Vesnické děti a chození ven

8598
28.7.15 13:37

Vesnické děti a chození ven

AHoj holky, chci se zeptat na názor. Žijeme na menší vesnici 1000 obyvatel, lidi se tu dost znají, děcka tu normálně chodí sami ven v partách, cca 6ti leté už je možno mezi nimi taky vidět. Hrajou si na hřisti, chodí na ryby,. Stavění bunkrů a pod mají od ustaraných maminek prý zakázané, ale taky i hrajou kde nemají. V pohodě a v klidu. Jenže…sousedka, jejíž kluci tráví půlku dne vždy u PC a i ti kluci tvrdí, že děcka ven chodit nechcou, že sedí u PC, že i když pro ně jdou, tak oni nechtějí. Je 25 stupnů, slunko a oni sedí u počítače, že nemají s kým jít ven. Tak sem se ptala, proč teda nejde někdo k nim, nebo oni k někomu si pohrát a to že prý ostatní maminky nechcou…Jak to chodí u vás? Podle mě je přece normální, že Karel jde pro Pepu ven a maminka Pepi pošle Pepu ven i když by si Pepa rád hrál na komplu, prostě to hlídá, pozve Karla dál na buchtu, Karel je hodinku u nich, pak druhý den zase pEPA TAM..PŘECE NENÍ NORMÁLNÍ, ABY děti z vesnice žili jako ve městě kvůli tomu, e rodiče nechtějí v domě jiné děti nebo že jim nehlídají čas na PC…Hlídáte dětem čas na PC na ukor hry venku? Máte na dvoře tlupu sousedovic dětí a pak zase 3 dny nevidíte svoje děti, nebo jste proti tomuto tlupování?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50114
28.7.15 13:45

Tak s přístupem zmiňované maminky stejně jako ty moc nesouhlasím, ale to je tak všechno, co s tím můžeš dělat. Nebo jí chceš jít říct, že bydlí na vesnici, tak ať se nechová jako měšťačka - i když ono už je to teď tak vyrovnaný. Když nechce, tak nechce, nezajímejte se o ni. Bohužel její syn na to možná doplatí, ale s tím taky nic neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13393
28.7.15 13:47

@Kalla1412 Žijeme ve stejně velké vesnici jako ty, děti chodí ven, někdy sedí u pc, jindy vytvářejí party a chodí si hrát někam na pole.
Ale vzhledem k tomu, že každý je jiný, potom ano, jsou rodiče, kteří si nepřejí, aby si u nich hrály cizí děti a dělaly tam bordel. U nás je to zase jak v židovský škole, furt někdo, mi je to fuk. Naprostá většina rodičů je normální, ale někdo si to holt nepřeje a přes to vlak nejede. :) Čas na pc hlídám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2201
28.7.15 13:48

Pozdě bycha honit. :-D To měla maminka podchytit v začátku. Ted už je asi pozdě. To jestli souhlasím či nesouhlasím onu maminku asi zajímat nemusí.. :mrgreen: JInak proč by děti z města měli sedět u PC? Tady v mém okolí děti u PC nesedí a jsme z „města“ :-D Trávíme dost času venku jako rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
28.7.15 13:50

To co pises bylo koje detstvi a chela bych, aby takove melo i nase dite. Ja mamu prosila jestli muzu byt jeste chvili venku, dnes deti za cely den ven nevylezou a sedi u pc. Neni nad to stavet bunkry, lezt po stromech, chodit na ryby, hrat hry venku…tohle je detstvi, ma ktere rada vzpominam :) a chci k tomu vezt sve deti :) Take bydlime na vesnici, tak snad se podari nevychovat z ditete lenocha bez chudi do zivota a bez lasky k prirode… Skoda, ze treba nebydlite pobliz, chtela bych pro dite kamarady na dobrodruzstvi venku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20156
28.7.15 13:50

Bydlíme na vesnici - cca 2500 obyv.
V okolí je hodně dětí podobně starých jako naši - cca asi 14 dětí celkem. Někteří o fous starší, mladší než náš nejmladší už ne.
Normálně chodí ven i 2× denně, neexistuje, aby seděli u pohádek nebo PC, když je hezky. Čas na počítači má jen nejstarší a to 3hod/týden.
Necháváme je i samy, dozorujeme s otevřeným oknem, popř. si schválně nechám věšení prádla na balkóně na dobu, kdy jsou venku. Potřebuju, aby se nejmladší otrkal před školkou a zykl si, že je beze mě.
mají dovoleno být jen okolo domu, do lesa (300m) je ještě nepouštíme.
normálně pro sebe chodí, hlavně s klukama, co jsou spolužáci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47176
28.7.15 13:53

Naši jsou taky od rána venku, buď vybehnou na zahradu, když je teplo litaji mezi trampolinou a bazénem nebo si na terasu vytáhnou kola a nebo jde nejstarší říct, že si otevře vrata a budou jezdit na chodníku před barakem.
Tady dost litaji venku decka, ale většinou jsou k vidění právě na tom chodníku před baraky. Sousedovic decka vidime, jak si na zahradě kopou do balónu často a vedle občas slyšíme vnoučata. My tu máme v přímém sousedství většinou už jsou prarodiče nebo praprarodice vsichni, ale když ty vnoučata dojedou tak se přidají k naším a litaji spolu venku. Já čekám, že víc, takové to lítání sama po venku přijde teď s nástupem holky do školy. Ted se ještě tak +- 200m drží před barakem.
I když minulé, říkám kde jdes a ona, že je domluvena asi 10 baráků od našeho se starší paní sousedkou, že se půjde podívát na koťata, prasata, králíky a další havěť, byla 10 min. pryč a vrátila se, že jestli může vzit i menší sourozence sebou ať se podívají, tak to už jsem šla kousek blíž a čekala až dojdou na místo a než se vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
28.7.15 13:59

Jo dřív se za trest zavíralo doma, teď se limituje naopak pobyt doma (u počítače) a vyhání se děti ven.

A všichni si myslí, že jednají správně.

Zajímalo by mně co všichni vidí na tom počítači, za takové zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
28.7.15 14:03
@Kalla1412 kde jsi vzala to, že děti ve městě jsou pořád zavřené u PC?
@Kalla1412 píše:
PŘECE NENÍ NORMÁLNÍ, ABY děti z vesnice žili jako ve městě kvůli tomu, e rodiče nechtějí v domě jiné děti nebo že jim nehlídají čas na PC…
  • Citovat
  • Upravit
20518
28.7.15 14:05

Bohužel, to je prostě její výchova, její věc. Co ty víš, co když je to holka, která by radši do města, a je de facto na vsi nešťastná?

Vesnice cca 450 lidí, dům na samotě u lesa. Přesto obrovská návštěvnost dospělých i dětí. Fakt je tu nevychovávají srny. Teď v létě je to spíš tak, že venku lítají prakticky do tmy a pokud se byli přes den čachtat ve vodě, řeším jen zuby. Televizi jsme viděli naposled, když jsem na ní utírala prach. Počítač tedy puštěný mám, ale dávám si sakra bacha, abych nebyla potomky nachytána. Takže třeba večer. Právě proto, aby - logicky - netvrdili, máma může a my ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
28.7.15 14:07

@brulinka 6ti leté dítě v Praze nepustíš samotné ven na 3 hodiny…mě zajímá pohled jiných lidí, ne tu maminku :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5631
28.7.15 14:12

@Kalla1412 Tvůj pohled na věc sdílím. Naštěstí i sousedi. ;-)
Bydlíme ve větším městě (asi 80 tisíc obyvatel), ale funguje to u nás, jak popisuješ. Věčně mám na zahradě a v baráku „cizí“ (sousedovic) děti, případně naše (7 let) je fuč (když odchází, tak jí říkám, ať mi přijde sdělit, kde bude). Lítají, lezou na strom, všichni se naučili šplhat a ručkovat na našem „klepači“ (ten momentálně slouží k zavěšení houpačky), momentálně jsme vyměnili trampolínu za bazén…
Jo, minulý týden naše 80 letá sousedka chodila po zahrádce a trousila (tak, abychom to slyšeli), že je to tam jak v cirkuse.

Neznám děti, které sedí x hodin denně u pc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47176
28.7.15 14:12

Tablet má holka dovoleny si vzit večer před spanim, když už je v pyžamu.
V zimě se nám stalo, že dobrovolně pred 17h. šla, že si dá pyzamo :-D prý už je tma, tak je večer, aby si mohla vzít ten tablet. Že si dovede dom nebo na zahradu kamarády mi nevadi, neřeším pokud to nejsou spoluobcani se spatnou povesti, těch tu máme plno a v okoli nebo v baraku je nechceme. Ven tak velkou nemám problém pustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
28.7.15 14:13

@Terdul bavíme se obecně, nechytejte mě za slovo, že děti z města nesedí u PC nebo lépe, že nejsou více doma, sedí doma obecně více než děti z vesnic protože 5ti letého prostě samotného ven puistit nemužeš na sídlišti mezi dálnicí, továrnou a 15tiletými výlupky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
28.7.15 14:17
@Kalla1412 píše:
@Terdul bavíme se obecně, nechytejte mě za slovo, že děti z města nesedí u PC nebo lépe, že nejsou více doma, sedí doma obecně více než děti z vesnic protože 5ti letého prostě samotného ven puistit nemužeš na sídlišti mezi dálnicí, továrnou a 15tiletými výlupky…

Můj partner je z vesnice. Od dvanácti let tam s partou kluků kouřili, ve čtrnácti si kupovali pivo atd. Ale jo, určitě to bylo lepší, když to dělali na čerstvém vzduchu celý den a nikdo o nich nevěděl. A ty továrny a dálnice ve městech jsi viděla na obrázcích?

EDIT: celý život žiji ve městě a celý život jsem trávila čas venku. Ony i tady existují rodinné domy, lesy, koupaliště, písníky apod. Teď s malou jsme, kromě odpo spánku, taky pořád venku. A bez dálnic a továren.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama