Vezikoureterální reflux i po aplikaci Urodexu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sofinkaemilka
Nováček 8 příspěvků 29.10.18 22:40
Vezikoureterální reflux-po aplikaci Urodexu??!!

:,( Ahoj maminky, dcerka Sofinka(4roky),měla opakované infekce močových cest které začali někdy kolem prvního roku Sofinky.Byli jsme léčeni v nemocnici antibiotiky do žíly po odchodu z nemocnice ještě týden doma. A tyhle infekce se opakovali ještě 3 krát. Proto tedy doporučili páni doktoři MCUG to je vyšetření močového měchýře kde ji zjistili že ma vrozenou vadu tedy (Vezikoureterální reflux) moč se ji vrací zpět do močového měchýře a proto tedy ty infekce. Tento reflux se dělí na stupně od II-V. Stupně Sofinka má III-IV. stupeň. Tehdy rozhodli na dětské urologii pro aplikaci Urodexu látky která by měla být aplikována právě do močových cest aby se moč nevracela.Byl to tedy mensi operativní zákrok. Po operaci byla Sofinka úžasná statečná a já doufala že už vše bude v pořádku. Tak tedy operace proběhla 5/2018. Máme 10/2018 a infekce je tu zase a další trápení + tentokrát se přidal zánět na ledvince :,( :,( :,( A spoustu dalsich vyšetření…Proto prosím maminky které máte zkusenost s Urodexem a opakovanou infekcí močových cest u vašich zlaticíček napište prosím jak postupujete s léčbou děkuji a omlouvám se že jsem nešla rovnou k věci ale přišlo mi fér napsat o co jde!!???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 30.10.18 06:21

To mě moc mrzí a držím palce. :hug: taky jsme a dcerou byli v osmi měsících na MCUG pro vyloučení refluxu. Naštěstí ho nemá. Nicméně musim napsat, že jsem se asi naivně domnívala, že u 4 stupně už se normálně dělá operace. Aspoň tak nám to říkali v Českých Budějovicích před x lety.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 07:14

@alisekR Teď se dělá až u 5 nebo v případě, že nepomůže endoskopická operace.

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 30.10.18 07:48
@Anonymní píše:

Aha, no to jsem netušila. Před těmi osmy lety nám primář říkal už u IV. No stejně je to hrozné, my se toho taky šíleně báli. :,(

sofinkaemilka
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 07:58
@alisekR píše:
To mě moc mrzí a držím palce. :hug: taky jsme a dcerou byli v osmi měsících na MCUG pro vyloučení refluxu. Naštěstí ho nemá. Nicméně musim napsat, že jsem se asi naivně domnívala, že u 4 stupně už se normálně dělá operace. Aspoň tak nám to říkali v Českých Budějovicích před x lety.

Ahojky teď se dělá uz od III.stupně.No každopádně děkujeme za palecky :) Ale ted bohužel jsem na tom tak že přemýšlím nad nejhorším i když bych vůbec neměla ale pořád musím popřemýšlet nad tím co dál budou se.Sofinkou Budou udělat když říkají ze ta operace je jediný způsob ay se infekce zastavila a u nas tedy prokazatelně nefunguje nechci dělat z dcery pokusneho kralika a nechci aby se ji to zase rozbehlo do nějakých extremnich infekcí a az na ledvinky :( :( :palec:

sofinkaemilka
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 08:03
@Anonymní píše:

To není pravda

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 08:10

Ani u té 5. stupně není operace automatická.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 08:15

My nemáme zkušenost s tou látkou, jak zakladatelko píšeš, dítě má reflux 5.stupne a čekáme, zda operace bude nutná nebo ne. Lékaři se kloní k tomu, že pokud nebudou žádné infekty, tak se dělat nebude. Máme tedy zajišťovací léčbu antibiotiky plus režimová opatření.

sofinkaemilka
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 08:15
@alisekR píše:
Aha, no to jsem netušila. Před těmi osmy lety nám primář říkal už u IV. No stejně je to hrozné, my se toho taky šíleně báli. :,(

Ono tO MCUG samo o sobě pro ty maličké je šok myslím že je to bolestivé!Kaž­dopádně jsem ráda za vás že jste v pořádku my vlastě máme ještě zajišťovací léčbu asi ste měli taky furantoin??Před a po MCUG a mame to tedy asi napořád ted jsme dostali 100 čípku každý večer jeden a hlavně co mě nejvíc naštvalo bylo to ze kontrolní sono které jsem.myslela ze ji udelaji hned jelikož měla zánět i na ledvine tak jdeme až 12/2018 ach joooo

sofinkaemilka
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 08:19
@Anonymní píše:
My nemáme zkušenost s tou látkou, jak zakladatelko píšeš, dítě má reflux 5.stupne a čekáme, zda operace bude nutná nebo ne. Lékaři se kloní k tomu, že pokud nebudou žádné infekty, tak se dělat nebude. Máme tedy zajišťovací léčbu antibiotiky
@Anonymní píše:
My nemáme zkušenost s tou látkou, jak zakladatelko píšeš, dítě má reflux 5.stupne a čekáme, zda operace bude nutná nebo ne. Lékaři se kloní k tomu, že pokud nebudou žádné infekty, tak se dělat nebude. Máme tedy zajišťovací léčbu antibiotiky plus režimová opatření.

Jak dloho jste po infekci??Jestli se mohu zeptat.

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 30.10.18 10:02
@sofinkaemilka píše:
Ono tO MCUG samo o sobě pro ty maličké je šok myslím že je to bolestivé!Kaž­dopádně jsem ráda za vás že jste v pořádku my vlastě máme ještě zajišťovací léčbu asi ste měli taky furantoin??Před a po MCUG a mame to tedy asi napořád ted jsme dostali 100 čípku každý večer jeden a hlavně co mě nejvíc naštvalo bylo to ze kontrolní sono které jsem.myslela ze ji udelaji hned jelikož měla zánět i na ledvine tak jdeme až 12/2018 ach joooo

Ty jo, dcera už je docela velká a já si pamatuju, že po předčasném porodu ji našli rozšířenou pánvičku v ledvině. Pak dostala v pěti měsících zánět ledvin. Měla crp asi 88. A už jsme fičeli do nemocnice. Na to MCUG jsme jeli za dva měsíce, měla udržovací ATB. Naštěstí to byla jen shoda náhod. I po tom vyšetření a vyloučení se jí však na plence objevoval zeleny hlen :( Trvalo docela dlouho, než se toho zbavila. Báli jsme se dalšího zánětu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 10:43

My neměli žádnou infekcí, přišlo se na to výrazně zvětšenou panvickou hned po narozeni. Jen pro uklidnění, kdyby vám tu MCUG měli dělat znovu, tak myslím, že to ty děti neboli, maximálně starší dítě se může bat. Dítěti to dělali ve 2 měsících a během celého vyšetření ani nezaplakalo. Vy máte infekce i přes zajišťovací atb léčbu?

sofinkaemilka
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 11:12
@Anonymní píše:
My neměli žádnou infekcí, přišlo se na to výrazně zvětšenou panvickou hned po narozeni. Jen pro uklidnění, kdyby vám tu MCUG měli dělat znovu, tak myslím, že to ty děti neboli, maximálně starší dítě se může bat. Dítěti to dělali ve 2 měsících a během celého vyšetření ani nezaplakalo. Vy máte infekce i přes zajišťovací atb léčbu?

Malá říkala že ji to pálilo.Ano bohužel jsme měli infekci i pri atb a po operaci a nasazení zajišťovací léčby zase :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 18:44
@Anonymní píše:
My neměli žádnou infekcí, přišlo se na to výrazně zvětšenou panvickou hned po narozeni. Jen pro uklidnění, kdyby vám tu MCUG měli dělat znovu, tak myslím, že to ty děti neboli, maximálně starší dítě se může bat. Dítěti to dělali ve 2 měsících a během celého vyšetření ani nezaplakalo. Vy máte infekce i přes zajišťovací atb léčbu? [/citace

Ahoj, zdravím :mavam: . Doufám, že je u vás všechno v pořádku. Nám teď konečně řekli další termín na nefro - leden.

@sofinkaemilka Takhle, jakou operaci máš na mysli? Co jsem k tomu dohledávala, tak velkou břišní dělají jen u 5 (a ani to někdy ne, jak píše slunečnice) a právě, když se nepovede ta endoskopie. A to vám tu zajišťovací léčbu nezměnili? A ty mrchy, co jí to způsobují, jsou na ten furantoin citlivé nebo ne?

sofinkaemilka
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 21:28
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:
My neměli žádnou infekcí, přišlo se na to výrazně zvětšenou panvickou hned po narozeni. Jen pro uklidnění, kdyby vám tu MCUG měli dělat znovu, tak myslím, že to ty děti neboli, maximálně starší dítě se může bat. Dítěti to dělali ve 2 měsících a během celého vyšetření ani nezaplakalo. Vy máte infekce i přes zajišťovací atb léčbu? [/citace

Ahoj, zdravím :mavam: . Doufám, že je u vás všechno v pořádku. Nám teď konečně řekli další termín na nefro - leden.

@sofinkaemilka Takhle, jakou operaci máš na mysli? Co jsem k tomu dohledávala, tak velkou břišní dělají jen u 5 (a ani to někdy ne, jak píše slunečnice) a právě, když se nepovede ta endoskopie. A to vám tu zajišťovací léčbu nezměnili? A ty mrchy, co jí to způsobují, jsou na ten furantoin citlivé nebo ne?

Nemyslím velkou operaci je to malý zákrok myslím 15-45 min do močovych cest kudy se vrací ta moč zpet stríknou látku právě ten Urodex a měl by ty infekce zastavit. A zajišťovací léčba je prý hen ten furantoin takže ho musí brát tak či onak ale uvidime az prosinci to budeme vědět vice nooo.Proto já se divila že píšete o 5 stupni atd…no spíš bych byla ráda kdyby se tu ozval nekdo kdo právě už po tom Urodexu je a jak to probíhá no ale určitě si budu ráda psát i s tím kdo ma ohledně tohoto tématu zkušenosti ;) ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >