Vhodná doba na nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kikeciperka
Kecalka 171 příspěvků 25.05.19 16:04
Vhodná doba na nočník

Zdravím :mavam:

mam dceru která má 14 měsíců, nevím jestli je to vhodná doba, ale chci ji naučit na nočník, i když má plenku tak si do něho sedá :D jak jste naučili vy vaše děti na nočník a hlavně v kolika měsících? Děkuji moc za vaše odpovědi.

Reakce:
Jogrr
Závislačka 4846 příspěvků 25.05.19 16:09

Od doby, kdy sedel, neco malo po 8 mesici.

nozu
Extra třída :D 12480 příspěvků 25.05.19 16:14

Pokud si sama sedá na nočník, tak to zkuste. Mě se obě děti odplenkovaly dlouho po druhých narozeninách. Do té doby nejevily o nočník zájem, ale měli jsme ho trvale k dispozici a průběžně jsme se tam zkoušeli posazovat.

Janli
Echt Kelišová 8774 příspěvků 25.05.19 16:30

Vhodná doba je ve chvíli, kdy si dítě začíná uvědomovat vyměšování. Většinou začíná hlásit, že si něco poslalo do plíny. Pak má smysl začít aktivně učit a trénovat. I tak mu zbývá ještě nějaká doba, kdy sice ví, že se počůralo, ale ovládat to ještě neumí. Do té doby je sice fajn dítě s nočníkem seznámit, aby vědělo co to je a na co to je, ale nějaké vysazování nemá valný smysl. Řešit věk smysl nemá. Některé dítě k tomu dozraje v roce, jiné až po třetích narozeninách.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 25.05.19 16:37

@kikeciperka Mám roční dceru a hlásí mi, když udělá něco do plinky. Dokonce už občas stihne i bobek do nocniku, to zvládne nahlásit někdy i před činem. Curani zatím ne :D Takže když jeví zájem, klidně začněte trénovat ;)

Tableta
Kelišová 5075 příspěvků 25.05.19 16:43

Cca 2 měsíce před druhýma narozeninama jsem jí vzala plínu, dala nočník a řekla, že od teďka bude chodit čůrat a kakat sem. Pochopila to hned. První nehoda byla až po několika měsících.

luca241
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 25.05.19 19:36
@kikeciperka píše:
Zdravím :mavam:mam dceru která má 14 měsíců, nevím jestli je to vhodná doba, ale chci ji naučit na nočník, i když má plenku tak si do něho sedá :D jak jste naučili vy vaše děti na nočník a hlavně v kolika měsících? Děkuji moc za vaše odpovědi.

Nikdy jsem ji neučila. Vedela, na co nočník je a kde ho má. Ve 2 letech a pár dnech sundala plinku a od té doby v pohodě a nikdy neměla nehodu. proste dozrála sama. Kamoska se prsila, jak je její syn od 15m bez plinky a když šli ven, tak táhla tašku s hadrama na převlečení, protože sic byl bez plinky, ale tak 7 z 10 čůrání dal do kalhot.

KryšpínaJetelová
Povídálka 17 příspěvků 26.05.19 00:00

Od 10 měsíců dáváme doma na nočník. Vždy se něco povede. Ven ale chodí ještě určitě s plínou (nyní 13m).

Káťa19
Extra třída :D 12493 příspěvků 18 inzerátů 26.05.19 08:23

Dite je zrale na nocnik az kolem dvou let, do te doby je to zkouseni a nahoda. Vse je individualni, ale jsou deti, co si nocnik i znechutily a pak na nej nechtely…
Doporucuji indianskou metodu
https://www.vanickovani.cz/…avit-plenek/
Pres druhyma narozeninama jsem tak odplenkovala uz dve deti. ;)

MonaSun
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 26.05.19 18:54

U dcery jsem neresila a naucila se sama ve 2letech a 9mes a syn ma 23mes a taky neresim. Kdyz chce kadit tak vola a chce si sednout na nocnik. To bych se zblaznila kdybych se co hodinu furt ptala a vysazovala na nocnik :zed: deti k tomu dozraji tak jak se nauci samy sedet, lezt, chodit, neni treba je to ucit a nutit :roll:

Váš příspěvek
Reklama