Větší hlavička ve 30 tt dle UTZ

13.6.07 19:29

Větší hlavička ve 30 tt dle UTZ

Ahoj miminky,

právě jsem se vrátila z UTZ ve 30 týdnu a tam mi řekli, že hlavička odpovídá už 32 týdnu, kdežto zbytek tělíčka tomu 30 tt. Jsem z toho trošku vyplašená. Pan doktor mi řekl že se může jednat pouze o normální genetickou věc, prostě trošku větší hlavička ale pro jistotu mě poslal za měsíc na specializované pracoviště, kde mi ještě udělají znovu UTZ zda se nejedná o nějakou poruchu v hlavičce děťátka. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Snažím se uklidňovat že UTZ není přesný, ale měřil to 3× a zdál se mi jako opravdový profesionál. Mám strach aby to nebylo něco špatného? Na otázku zda může tělíčko ještě k hlavičce adekvátně dorůst mi řekl že stát se může všechno ale že spíš ne. Prosím, napište mi jestli máte některá podobnou zkušenost! Předem moc děkuji za jakoukoli připomínku či radu
Danulenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
13.6.07 20:02

Ahoj, stejný problém tu jedna mamča řešila na jaře - zkus pohledat… Když nenajdeš, pomůžu, ju?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
13.6.07 20:11

Ahoj,

malý měl větší hlavičku dokonce o čtyři týdny. Měla jsem hrozný strach dr. mi tehdy nic nevysvětlil ani mě nikam neposlal. Po poradně jsem pak jela celá vystrašená do nemocnice na vyšetření na vlastní žádost a změnila dr. i když už jsem byla ve 30. týdnu. Malý je v pořádku několik týdnů po porodu jsme byli na neurologickém vyšetření protože i pak mu hlavička rostla nějak rychle, ale žádný problém se neprokázal. Neboj se, určitě to bude v pořádku. Pamatuju si, že termín porodu jsem měla 13.5. a podle hlavičky 12.4. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
13.6.07 20:39

Ahoj,

mojí sestře sice nezjistili u dcery větší hlavičku už v těhotenství, ale půlrok po porodu strávili na kontrolách u doktora, kde Kristýně měřili hlavičku a pořád dokola je honili na další a další měření. Ségra si to pěkně obrečela a z „malé“ Kristýnky je naprosto zdravá krásná jedenáctiletá slečna, po které kouká polovina spolužáků :wink:
Takže přeju pevné nervy, určitě bude všechno v pořádku.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
13.6.07 20:45

Ahoj,

měla jsem v těhotenství podobný problém. Na prvním velkém ultrazvuku byla hlavička o 2 týdny menší než tělíčko a ke konci těhu zas o 2 týdny větší než měla být, zatímco tělíčko „tabulkové“. Taky jsem s tím byla na specializovaném vyšetření a nakonec měl malý hlavičku akorát, jen jsem se zbytečně stresovala.

Neboj, bude to v pořádku :! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
13.6.07 21:22

Prosím tě hlavně se nestresuj! ultrazvuk sestrojil člověk-muž- a to dle nějakého „ideální“ 3,50 kg dítěte! V tomto týdnu už to jde těžko změřit přesně, mimčo je velké.
Vítek měl taky ve 30.tt hůavičku dokonce o 3 týdny větší-sic odpovídala týdnu, zato tělo bylo menší o ty tři týdny. za 14 dní byl rozdíl jen týden…prostě to neber moc v potaz a neboj se:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
13.6.07 21:30

zůstaň v klidu-my jsme na velké hlavičky experti-oba kluci měli podle UZV větší hlavičku než zbytek tělíčka a mladší synek dokonce ve 36.tt měl hlavičku dle UZV 42+3 :roll: -byla jsem hodně vystresovaná, že jak a hlavně kudy takový hlavounek vyleze. Nakonec měl starší hlavičku po narození 34,5cm a ten mladší hlavounek 35,5cm. pravda je,že možná mají oba větší hlavičku než některá jiná miminka a děti,ale každý jsme jiný a já i manža máme oba větší hlavy, takže se to dalo očekávat. Každopádně UZV je velmi nepřesný a oba děti měli po porodu normální hlavičky, které odpovídaly tomu,že se narodili oba kluci 39+2tt resp.39+3tt. Takže se nestresuj a přeji pohodový porůdek :wink:

• Citovat
  • Upravit
9130
13.6.07 21:31

Ahoj,
ničeho se neboj, Honzik měl taky hlavičku o dva týdny větší a když se narodil měl necelých 3,5 kila, takže normální miminko. Doktoři už to teď tak přesně nezměří, miminko se už i v bříšku mele a je celkem velké. Ničeho se neboj, určitě to bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
13.6.07 21:38

TAk nas valibuk mel hlavicku pri narozeni 37,5 cm.........nemohla jsem ho porodit, proto sel klestema. vaha 3900g

Vubec bych se nedesila. nikdo nas nikam neposilal, sice to vypadalo hodne nepomerne, hlavne v kocarku vypadal na vic. ted mu budou 2 roky obvod ma cca 51cm a je i vysoky pres 93cm.......vubec to neni poznat.. akorat vsichni tipujou vetsi dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
13.6.07 22:40

Já jsem měla při ultrazvuku ve 32tt dokonce rozdíl 5 týdnů (tělo 29tt, hlava 34tt).V té době jsem si proto o tom docela dost četla a pokud si dobře pamatuju, tak rozdíl dva týdny byl naprosto v normě. Nám se narodilo dítko mírně hypotrofické, ale jinak úplně v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.6.07 08:34

Ahoj
Tím bych se moc neděsila.
1, miminko roste nerovnoměrně, takže odchylky se vyskytnout můžou.
2, doktor může mít nepřesný UZ
3, může se seknout, u mě se v nemocnici na UZ sekli pěkně s váhou o víc než kilo. :lol: Dělali měření těsně před porodem.
Takže buď v klidu a užívej si ticha. :lol: Nenech se sresovat. Přeji pohodý zbytek těhu a už žádné stresové situace.

• Nahlásit
  • Citovat
19990
14.6.07 09:12

předchozí komentář je naprosto výstižný … je to přesně tak

Dcerka měla taky velkou hlavičku. Už si nepamatuju, kolik měla cm kolem hlavičky po porodu, ale vím že to bylo o cca 4-5 cm víc než ostatní děti … taky jsem jí občas říkala „ředitelka zeměkoule“ což sedí i teď, pamatuje si v tý makovičce úplně všechno a hlavu má pořád větší než „průměr“ … inu má po kom, máme to v rodině a většina čepic je nám malá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.07 09:40

Díky díky díky

Moc bych chtěla poděkovat všem maminkám za uklidňující slova, je fakt že jsem z toho celou noc byla nešťastná, čekám první miminko (o to úplně první jsem přišla minulý rok na jaře) tak jsem ze všeho hodně vyklepaná a mám strach aby bylo všechno v pořádku. Opravdu moc děkuju, musím zavolat manžílkovi, ten to taky prožívá se mnou, včera mi utíral slzičky a uklidňoval mě. Mamčám přeji aby vám vaše dětičky dělali jenom radost a ty co jsou ještě v bříšku aby krásně rostly a pak se bez problému dostaly na svět! Krásné léto všem! Danulenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
14.6.07 11:03

ja bych se taky nestresovala. UTZ jsou opravdu nepresne. A kdyz se nahodou narodi prcek s vetsi hlavickou nebo mu bude rychleji rust, tak je teprve cas to nejake resit a zajit k neurologovi, aby se neco nezanedbalo, ale ted si rozhodne uzivej tehu a zbytecne se neplas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
14.6.07 11:18
ka-tka píše:
TAk nas valibuk mel hlavicku pri narozeni 37,5 cm.........nemohla jsem ho porodit, proto sel klestema. vaha 3900g

:lol: :lol: taky dobrýýý, ta hlavička. Sára měla „jen“ 37cm a váha byla 4700g :lol: ale já jí teda vytlačila sama. Jen jsem si pak nemohla skoro 3 týdny sednout :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama