Vhodná práce po skončení RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Artojsa4
Povídálka 19 příspěvků 05.08.18 17:49
Vhodná prace po skončení rd

Ahoj maminky, k nástupu do práce sice ještě nějaký ten čas mam, ale radši přemýšlím do budoucna. Máte nějake rady a tipy ohledne hledání práce pro ty, kdo se nemají po skončení rodicaku kam vrátit? Přídavek mám nastavený na 3 roky, syna bych chtěla teda dát do školky ve 3 letech, ne na pět dní v týdnu, třeba jen dva - tři, najít si brigádu nebo poloviční úvazek když bude přítel v práci a zbylé dny být všichni spolu doma. Prece jen je pro mě na školku v tomhle věku ještě trochu brzo, ale finance jsou taky důležité. Ve čtyřech/pěti letech bych ho chtěla dát na celý týden a najit práci na HPP. Čili hledat převážně podle pracovní doby, možnosti v případě nouze odejít, tedy i někde poblíž školky/bydliště.. a co dál? Mám z toho trošku strach, chtěla bych nabrat praxi a případně pracovat v tom, co mám vystudované (propagační grafika), ale nejsem si jistá, že pro začátek je to práce přizpůsobitelná mateřství. Ma nekdo podobnou zkušenost, nebo aspoň radu?

Reakce:

Ou
Kelišová 5165 příspěvků 05.08.18 18:00

Grafické práce jsou skvělá věc na to co hledáš - během mateřské se uč ovládat programy které ještě neumíš, vytvoř si nějaké pěkné on-line portfolio a případně ber menší zakázky,třeba drobnosti pro neziskovky dobrovolnicky ať nevypadneš z praxe.

A až bude dítko ve školce, tak buď zkusíš s tím porfoliem, co si mezi tím vytvoříš obeslat nějaké agentury - klidně to můžeš dělat na home office, žejo a nebo najdeš odvahu jít plně na volnou nohu.

Artojsa4
Povídálka 19 příspěvků 05.08.18 18:38

Tak nějak to mám v plánu, zatím se o to pokouším, ale bohužel není tolik času, jak jsem myslela. V září nastupuju individuálně do čtvrtého ročníku dodělat školu, tak snad i tam nasbíram něco do portfolia, kde zatím téměř nic nemám 8o :D Ale počítám, že pokud to nevzdám a za tu dobu, co budu doma, nebo jen na brigádě, se dostatečně zlepšim v programech a vytvořím něco do portfolia aspoň pro nástup do agentury. Na volný noze z domova by to bylo nejlepší, ale na to teď určitě ještě nemám dost zkušeností..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >