Vhodné léky pro dítě na dovolenou

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mauša5218
Stálice 59 příspěvků 10.08.19 08:09
Vhodné léky pro dítě na dovolenou

Milé maminky, můžete mi některá poradit jaké léky vzít dítěti k moři? Malému je rok a půl. Přemýšlela jsem a určitě něco na průjem, bolest bříška… Máte některá zkušenost s tím jak dítě v tomto věku snáší letadlo? A jak probíhá let? :think: Je potřeba mít vajíčko jako do auta? Předem děkuji za odpovědi :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
xkoup21
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 10.08.19 08:13

Do letadla zadny vajicko nepotrebujes, dite budes mit na kline. Jeste vem neco na teplotu, kapky do nosu, neco na kasel.

Mauša5218
Stálice 59 příspěvků 10.08.19 08:20

@xkoup21 ahoj, děkuju za odpověď, pochopila jsem doufám správně, že máš zkušenost a k letadlu mám ještě jednu otázku, když by malý plakal a nechtěl sedět, nechají nás letušky trochu se v uličce projít?

Heivka
Závislačka 4370 příspěvků 10.08.19 08:23

@Mauša5218 Určitě si vemte něco na alergii (fenistil, dithiaden,…) nám se to po útoku vos na dovolené moc hodilo. Jinak běžně tahám dezinfekci na rány, obvazový materiál a náplasti, aspoň jedno obinadlo, izotermickou fólii (dobrá záchrana při úpalu/úžehu při absenci stínu), něco na spálenou kůži od sluníčka, léky proti horečce a teploměr, chladivý krém na hmyzí štípance, repelent, smectu a živočišných uhlí, gel na bolení zubů (ty můžou v letadle hodně potrápit)

BaMaK
Závislačka 3122 příspěvků 17 inzerátů 10.08.19 08:26

Mimo dobu kdy musíš být pripoutana si můžete dělat co chcete. Druhá věc je, že v té uzke uličce, kde pořád někdo chodí na WC budete dost překážet. Priber i kinedril, nebo dithiaden, nějaké pití-Sunar na přístavaní, sušenky, prostě něco aby polykal a nebolely ho uši. Super je i lízátko, ale nevím, jestli bys už dala. Co jsem letěla vždycky některé děti brečel a vztekaly se a některé byli úplně v pohodě. Kontretne známí cestou tam 2 hodinové peklo kdy malá jecela nepřetržitě a cestou zpátky nejvhodnější andílek :lol:

Mauša5218
Stálice 59 příspěvků 10.08.19 08:31

@Heivka ta izotermická fólie se dá sehnat kde? V lékárně?
Ta by mě určitě nenapadla! Díky :D

Mauša5218
Stálice 59 příspěvků 10.08.19 08:37

@BaMaK já doufám, že mrňous bude v klidu, je zvyklý na cestování, ale na letadlo netuším jak bude reagovat. Stoupání se mu asi líbit nebude, to se nelíbí ani nám dospělým :? Pak snad bude v pohodě :andel:

Heivka
Závislačka 4370 příspěvků 10.08.19 08:47

@Mauša5218 Já jí koupila ve zdravotních potřebách, stojí cca 25kč

Petula306
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 10.08.19 08:50

Jen taková vsuvka - i na dovolené jsou lékárny ;)

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 26216 příspěvků 10.08.19 09:00

Izotermicka folie při upalu? To si ji das na hlavu?

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 26216 příspěvků 10.08.19 09:03

@Petula306
No můžou tam byt někdy dost daleko, a když lék potřebuješ najednou večer…

Petula306
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 10.08.19 09:05

@veria tak to asi jo. Jenom, že v některých podobných diskuzích musely léky zabrat tak polovinu kufru :lol:

astoret
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 10.08.19 09:12
@Mauša5218 píše:
@xkoup21 ahoj, děkuju za odpověď, pochopila jsem doufám správně, že máš zkušenost a k letadlu mám ještě jednu otázku, když by malý plakal a nechtěl sedět, nechají nás letušky trochu se v uličce projít?

Prochazet se muzes, ale je to uzka ulicka :) kdyz budlu turbukence, musite sedet a byt pripoutani, pak samo pri vzletu a pristani. Jo a v te dobe muze miminko plakat, ten tlak.. Zalehaji a deti boli ouska, nejlepsi je kojit ci dat flasku, ty neco zvejkat..

astoret
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 10.08.19 09:18
@Petula306 píše:
Jen taková vsuvka - i na dovolené jsou lékárny ;)

Tak jasne, ale mit to nejdulezitejsi, co je treba hned.. Treba ziju v Rakousku a znama tu byla v soukromem ubytku kousek od Wolfgangsee a dite v noci hirecky.. A co ted, tady v okoli zadna lekarna, tak mi volala, mam doma plan lekaren, musa jet az do jineho mesta, kde byl nocni provoz, vsude zavreno, stejne tak o vikend.. I ve meste, treba v Salzburgu, ani c ramci nemocnice nemaji otevreno, vzdy maji 3 lekarny, kazda na jinem konci mesta, daji ti seznam, mapu uz ne, kdo to tu nezna, pak dost zmatkuje a kde to je, jak se tam dostat.. A mimo vetsi mesta kor.. Kdyz das do vyhledavace v netu lekarnu, vyjede ti seznam s oteviracimi dobami, ale uz se tam nedictes, ktera ma konkretni den vecerni pohotovost. Takze kdo nevi, kde hledat, nezna to tu a ma treva mimino a potrebuje lek, nez zmatkovat, lepsi mur par preventivne u sebe..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67816 příspěvků 10.08.19 09:26

@astoret No, pak je jeste otázkou, jestli je rozumne okamžitě srážet teplotu. Ale tedy zakladni leky s sebou vozim taky, stacil mi tedy vzdy brufen, dithiaden a betadine.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama