Vhodná práce v těhotenství a vše kolem práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 11:25
Vhodná práce v těhotenství a vše kolem práce

AHojte :) Mám potvrzené, ze jsem těhotná. Po dvou rokách snažení - konečně. (Před dvouma rokama samovolný potrat.) Dělám Dělníci. Chtěla bych dělat co nejdéle ale zároveň nechci ohrozit malé. Máme hodně provozů ale u nás zrovna je prach, zapach z potravin (Připálených) a kouř z mašin, které ve vysoké teplotě upravují potraviny. Práci dělám ve stoje a u pásu. Chtela jsem se zeptat, zda je práce nevhodná? Dle meho je a přemýšlím jestli na jiný provoz. Popřípadně, co by práce nm měla splňovat. Další věc na kterou se chxi zeptat… Kdy jste to oznámili zaměstnavateli? Po jak dlouhé dobe? a mám právo delat jenom raní nebo musim i odpoledni? Noční dělat už nebudu. :nevim: Děkuji moc holky. :oops:

Reakce:
Meily
Kecalka 492 příspěvků 08.03.19 11:29

Oznam to hned a domluv se s vedením na změně ;) pokud to zvládáš tak si to nech zatím pro sebe. Je to hlavně na tobě.
Já to řekla hned jak jsem to měla potvrzené od doktorky cca 8tt.

nozu
Extra třída :D 12312 příspěvků 08.03.19 11:34

práce nevhodné pro těhotnou jsou definované nějakou vyhláškou. Určitě to není tak, že to ty vyhodnotíš. Má to stanovená kritéria. Zkus si tu vyhlášku vygooglit.

Aduš8
Závislačka 4122 příspěvků 08.03.19 11:37

Pokud vím, těhotenství není důvod nedělat odpolední, u noční je to jasné :nevim:. Co se provozu týká, málokterá práce by nebyla v prašném prostředí, že zápachu se ti může dělat zle, ale otázkou je, co k tomu řekne lékař a zaměstnavatel. Práce ve stoje určitě nevadí, to všechno samozřejmě v případě, že těhotenství nebude rizikové.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 08.03.19 11:56

No nevím, úplně mi to nepřijde jako vyloženě nevhodná práce, ale určitě se o tom se zaměstnavatelem můžeš zkusit pobavit. Do té doby bych to osobně řešila rouškou (pokud bych vyhodnotila množství prachu jako významné).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 12:08

@modravlocka No, prachu je tam fakt dost. jde to dost vidět jak to lítá a smrdi. Dobře dekuji. :)

denkat
Kecalka 489 příspěvků 08.03.19 12:17
@Anonymní píše:
AHojte :) Mám potvrzené, ze jsem těhotná. Po dvou rokách snažení - konečně. (Před dvouma rokama samovolný potrat.) Dělám Dělníci. Chtěla bych dělat co nejdéle ale zároveň nechci ohrozit malé. Máme hodně provozů ale u nás zrovna je prach, zapach z potravin (Připálených) a kouř z mašin, které ve vysoké teplotě upravují potraviny. Práci dělám ve stoje a u pásu. Chtela jsem se zeptat, zda je práce nevhodná? Dle meho je a přemýšlím jestli na jiný provoz. Popřípadně, co by práce nm měla splňovat. Další věc na kterou se chxi zeptat… Kdy jste to oznámili zaměstnavateli? Po jak dlouhé dobe? a mám právo delat jenom raní nebo musim i odpoledni? Noční dělat už nebudu. :nevim: Děkuji moc holky. :oops:

Ahojky, jako těhotná máš právo na přeřazení na více vyhovující práci pro těhotnou ;) jinak těhotné nesmí v práci nosit těžká břemena, pracovat s chemikálie atd ..je toho víc, ale to vše je snadné nalézt na internetu, z toho co popisuješ si myslím, že tvá právě vhodná není, ale můžeš se domluvit s lékařem a ten tě pošle na neschopenku a nebo, jak už jsem psala, zaměstnavatel tě musí přeřadit. Pokud by pro tebe nebyla vhodná práce stejně platové ohodnocená jako dosavadní pak má zaměstnavatel povinnost dorovnat ti ušlý výdělek ;) všechno si zjisti a pročti na internetu, je dobré znát svá práva ;)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23222 příspěvků 08.03.19 12:17
@Anonymní píše:
AHojte :) Mám potvrzené, ze jsem těhotná. Po dvou rokách snažení - konečně. (Před dvouma rokama samovolný potrat.) Dělám Dělníci. Chtěla bych dělat co nejdéle ale zároveň nechci ohrozit malé. Máme hodně provozů ale u nás zrovna je prach, zapach z potravin (Připálených) a kouř z mašin, které ve vysoké teplotě upravují potraviny. Práci dělám ve stoje a u pásu. Chtela jsem se zeptat, zda je práce nevhodná? Dle meho je a přemýšlím jestli na jiný provoz. Popřípadně, co by práce nm měla splňovat. Další věc na kterou se chxi zeptat… Kdy jste to oznámili zaměstnavateli? Po jak dlouhé dobe? a mám právo delat jenom raní nebo musim i odpoledni? Noční dělat už nebudu. :nevim: Děkuji moc holky. :oops:

www.google.com a otázka cca 3 mínut https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-180
http://aperio.cz/…-zamestnani/
a to je jen hrubý nástřel.

Váš příspěvek
Reklama