Vezmi si (zeleniny) kolik chceš, zaplať kolik chceš

411
25.3.17 13:38

Vezmi si (zeleniny) kolik chceš, zaplať kolik chceš

Viděla jsem v pořadu River Cottage forever, kde na farmě pracuje a vaří kuchař Hugh Fearnley-Whittingstall scénu, kdy u Londýna dal bedýnky s ovocem na travnatý plácek na křižovatce a k tomu prasátko kasičku a tenhle nápis. A když se vrátil opravdu tam měl peníze.

Bylo by to možné i u nás? Ta myšlenka mě nadchla. Ráda bych to příští rok, až budu mít zahrádka třeba zkusila. Nebo by lidé nic nedali? Nebo by někdo zavolal úřady, že z těch peněz člověk určitě neplatí daně (jako že by neplatil)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

328
25.3.17 13:40

Asi by tak po návratu nebyla kasička, ani bedýnka :palec:
A ty bys jedla zeleninu kterou bys takto našla u silnice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 13:43

Těžko říct, třeba by to i fungovat mohlo, např. Tady v ČR funguje lesní bar, kde majitel nachystal pro návštěvníky čaje, piva, kafe, ale i různé pochutiny, špekáčky na opeceni… A funguje to, lidé se sami obslouží a pak chodí do kasičky peníze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
25.3.17 13:43

Videla jsem nekde na vesnici totez se sklenicemi medu, ale pro jistotu tam byly jen tri a penize se tusim hazely do schranky. Myslim ale, ze tam byla i napsana cena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
25.3.17 13:44

@jaknani Ta zelenina by nebyla zakrytá. Byla by položená na víku od bedýnky. A popravdě nevím, jestli bych si vzala. Ale když lidé kradou zeleninu ze záhonků a ovoce z planých stromů podél cest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 13:44

Tak bylo by to dobré, ale asi by to dlouho nevydrželo :D žádná zelenina by nebyla a kasička s penězi už vůbec ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
25.3.17 13:45
@EvulinkaB18 píše:
Těžko říct, třeba by to i fungovat mohlo, např. Tady v ČR funguje lesní bar, kde majitel nachystal pro návštěvníky čaje, piva, kafe, ale i různé pochutiny, špekáčky na opeceni… A funguje to, lidé se sami obslouží a pak chodí do kasičky peníze

jojo na zbrašovských vodopádech je takový občerstvení. Je tam jídlo, pivo, limonády je na nich cena a kasička. jak to funguje netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
25.3.17 13:49

@Dana066 A proč chceš prodávat zeleninu zrovna tímto podivným a nezvyklým, riskantním způsobem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 13:51

V Německu to taky funguje. Běžné je tam to, že je u cesty záhon květin, třeba tulipánů, a u něj stolek s kasičkou, kdo chce, tak zastaví, nařeže si kytky kolik chce, zaplatí do kasičky (obvykle je tam tedy cedule, kolik za 1 kytku) a zase jede. V ČR si to dost těžko umím představit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
25.3.17 13:53

Záleží kdo by šel zrovna okolo. Buď by tam nebyla ani kasička ani zelenina, nebo by v kasičce sice něco bylo, ale pochybuju že dost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
25.3.17 13:54

@jaknani Mě by se líbil ten pocit, že tam přijdu a budu překvapená, co zbylo ze zeleniny, kolik to utržilo. Něco jako čekání na Ježíška. :)Těšila bych se, jak to tam vypadá. A taky by byl pěkný pocit, že Češi nejsou samí zloději. Myslím, že trpíme sebemrskačstvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197

Kromě lesního baru mě ještě napadlo Pradědovo dětské muzeum, dole je kavárnička i suvenýry s cenou a pokladničkou. Taky se mi líbí myšlenka, docela jsem zírala, že to funguje (v muzeu i baru) :palec: :potlesk: u nás na severu Moravy by se to asi neujalo :nevim: záleží na lidech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@jaknani já znám jen bar v lipová lázně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
25.3.17 14:00

V nemecku to takto funguje s květinami.. Jedes po silnici a všude kolem jsou polnosti, zastavis, natrhas si květiny a hodíš tolik kolik je na krabičce uvedeny.. Funguje to tam dobře.. Myslim, ze je to o lidech.. Kdyz vidim lidi jak v lidlu vezmou jeden balik ředkviček a z ostatních si natrhaj 5 ředkviček, aby je nemuseli platit :roll: tak si myslim ze by to nefungovalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18993
25.3.17 14:03

@Dana066 Zažila jsem tohle v Německu ve farmářském ragionu. Lidé venku před barákem vystavené přebytky, s ceníkem a kasičkou.

A taky tam někteří měli cedulku „Kdo krade je svině“. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama