, která má jak říkáte jiné osnovy. Osnovy už dávno nejsou, zřejmě máš na mysli ŠVP, ale i ty jsou veřejně přístupné. Dívku popisuješ jako dívku s nízkým sebevědomím, to jste jí dělat neměli. Děti na druhém stupni jsou na zabití, ale to neplatí jen o vesnických školách. Teď už co - no řešit ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 22:38

@Oudrey Manžel tady nějaké kamarády má, já si s jejich manželkami rozumím, ale nikdo nemá podobně staré děti, všechny už jsou z domova ve vlastním. Do kroužku taky nechodí, ráda čte nebo chodí se psem do přírody, celkově jsou to dneska dost „neatraktivní“ záliby. Učitelka o tom ví, když jsem jí to řekla, pokrčila rameny a řekla, že oni už jsou od první třídy sehraní a nemůžu po nich chtít aby ji brali, ředitel řekl totéž… Přijdu si teď jako totální blbka, byla to hloupost ji překládat rok před odchodem na SŠ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 23:01

No tak ji dej někam do města, přece to nemůže být jediná škola 40 km okolo. Tohle se nezlepší a čím dřív zakročíš, tím dřív se přestane trápit, snad to teda na jiné škole nebude stejné… Evidentně tam s tím nikdo nic dělat nebude, takže než byste se dotahali přes policie a nějaké inspekce, máš konec školního roku a holce to k ničemu nebude, akorát bude pro posměch celé vesnici - tudy cesta nevede. A jí bych důrazně vysvětlila, že pro přijetí společností, ať už teď nebo v příštích školách a zaměstnáních, to prostě chce se trochu překonat a netvářit se jak kakabus v koutě a trochu vystoupit ze své ulity… První dojem dělá hodně… To nechci rýt, sama jsem introvert, ale někteří lidé prostě ze sebe ty šikanované podivíny dělají sami - ani nepozdraví, za boha se nesmějou a o ničem se bavit nechtějí, tak jak s takovým člověkem máš vůbec navazovat kontakt i kdybys chtěla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
18406
12.2.20 23:10

No upřímně holka by měla nejspíš problémy na jakékoliv škole, nebude to tím že je na vsi, ale tím že nemá sebevědomí a neumí se ozvat
to že mají jiný plán výuky tak s tím jsi měla počítat a ona to bude muset dohnat
být tebou tak jí vrátím zpátky takhle jí utrápíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1686
13.2.20 00:17

Taky jsem chodila do vesnicke skoly, bylo nas asi 17, kdyz v 6 tride prisla holka z mesta tak jsme ji ignorovaly, nebraly mezi sebe, zlomilo se to asi po dvou trech mesicich, kdy jsme jeli na sk vylet a byla s nama na chatce, ale to je 20 let, ted treba vidim jak ve skolce ostatni deti odstrkuji brachu protoze nema mobil a nevi co je angry birds, minecraft apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15142
13.2.20 01:31
@Bromelia píše:
@Oudrey Manžel tady nějaké kamarády má, já si s jejich manželkami rozumím, ale nikdo nemá podobně staré děti, všechny už jsou z domova ve vlastním. Do kroužku taky nechodí, ráda čte nebo chodí se psem do přírody, celkově jsou to dneska dost „neatraktivní“ záliby. Učitelka o tom ví, když jsem jí to řekla, pokrčila rameny a řekla, že oni už jsou od první třídy sehraní a nemůžu po nich chtít aby ji brali, ředitel řekl totéž… Přijdu si teď jako totální blbka, byla to hloupost ji překládat rok před odchodem na SŠ…

Podívej… připadat si jako totální blbka klidně můžeš, to už je na Tobě (a stoprocentně bych si tak připadala taky), ale to si můžeš nechat na později, až se věc vyřeší… protože teď je asi hlavně potřeba s tím něco udělat… ;)

Nepíšeš, jaké jsou konkrétní možnosti… lze slečnu vrátit na původní školu? Je to logisticky možné, doveze ji tam někdo? Lze změnit školu přesunem do nejbližší vedlejší vesnice, města? Je nějaká šance, že se začlení v rámci současného bydliště (je možné navázat nějaké kontakty, účastnit se nějakých akcí, zapojit ji do něčeho v místě bydliště podstatného)?
Asi ty možnosti ani není třeba vypisovat veřejně, spíš jde o jejich zvážení v rámci rodiny, co je nebo není možné… a podle nich se pak zařídit. Buď z nich nějakou vybrat nebo najít jinou… ale v každém případě jednat, protože tahle situace se opravdu bez pomoci rodičů nevyřeší tak, aby z nich slečna vyšla bez velkého smutku, lítosti a trápení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306
13.2.20 06:29
@Peggy54 píše:
Taky jsem chodila do vesnicke skoly, bylo nas asi 17, kdyz v 6 tride prisla holka z mesta tak jsme ji ignorovaly, nebraly mezi sebe, zlomilo se to asi po dvou trech mesicich, kdy jsme jeli na sk vylet a byla s nama na chatce, ale to je 20 let, ted treba vidim jak ve skolce ostatni deti odstrkuji brachu protoze nema mobil a nevi co je angry birds, minecraft apod…

Ve školce že nemá mobil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21733
13.2.20 07:10
@Peggy54 píše:
Taky jsem chodila do vesnicke skoly, bylo nas asi 17, kdyz v 6 tride prisla holka z mesta tak jsme ji ignorovaly, nebraly mezi sebe, zlomilo se to asi po dvou trech mesicich, kdy jsme jeli na sk vylet a byla s nama na chatce, ale to je 20 let, ted treba vidim jak veskolce ostatni deti odstrkuji brachu protoze nema mobila nevi co je angry birds, minecraft apod…
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306
13.2.20 07:21
@hanka.br. píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Taky nad tím přemýšlím… dcera je taky ve školce bez mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21733
13.2.20 07:27
@Veru1987 píše:
Taky nad tím přemýšlím… dcera je taky ve školce bez mobilu.

Ty „důvody“ nepřijetí okolím bývají fakt různé a občas hodně absurdní, ale že dítě nemá ve školce mobil je top.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama