Reklama

Vhodná práce po skončení RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Artojsa4
Povídálka 17 příspěvků 05.08.18 17:49
Vhodná prace po skončení rd

Ahoj maminky, k nástupu do práce sice ještě nějaký ten čas mam, ale radši přemýšlím do budoucna. Máte nějake rady a tipy ohledne hledání práce pro ty, kdo se nemají po skončení rodicaku kam vrátit? Přídavek mám nastavený na 3 roky, syna bych chtěla teda dát do školky ve 3 letech, ne na pět dní v týdnu, třeba jen dva - tři, najít si brigádu nebo poloviční úvazek když bude přítel v práci a zbylé dny být všichni spolu doma. Prece jen je pro mě na školku v tomhle věku ještě trochu brzo, ale finance jsou taky důležité. Ve čtyřech/pěti letech bych ho chtěla dát na celý týden a najit práci na HPP. Čili hledat převážně podle pracovní doby, možnosti v případě nouze odejít, tedy i někde poblíž školky/bydliště.. a co dál? Mám z toho trošku strach, chtěla bych nabrat praxi a případně pracovat v tom, co mám vystudované (propagační grafika), ale nejsem si jistá, že pro začátek je to práce přizpůsobitelná mateřství. Ma nekdo podobnou zkušenost, nebo aspoň radu?

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4999 příspěvků 05.08.18 18:00

Grafické práce jsou skvělá věc na to co hledáš - během mateřské se uč ovládat programy které ještě neumíš, vytvoř si nějaké pěkné on-line portfolio a případně ber menší zakázky,třeba drobnosti pro neziskovky dobrovolnicky ať nevypadneš z praxe.

A až bude dítko ve školce, tak buď zkusíš s tím porfoliem, co si mezi tím vytvoříš obeslat nějaké agentury - klidně to můžeš dělat na home office, žejo a nebo najdeš odvahu jít plně na volnou nohu.

Artojsa4
Povídálka 17 příspěvků 05.08.18 18:38

Tak nějak to mám v plánu, zatím se o to pokouším, ale bohužel není tolik času, jak jsem myslela. V září nastupuju individuálně do čtvrtého ročníku dodělat školu, tak snad i tam nasbíram něco do portfolia, kde zatím téměř nic nemám 8o :D Ale počítám, že pokud to nevzdám a za tu dobu, co budu doma, nebo jen na brigádě, se dostatečně zlepšim v programech a vytvořím něco do portfolia aspoň pro nástup do agentury. Na volný noze z domova by to bylo nejlepší, ale na to teď určitě ještě nemám dost zkušeností..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama