Reklama

Vestavná mikrovlnná trouba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kajiszek
Extra třída :D 10091 příspěvků 07.11.10 17:11
Vestavná mikrovlnná trouba

Ahoj, už před delší dobou jsme si pořídili novou kuchyň z Ikey, nakoupili tam i všechny spotřebiče, ovšem kromě mikrovlnky, která stála naprosto šílený peníze. Měli jsme tam zatím jen zastrčenou starou mikrovlnku s tím, že prostě časem pořídíme nějakou jinou. No jak už to tak bejvá, z pohodlnosti je tu pořád ta stará a hyzdí design celé kuchyně, tak jsem se konečně rozhodla jednat a koupit novou. Objevila jsem super levnou vestavnou, která by splňovala naše parametry, až na na výšku. Výška nám nesedí o cca 2cm. manžel mi tvrdí, že to nevadí, že jde stejně jen o ten rámeček, který bude mít tloušťku tak asi 1mm a v pohodě ho dáme i pod dvířka. Já se ale obávám, že ten rámeček je mnohem tlustší, protože se na něj mikrovlnka musí nějak přidělat. Mohla bych tedy poprosit někoho, kdo vestavnou mikrovlnku doma má, aby mi poradil, jak je to s tou montáží a tloušťkou toho vestavovacího rámečku? Pokud je tloušťka třeba 1 cm a více, museli bychom kvůli tomu řezat dvířka, což nepřipadá rozhodně v úvahu. Původně bylo v plánu koupit normální m. troubu, tzn. ne vestavnou, měli jsme už vybráno, ale pak jsem náhodou narazila na tuhle a začalo přemýšlení. Nemáme vůbec představu, jak se tam ta trouba přidělává, takže by se hodila každá rada. Předem díky…

Reklama

Reakce:

Kajiszek
Extra třída :D 10091 příspěvků 07.11.10 17:12

Jo kdyžtak se jedná o tuto:
http://www.rohnson-shop.cz/…-d13464.html

Ale počítám, že princip všech těch mikrovlnek bude stejný, tím pádem i ten rámeček bude mít plus mínus stejnou tloušťku…

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 07.11.10 17:50

Máme to stejně (a dokud bude původí mikrovlnka sloužit, tak bude hyzdit).
Podle mně u vestavěných spotřebičů je potřeba aby byl „rámeček“ o malinko větší než „montážní díra“ tj. aby díru celou o kousek překryl. Pokud nad MW bude skříňka s dvířky tak je opravdu potřeba vědět jak je plech tlustý (ale já bych netipla, že to bude dost na to aby dvířka nedoléhala, v IKEA skříních se navíc dají panty nastavit aby měly větší vůli).
Po zveřejnění výsledků d-testu (bylo v Černých ovcích) jsem ráda, že naše MW má 10 cm volného prostoru nad sebou. Skoro všechny testované MW (od no name po BOSCH) se při použití grilu zahřívaly na horním deklu až ke 120 st., takže jsem trochu změnila parametry podle kterých budu novou MW vybírat. Asi si ještě chvíli počkáme a naspoříme na parní s MW, crispu a grilu se vzdám.

Jindřiška 31
Kecalka 195 příspěvků 07.11.10 17:50

Ahoj musím bohužel konstatovat, že tu mikrovlnku tam nedáte. Pracuji v kuchyňském studiu 8 let a vím, že naši kluci co vyrábí kuchyně nám několikrát říkali, že otvor na mikrovlnku s rámečkem )kterou máte vybranou) musí být dokonce o 1 cm větší takže minimálně 40,5cm na výšku. Je to z důvodu větrání. Pokud bych ti mohla poradit tak bych doporučila mrknout na stránky www.obchodni-dum.cz :dance:

Kajiszek
Extra třída :D 10091 příspěvků 07.11.10 18:25

Díky, já jsem nakonec asi po hodině hledání konečně našla obrázek, kde je vidět, že to tam fakt za stávajících podmínek nedáme :lol: Všude jsou obrázky zepředu, nějaké nákresy montáže by človšk pohledal. Nicméně už jsme vymysleli další způsob, jak to tam dát a bude stačit řezat jen jedny dveře ve výšce nějakých 220cm, takže to nikdo neuvidí. Ony ty Ikea skříňky jsou naštěstí dost variabilní, že se poličky i dvířka daj šoupat, tak to půjde. Hlavně, že nebudeme muset řezat ty spodní. No bude to chtít trochu domácího kutilství, ale snad si poradíme. Zase se tý trouby nechci vzdát, když už jsem ji objevila :lol: Jinak já v mikrovlnce pouze ohřívám jídlo, nikdy jsem v ní nevařila, negrilovala, maximálně teda párkrát rozmrazovala, ale naprosto minimálně. Takže na těch pár minut, co to u nás pojede, stačí fakt nějaká obyč. Ta stará je na tom ale fakt už špatně, kdysi stávala vedle friťáku a ten olej na ní zanechal opravdu nesmazatelné stopy, jinak řečeno - nejde to umejt už fakt vůbec ničím a působí dojmem, že ji někdo :poblion: Takže už prostě fakt musí z domu :lol:

Majkaj3
Nováček 1 příspěvek 07.01.12 21:16
mikrovlnka do ikea skříňky

Zdravím, při vyhledávání, jak řešit vestavnou mikrovlnku do ikea kuchyně jsem narazila na tuto diskuzi a moc by mě zajímalo, jak jste to tehdy vyřešili. Mám totiž stejný problém a do ikea mikrovlnky jediné v nabídce se mi vůbec nechce. Moc by mi pomohly případné obrázky. Předem díky za jakoukoliv pomoc.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >